Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen alacsony...

Hogy lehet ilyen alacsony fizetésekből megélni itthon? Ti és a családotok hogy tudtok megélni?

Figyelt kérdés
Én és a párom heti 6 nap munkával kapunk nettó 150 et fejenként, amiből 18 ezer Ft benzin lejön mindkettőnknek, ugyanakkor az árak nagyon magasak, és egyre csak nőnek, hogy vegyen az ember így saját lakást?Vagy mindent hitelből uzsorakamatra?Hogy vegyen az ember új kocsit?
2013. szept. 29. 16:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Tanuljatok tovább és keressétek a jobb lehetőségeket, mindenkinek ezt kell tennie, ha többet akar.
2013. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Én kevesebbet keresek mint te, és elboldogulok vele.

Nem kell új kocsi, sőt Budapesten felesleges is, mert van tömegközlekedés. Szóval annyi pénzből amit ti ketten kaptok

(300 ezer) még félre is lehet tenni.. Az igényeket lejebb lehet adni egy kicsit...

2013. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Sajnos a továbbtanulás nem segít ebben az országban, nemsokára meglesz a diplománk is mert levelezőn csináljuk, de többet számít az, hogy kinek vagy a rokona, vagy kinek nyalizol a munkahelyen.
2013. szept. 29. 16:23
 4/29 Baranka ***** válasza:
77%
És sehogy nem tudok megélni. Havi kb. 83 ezerből élünk hármasban a két lányommal. Ha a tesómék nem adnak most kaját szerdáig csak üres kenyeret ettünk volna (a lehurrogást nem kérném egyesektől :-), és nem rád gondolok kérdező) Nekem szerencsém van vagy egy örökölt házam. Kocsiról én már nem is álmodom.
2013. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi 200 ból élünk hárman, van autónk és lakásunk is (amin még van egy kicsike hitel). Nem élünk nagy lábon, ennyiből nem is tudnánk... de azért elvagyunk. Nem reális, hogy ti ketten 300-ból nem tudtok megélni meg lakásra félrerakni.
2013. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Minek akarsz új kocsit? Tök felesleges, pláne új. Ja, hogy a szomszédok előtt akartok menőzni? Az más téma...
2013. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

300 ezres fizetés elég jó, nem értem, hogy nem tudtok ennyiből megélni? Minek akarsz új kocsit, nem jó a használt? Lejeb adhatnátok az igényeiteket!

Mi a párommal egy ideig egy fizetésből éltünk ami 140-160 között volt, van lakáshitelünk mégis könnyen megéltünk, persze nem költekeztünk ész nélkül, de megéltünk.

2013. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

A párom heti 6 nap munkával netto 100 ezret keres egy vidéki kisvárosban, aminek a felét kapásból elviszi az albérlet és a rezsi. Nyáron valamivel kevesebbet. Ha nem is sokat, de még ebből is tud félrerakni havi pár ezer forintot. Az igényekből kell lejjebb adni, ha ketten nem tudok megélni 300 ezer forintból. Miért nem jártok egy autóval, avagy tömegközlekedéssel?

Spórolni kell és összehúzni a nadrágszíjat, akkor szerintem még Budapesten, egy kisebb albérletben is marad 200 ezretek kézben, ha az én igényeim szerint nagy lábon éltek, akkor is félre lehet rakni 100-at havonta.

2013. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 besenyőpistabácsi ***** válasza:
100%
Most panaszkodsz, vagy dicsekszel?
2013. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

18 éves az autóm, elég költséges mert 3-4 havonta elromlik benne egy alkatrész és sűrűbben kell műszakiztatnom a kora miatt, a rozsdás karosszéria elemeket is cserélnem kell ami elég drága.

Ha nem is újat de újabbat kéne vennem, 5-6 évest amivel nincs ennyi gond, meg ugye nekünk munkaeszköz is, így megbízhatónak kell legyen.

2013. szept. 29. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!