Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a családi helyzetben...

Ebben a családi helyzetben jelentkeznétek államvizsgára, dolgoznátok? Bölcsibe adjam az 1 évest vagy várjak?

Figyelt kérdés

Mostanság jár le a jelentkezési határidő, és nem tudom mit tegyek. Úgy érzem az évek alatt eleget tanultam, november végéig elméletileg fel tudnék rá készülni. Van két kisfiam 1 és 2 évesek, a nagy bölcsis most szeptembertől, a kicsinek is lenne helye. Eddig volt nagyszülői segítségem, mindig meg tudtuk oldani hogy nálunk legyen valaki míg órán vagyok, így tudtam egyetemre járni, rendesen nappalira. Most ez kiesett sajnos, így kicsit el vagyok keseredve. Félek, hogy fél év múlva sem tudnék elmenni, mert a kicsinek addigra nem lenne helye. Egy évet pedig nem akarok még ráhúzni, így is az 5 és fél évre már ráhúztam egyet a gyerekek miatt (bár ez nem gond, így terveztük). Ha itthon van a kicsi nem tudok tanulni, mert van mellette egy kis melóm is, a három együtt nem megy.

Mit csinálnátok? Halasztanátok egy évet és egy itthon maradnátok még egy évet a gyerekkel (így is megélünk) vagy most államvizsgáznátok és meló utána? Elvileg biztos állás januártól, mivel már az alapképzést elvégeztem a képesítéssel sincs gond, de utána akkor még nehezebb lenne befejezni a sulit. És azt sem tudom, hogy ha még itthon maradnék a kicsivel januárig, akkor mehetne e utána bölcsibe. A melót meg nem akarom elszalasztani.

Vállalnátok a kockázatot vagy bölcsibe adnátok az 1 évest? Nem túl picike? Így terveztük eredetileg, hogy mennek bölcsibe, de a párom addig rágta a fülem azzal, hogy még olyan kicsi, maradjak itthon, hogy én is elbizonytalanodtam. Anyagilag jól megvagyunk (persze lehetne jobb), de kibírnánk még így egy évet, tényleg csak attól félek, hogy nem lesz melóm, vagy a sulihoz nem lesz erőm.


2013. szept. 12. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

ÉN beadnám a bölcsibe. Az államvizsga és a biztos melót fontosabb. minthogy otthon legyél a gyerekekkel. Minket is beadtak már 1 évesen, a nővéremet még hamarabb. Mégis egészséges lelkületű felnőttek lettünk.

Csak ma hitetik el az anyukáknak, hogy otthon kell maradni a gyerekkel, mert sérül a lelke.

2013. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

En kulfoldon elek az en gyerekei mar 3 hotol mentek bolcsibe.

Semmi bajuk.

Tudod minnel idosebbek annal jobban igenylik az anyat.

2013. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Bölcsi.

Én is 1 évesen adtam be,nem volt semmi gond,szerintem nekem nehezebb volt feldolgozni :)

Most már 7 éves,nagyon barátkozós nagyfiú,a tanítónéni szerint azért ilyen,mert hamar közösségbe került.

2013. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

"Vállalnátok a kockázatot vagy bölcsibe adnátok az 1 évest? Nem túl picike? "


Nem, nem túl picike, fél éves kortól lehet bölcsődébe adni a gyerekeket, nem véletlen. Az 1 éves már rég nem kicsi hozzá. Egyébként is jót tesz neki a szocializáció.

2013. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz tőle semmi baja. Nálunk a bölcsi sem egy kötelezően kötött dolog, avagy lehet azt mondani, hogy ma előbb végzel az egyetemen, nincs más dolgod, ebéd után elvinnéd a kicsiket. Nem kell délután 4-5-ig ott maradniuk.

Én beadnám a picit is és ha lehetőségem lenne rá otthon maradni velük, akkor nem vinném, illetve hazahoznám őket ebéd után. Ha meg nem, akkor sincs semmi baj.

Szerintem ne halassz még egy évet! Csak időhúzás, az meg pláne mindegy, hogy most adod be, vagy januárban. Most lenne biztosan helye, neked meg állásod ha lediplomázol, így én ezt a lehetőséget választanám. A pici is tökéletesen fogja érezni magát a bölcsiben. A beszokás lesz nehéz, utána nem lesz gond. Téged jobban meg fog viselni, mint őt. :)

2013. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Maradnék a gyerekkel, ez egyértelmű. Az iskola megvár, bölcsibe lehet előre intézni a helyet, a megélhetés megoldott, állás is lesz majd még, amúgy is hozhatja úgy az élet, hogy többször is állást fogsz cserélni, nem az a legfontosabb az életben. Így a másik bölcsisnek is jobb lesz, a picinek is jobb lesz, apának is jobb lesz. Mi is a kérdés? :)
2013. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

"állás is lesz majd még, amúgy is hozhatja úgy az élet, hogy többször is állást fogsz cserélni, nem az a legfontosabb az életben"


Érdekes kijelentés a mai munkaerőpiaci viszonylatok tekintetében :O Feltételezem egy ősanyával állunk szemben.

2013. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!