Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » F/28 vagyok,2 éve házas...

F/28 vagyok,2 éve házas vagyok. Kiegészíteném a vezetéknevem kötőjelesen egyik nagyszülőm vezetéknevével. Az a problémám, hogy feleségem ezt sokkal jobban akarja, mint én. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném én is, de bizonytalan vagyok. Nincs bajom a jelenlegi vezetéknevemmel, de ez konkrétan egy keresztnév és jobb lenne valami egyedibb. Lelkiismeret furdalást érzek a változtatás miatt, a szüleim nem akarom megbántani. Mit tennétek?

2013. okt. 4. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem változtatnám meg a nevemet, hacsak nem valami irgalmatlanul gáz lenne. Az, hogy a vezetékneved egy utónév, semmi baj nincs. Neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél.
2013. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Állj a sarkadra és ne legyél papucs!

Mit tegyek....

2013. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
81%
Bár végülis, ha csak kiegészíted a vezetékneved, de megmarad az eredeti is, az nem hiszem, hogy bántó lenne a szüleidre nézve. Úgyhogy, ha szeretnéd, csináld. A Te neved.
2013. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Légy férfi!
2013. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem változtatnám meg!
2013. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a feleséged vezetéknevét veszed fel kötőjelesen? Ő is felvenné a tiéd, és kész.
2013. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

A neved a tiéd. Ha neked bajod van vele, változtasd meg, a férjem is így tett, saját döntése volt. DE! A feleséged döntése nem a tiéd, nem szólhat bele a nevedbe.


Két tippem van, miért teszi: vagy a szüleiddel van baja, vagy a nagyszülők neve valami nagyon különleges, jó hangzású név, és általad akar hozzájutni, hogy ő is felvehesse. Majd írd meg, talált-e valamelyik tippem, érdekelne. :)

2013. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem változtatnám meg a nevem a helyedben. Egyáltalán nem baj, ha keresztnév a vezetéknév, az én férjemnél is ez a helyzet. Minket ez nem zavar. Ti magatok legyetek inkább egyediek, ne a névváltoztatással akarjátok ezt elérni szerintem.


(Érdekes, most hogy belegondolok minden pasimnak keresztnév volt a vezetékneve...(jó 3 db).. sose gondoltam még eddig bele :D)

2013. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szia 7-es! Igen, tényleg nagyon szép és különleges a név, és tényleg nagyon szeretné. Én hoztam fel a témát még egy évvel ezelőtt, hogy mi lenne, ha felvenném ezt a nevet, kiegészítve a jelenlegit. Egyik ok az, hogy a gyermekeink már csak ezt az új nevet kapják és az életben előnyhöz jussanak.
2013. okt. 4. 14:19
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Milyen előnyhöz jutnának egy szép névtől?! Azért ez elég szánalmas hozzáállás.
2013. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!