Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori név volt 2...

Mennyire gyakori név volt 2 generációval korábban a rákóczi illetve rákócza vezetéknév?

Figyelt kérdés

Apám nagyszüleje volt Rákóczi, illetve nem is tudom, azt mondja, hogy közülük vkit Rákóczának írtak át annó, elírták, vagy direkt nem tudom. Voltunk kint temetőben, ott Rákóczi a név a síron.


Ez a 2 név mennyire gyakori? Lehet köze a szabadságharcos Rákócziakhoz?


2009. nov. 3. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A Rákóczi család fejedelmi férfiága 1756-ban kihalt Rákóczi György halálával, így ezen a vonalon nem lehet továbbvinni a nevet. Valószínűleg csak az alak ugyanaz. És azt nem tudom, hogy milyen gyakori név volt a Rákóczi 2 generációval ezelőtt.
2009. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség hogy kihalt

szomszéd csajnak az apja volt katona még annó, és volt egy társa neki is Rákóczi volt a vezetéknevee,és amikor hazament eltávra akkor elment vele a csaj apja,és a Rákóczi kastélynál voltak,azaz ő leszármazott

2010. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsi az OFFért csak gondoltam megosztom
2010. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

semmi gond, köszi. hát furcsa.

amúgy mint kiderült apám mesélte, hogy a családja egyik felét rákóczi-nak hívták a másikat rákócznának, tehát tuti elírás valamelyik.

2010. máj. 30. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

az utolsót még nem halottam

egyébként kutattam ezek után én is..

nézz utána..mondjuk rákóczi családfa ebben a generációban stb..

2010. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

körbe fogok.


illetve tervezek egy családfakutatást is apám oldalán. majd meglássuk.

2010. máj. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!