Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne veszekedés és...

Hogyan lehetne veszekedés és sértődés nélkül megbeszélni a párommal, hogy kérje a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés
3 gyermeke van a volt feleségétől, eddig 75000Ft-ot fizetett (3X25000Ft, fix összeg). Ezzel addig nem is volt baj, amíg munkanélküli nem lett. Már az álláskeresésit sem kapja és én képtelen vagyok egyedül még a gyerektartás összegét is kigazdálkodni. Tudom, hogy fontosak számára a gyerekei, de nekem az én gyermekeimre is gondolnom kell és nem mondhatom azt nekik, hogy, bocs de ebben a hónapban nem eszünk, mert kell a mostohatesóknak a pénz.
2013. okt. 3. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Miután munkanélküli lett azonnal menni kellett volna csökkentést kérni. Így nem fogjátok bírni sokáig. Neked meg nem kötelességed fizetni az ő exének.
2013. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Te a saját gyerekeid érdekeit nézd csak, ebben a helyzetben is.
2013. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
NEKED nem kell kifizetni a gyerektartást a férjd gyerekei után!
2013. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
TE miért fizeted? NEKED NEM kell! NEKI KELL! Ha munkanélküli, akkor jelenteni kell, hogy nem tud fizetni!
2013. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a kötelessége nem múlik el de alaposan le fogják csökkenteni az összeget.
2013. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs igazolható jövedelme, állami megelőlegezést kell kérni, de az is csökkentett összeg lesz, és ha lesz munkája, akkor kell törlesztenie.
2013. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugye az nem komoly, hogy kötelessége fizetnie a párja exének?! Az én páromnak is van egy lánya az exétől, és amikor munkanélküli volt, besegítettem ezt kifizetni, de ez a mi megélhetésünket nem zavarta meg (ráadásul előbb-utóbb úgyis ki kellett volna fizetni), de ilyen helyzetben azért más. És a párod elvárja, h Te kifizesd ezt a pénzt? Mond meg neki, hogy nem telik rá Neked sem. Vagy beszélje meg az exszel, hogy most egy darabig nem, vagy kevesebbet tud fizetni, amíg állása lesz, aztán bepótolja, vagy tényleg kérjen csökkentést. Azok az ő gyerekei, nem várhatja el Tőled, hogy Te tartsd el őket. Ha ennyire ragaszkodik ehhez az összeghez, akkor nagyon teperjen egy új munkahely után.
2013. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

a szülőnek kötelessége. így egyértelmű?


az tök mindegy ki kinek az exe.

2013. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!