Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik szebb név? Izsák vagy...

Melyik szebb név? Izsák vagy Gyárfás?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 22:54
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Hívő zsidó családból származunk, ezért fontos nálunk a hagyományok tisztelése, ez nem arra megy ki hogy kinek "menőbb" a neve.
2013. okt. 26. 13:03
 22/31 anonim ***** válasza:

Senki nem írta, hogy legyen menő a név, hanem annyit, hogy nagyon rossz hangzásúak, nem is önmagukban, hanem a vezetéknévvel.

Nemmhiszem, hogy csak ez a két zsidó fiú név létezik.


Pl Swenk Dániel, Swenk Dávid

Tudom,mhogy rengeteg Dániel, és Dávid van, ez csak kósza példa, de szebben hangzik. Van ennél ritkább, vagy akármilyen neked tetszhető, de lágyabb név.


Ritka az egyöntetű vélemény a gyakorin, ez csak jelent valamit.

(A nevek alapján pedig egyértelmű volt, legalábbis nekem a vallási vonatkozás)

2013. okt. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Elnézést

"Schwenk"


Kihagytam a "ch"-t

2013. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Rengeteg Bibliából származó név van, nemcsak ez a 2, sikerült a két legrosszabbat kiválasztani a Schwenk vezetéknévhez.
2013. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Értem én h Zsidók vagytok de az ég szerelmére ezek borzalmas nevek. Az Ábrahám nem jó v Dávid, Dániel.

Azok is zsidók.


De tessék talán találsz normálisat.

[link]

2013. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg Izsák lesz, bár férjemnek a Jeremiás is tetszik.
2013. okt. 26. 18:16
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez a vezetéknévhez az Izsák egész jó, de a Gyárfást felejtsétek el, mert szörnyen hangzik.
2013. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
"Svenkizsák", hát fantasztikusan hangzik. Értem én, hogy Biblia meg vallás, de emiatt már hátrányból indítani egy gyereket az életben...
2013. okt. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A jeremiás tényleg jobb, jobban hangzik a vezetéknévvel

(nem tetszik alapból,de nem is bekem kell, de nem annyira rossz a hangzása) ,

2013. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
* j = J
2013. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!