Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húsz éve élek közjegyző által...

Skultéthy Tibor kérdése:

Húsz éve élek közjegyző által nem bejegyzett élettársi kapcsolatban. Halálom után így megilleti-e az özvegyi nyugdíj az élettársamat? Skultéthy Tibor

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 11:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
De ők nem élettársak csak együtt élnek.
2013. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ez jó. Mivel én a törvényből indulok ki, le vagyok pontozva..."


Gondolom azt díjazták, hogy egyszerű válasz helyett, becitáltad a törvénykönyvet, de azzal se mondtál újat....

2013. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Mi 1 éve élettársak vagyunk közjegyző előtt nyilvántartási papírt csináltunk és azt mondta a nő ha legalább 10 éve együtt élünk(nem kell hivatalosan is élettársnak lennie)akkor 1 évig ideiglenes özvegyi jár majd de ennyi.


Szóval jár 1 évig.utána már nem.

2013. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Azt a rövidebb válaszomra értettem. Akkor mindeni előttem 100%-os volt, csak én lettem lepontozva.
2013. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13-as:mi az, hogy ennyi?


Özvegyi nyugdíj, az ideiglenes lejártát követően, nem attól függ, hogy jár-e, hogy meddig éltetek együtt, vagy milyen papír volt róla, hanem, hogy korbetöltött vagy-e, rokkant, vagy 2 árvaellátásra jogosultat (vagy 1 beteget) tartasz el a saját háztartásodban.


Kérdező, hogy pontosítsam magam, ideiglenes özvegyi járhat a párodnak, az özvegyihez -régen állandónak nevezett-más is kell, de az már csak vele kapcsolatos.

2013. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én 30 éves vagyok párom rokkantnyugdíjas csak 1 évig jár nekem ideiglenes utána nem 13-as voltam.

Ezt a közjegyző mondta



Az élettárs milyen feltételek mellett jogosult özvegyi nyugdíjra?


Az élettárs – a házastársra előírt feltételek fennállása esetén – csak akkor jogosult özvegyi nyugdíjra, ha élettársával annak haláláig egy év óta megszakítás nélkül együtt élt és gyermekük született, vagy megszakítás nélkül tíz év óta együtt élt, feltéve, hogy az együttélésük (vagy annak akár csak egy része) alatt özvegyi nyugdíjban nem részesült.



Meddig folyósítható az ideiglenes özvegyi nyugdíj?


Az ideiglenes özvegyi nyugdíj az általános szabály szerint egy évig folyósítható.



Az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően ki jogosult özvegyi nyugdíjra?


Az, aki a jogszerző halálakor


betöltötte a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt, vagy


megváltozott munkaképességű (egészségi állapota legfeljebb 50 százalékos), vagy


házastársa jogán árvaellátásra jogosult fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodik.



Özvegyi nyugdíjra jogosult az is, aki esetében a fenti feltételek valamelyike


házastárs 1993. március 1-je előtt bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tizenöt éven belül,


a házastárs 1993. február 28-a után bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tíz éven belül bekövetkezik.



Akkor mit is kapok én 1 év után?:)

2013. szept. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem sokat. :)


De az első válaszból nem derült ki, hogy ezért. :)

2013. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na igen hiába élünk együtt 20 évet akkor is csak 1 évig kapom.
2013. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!