Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Igyekszem a lényeget írni. Tavaly októberben párommal a nagymamámhoz költöztünk, addig a párom szüleinél laktunk panelben, pici szobában. Nagymamám háza 4 szobás, 2 konyhás családi ház, ahol addig egyedül élt, mert a fiai már elköltöztek tőle, saját családjuk van. Jó helyünk volt nála, a költözés előtt persze megkérdeztük a nagymamám fiait, akik azt mondták, hogy menjünk csak oda nyugodtan. A kertet műveltük, állatokat tartottunk, nagyon jól éreztük magunkat. A rezsi fizetését is megoldottuk, szerencsére párom is, én is dolgozunk, a mamának is besegítettünk, ahol tudtunk. De... Sajnos a nagymamám egyik fia elkezdett ellenünk áskálódni, titokban a villanyóra és a gázóra állását írogatta, majd idén szeptemberben a párom szemére vetette, hogy mégis mi fogyaszt annyit, stb... Ekkor még nem foglalkoztunk vele, gondoltuk, hadd mondja.

Az elmúlt hétvégén azonban nagy fájdalom ért: édesanyám elmesélte, hogy a nagybátyám és annak élettársa őt bántották és úgymond "letámadták", a páromat meg engem kezdtek el szidni őelőtte, hogy mi a mamánál semmit sem csinálunk, nem segítünk, csak fogyasztunk, nem fizetünk, stb... Nálam jobban azt hiszem senki nem tudja, hogy ez nem igaz. Pontosan emiatt is fáj nagyon. De főleg az fáj, hogy ezt az édesanyámtól, kerülőúton kellett megtudnom, tehát nem volt annyi a nagybátyámban, hogy elém álljon és nekem mondja el. A nagymamámat is ellenünk fordították.

Most ott tartunk, hogy e hét végén költözünk vissza a párom szüleihez, a pici szobába. Olyan fájdalmat érzek, hogy azt el sem tudom mondani. Lelkileg teljesen kikészültem, napok óta alig alszom.

Annyira bizonytalan vagyok, és gyötörnek a kétségek, hogy egyáltalán jól tesszük-e, ha elköltözünk?

Nagyon köszönöm annak, aki végigolvassa történetemet és leírja a véleményét!

Köszönöm!


2009. nov. 5. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Húú nnem tudnd valahogy bizonyítani, hogy márpadig fizettetetk? Vagy beszélni a mamáddal, h mondja el Az igazat, hogy márpedig ti segítettetek?? Ott jobb helyetek lenne, mint a pici szobában.
2009. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez a baj a "kedves" rokonokkal. Van egy tuskó, aki majd jól megmutatja... áááá....Nem hogy összetenné a kezét, hogy vigyáztatok az anyjára, számíthatott rátok. A rezsi rátok eső részét Ti fizettétek, akkor meg??!! szerintem pár hét és ott fogja tördelni a kezét, hogy "milyen jó volt, amikor anyunál laktatok...". De én dacból se mennék már vissza. Akkor már inkább albérlet.

2009. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom.Minden képp le kellene ülni a mamáddal ezeket a dolgokat megbeszélni,hogy ő hogyan látja ezeket a dolkokat.Tud ezekről egyáltalán?Vagy esetleg ő panaszkodott valakinek?ha vele megtudjátok beszélni,tisztázni a dolgokat,és neki miden megfelel így ahogy eddig csináltátok,akkor én nem foglalkoznék a fiaival.Perszemegértem hogy fáj,rosszul esik hogy hátba támadtak,de végül is neki nincs köze a dolgokhoz,mert nem lalik ott.Nem vele egyeztetek meg a költségek elosztásról,meg a mindennapi munka megosztásában.fel a fejjel!Beszéljetek a mamival,remélem megoldódik a helyzet,és nem kell elmennetek.
2009. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez elég dúrva sztori.Nagyon sajnállak benneteket!

Velünk is valamiu ilyesmi történt.Az apósom mondta,hogy költözzünk oda hozzá mert egyedül él a nagy házban a legkisebb fiával és a mi házunkat adjuk ki albérletbe és könnyebb lesz az anyagiak.Pár hónap után a párom öccse elkezdett pénzt lopkodni apósomtól és tőlünk is de nem tudtuk bebizonyítani.Aztán egy nap 200.000Tf-ot vett el apósomtól és ezért minket !1 éves picivel kirakott a házból.Egy hónapig a sógornőméknél voltunk.Szóval tudom mit érzel és ez nagyon szar érzés.A lényeg beszéljetek a nagybátyáddal.Mutassátok meg neki a csekkeket.Meg a kertet és mindent amit TI csináltatok.Aztán pedig ne álljatok szóba vele.Az ilyen azt sem érdemli meg,hogy leköpjétek az utcán!Egy kicsi otthon szerintem még jobb is mint egy nagy.Ha jól kijöttök anyósodékkal akkor nincs semmi baj.

2009. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen szervezd össze a kis családot, üljetek le és beszéljétek meg!Mondd el, hogy tavaly október óta ott laktok(ami azért nem olyan rövid idő), mindenki beleegyezése megvolt,és érdekes módon eddig nem is volt semmi baj!Mondd el mindenki előtt hogy szerinted nem tisztességes ahogy a nagybátyád viselkedett, hogy ha baja volt, akkor miért nem szólt!Ezzel édesanyádat is illetve nagybátyádat is kicsit kellemetlen helyzetbe hozhatod, hogy ők kerülgettek, Te viszont nyíltan, tisztességesen leülsz, megbeszéled!Ha nagymamád ott van és hallja mindkét felet, talán nem lesz részlehajló, nektek is igazat ad majd!mert azért valljuk be, neki könnyű csak bólogatni, ha a nagybátyád nyomja neki a hülyeséget és más nincs ott!

Szóval ha ez előtt oké volt minden, akkor ne hagyjátok annyiban!Már csak azért se, hogy lássák, hogy ez nem módja a dolgok elintézésének!

Mindenképpen azt javaslom, hogy üljetek le, beszéljétek meg!Sok sikert, és kitartást!meg lehet oldani a családi dolgokat, csak kitartás kell hozzá!Ja és fontos, hogy ne engedjétek, hogy "elfajuljanak" a dolgok, hanem nyugodt hangnemben a tényeket beszéljétek át!Mert biztos anyud sem tudja a ti verziótokat, hanem csak a nagybátyádét!

2009. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le nagymamáddal megbeszélni a helyzetet, de legyen ott az a nagybátyád is aki terjeszti a valótlan dolgokat rólatok.


A nagymamád így tisztázhat benneteket ő előtte is! Ha elégedetlen, mondja el, hogy mit szeretne, hogy ti min változtassatok esetleg. Ha mondana erre valamit legyetek készek változtatni!


Ne költözzetek el amíg nem beszéltetek erről a helyzetről!

2009. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsot és a saját tapasztalatokat!
2009. nov. 5. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék meglepve, ha a nagybátyád attól félne, esetleg a nagymama rád (rátok) hagyná a házat. Persze jogilag ki tudná akkor is játszani, de biztosan nehéz lenne. Nem tudjátok bizonyítani, az orra alá dörgölni mások jelenlétében, hogy ti igenis fizettek? Pl. bankszámláról utaljátok a rezsiköltséget stb. Anyukád mit mond? Remélem nem hisz a nagybátyádnak?
2009. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok össze a családot,aztán kérdezzétek meg,hogy akkor ezentúl ki fog segíteni a mamának a kertben,a rezsiben,ki fogja látogatni,gondoskodni ha beteg.Ha nem tolonganak a jelentkezők a mamád is észre fogja venni...
2009. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!