Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphatunk valami támogatást?

Kaphatunk valami támogatást?

Figyelt kérdés
Élettársam munkanélküli lett,2 gyermeket nevelünk,egy közös, 1 az előző kapcsolatomból.A kicsivel még gyesen vagyok.Azt mondják az önkormányzattól lehet igényelni valami segélyt, de nem tudom igaz-e.És nem egyezik az állandó lakcímünk,mert albérletben vagyunk, a szülei pedig NEM engednek hozzájuk bejelentkezni,csak tartózkodási címre..Így szerintem segélyre sincs esélyünk.Ugye igazam van?
2009. nov. 12. 07:58
 1/4 anonim válasza:

Igen kaphattok. Van úgynevezett, normatív lakásfenntartási támogatás,- kérheted fűtéshez,..stb, ami a fenntartáshoz kell. Kérheted a pénzt, és azt is , hogy valamilyen fizetni valóhoz "csatolják"-víz, villany..stb- : ehhez bejelentett albérletben kell lennetek. Nem valami nagy összeg, de mégis valami. Egy évre szól, és ha lejár, újra igényelhető. A másik, amire te is gondolsz, az a szociális segély lehet. Ez is igényelhető, ha bejelentett címetek-albi is- , van de itt is! figyelembe veszik, a csp, összegét, a te juttatásodat-gyes-,és a gyerektartást is. Ha ezek összege nem haladja meg a meghatározott összeget, ami után igénybe vehetnétek, a támogatásokat, akkor meg kall kapnotok. Csatolni kell hozzá még pár iratot is. Lehet még, egyszeri átmeneti segélyt is kérni !


Szóval van! De az a legegyszerűbb, és legbiztosabb, ha bemész a hivatalba, és ott megfelelően felvilágosítanak.


Remélem segítettem valamit.

2009. nov. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bocsi az kimaradt az előbb, hogy ha a párod kap valamilyen juttatást- munkaügyin keresztül, akkor az is beleszámít a jövedelembe, tehát úgy kell kalkulálnotok. De a hivatalban, úgy i kérnek igazolást róla. Mondom, menj be a hivatalodba.


és


Fel a fejjel. Meg kell próbálni átvészelni ezt az időszakot. Nehéz, de menni fog!

2009. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez lehet nem megy, az albérlet nincs jelentve....
2009. nov. 12. 08:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem jelentkeztek be vagy költöztök olyan albérletbe, ahol be lehet? (már ha a tulaj nem akarja, hogy be legyetek jelentve oda).

Nem hiszem, hogy önkormányzattól kaptok úgy, hogy nincs ott állandó, legális lakhelyetek. De ezt meg lehet kérdezni az önkormányzattól vagy menjetek be családsegítőbe, ahol felvilágosítanak Titeket ezekről és a dolgokról és elmondják milyen lehetőségeitek vannak. Talán még segítenek is.

2009. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!