Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg pazarlás amit teszek?

Tényleg pazarlás amit teszek?

Figyelt kérdés

Férjemmel sikerült összevitatkoznom reggel és azóta is ezen filózok.

Gyermekem óvodája szerény költségvetésű, de nagyon családias ovi, maximálisan elégedett vagyok mindennel.

Múlt hónapban 250.000 ft-tal támogattam az intézményt amit játékokra (bel- és kültéri) illetve a tornaterem korszerűsítésére fordítottak.

Mivel gyermekem is oda jár és maximálisan lelkiismeretesek a dolgozók nem érzem pazarlásnak, férjem viszont megjegyezte, h a gyerekeinkre is fordíthattam volna.

3 fiam van, semmiben nem szenvednek hiányt és kevesebb se lett nekik ettől, nem kellett egy szelet csokiról se lemondaniuk.Szerintetek kinek van igaza?



2013. okt. 30. 14:43
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%
Mi ilyen horderejű kérdésekben közösen döntünk és utána senki nem mutogat a másikra. Egyébként ha megengedheti magának valaki ezt, akkor az egy nagyon szép és nemes gesztus, nem pazarlás. Ha meg nem engedheti meg magának, akkor felelőtlenség.
2013. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
95%

Ha megteheted akkor miért ne? Nem hinném, hogy ez minden második embernek eszébe jut, komolyan mondom büszke lehetsz magadra! Ezt úgy hívják lelkiismeretes szülő: aki nem irigyli a jót más, esetleg roszabb helyzetben lévő kis gyerekektől... Szerintem ez szép dolog.


Amúgy te dolgozol vagy ő? Vagy mindketten?

2013. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

nem tartom pazarlásnak, ha valóban szüksége volt rá az óvodának. Azt most nem keverném bele, hogy futja-e rá, nyilván igen, ha gond nélkül megtehetted.

Viszont szerintem ebbe a férjednek is lett volna beleszólása.

2013. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Mindketten dolgozunk, de ilyen összegeknél még nem szoktunk leülni megbeszélni a dolgot (ő se), csak a jóval nagyobb összegű kifizetéseknél.Nem volt igazán mérges, sőt egész máson vitáztunk a reggeli kávé előtti stádiumban :))

Majdhogynem mellékesen jegyezte meg és kis vita alakult ki.Mégis bennem maradt a dolog:(

2013. okt. 30. 14:51
 5/44 anonim ***** válasza:
70%
Ha megteheted,és nem a párod kontójára a beleegyezése nélkül,akkor szép dolog.
2013. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%
Ha ilyen jól álltok, akkor nem pazarlás adakozni, de meg kellett volna vele beszélned, valószínű tüske maradt benne amiatt, hogy egyedül döntöttél, és ezért hozta fel a veszekedés alkalmával.
2013. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Hát ez az, h az "ő pénzét" nem is érintette.Azért írtam idézőjelbe mert közös kasszán vagyunk.De ha szigorúan akarjuk venni akkor a saját jövedelmem egy kis részét szántam rá ráadásul nem is havonta fizetek ki "másnak" ilyen összegeket.Nem értem mi rossz van benne, de tényleg.
2013. okt. 30. 14:54
 8/44 anonim ***** válasza:
60%
Ekorra kiadást meg kell beszélni előre,még ha a családi költségből nem is hiányzik akkor is.
2013. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem pazarlás, mert közvetve a gyerekedre fordítottad, gondolom még odajár egy darabig, és akkor ne csak otthon érezze jól magát. De biztosan jól esett volna férjednek, ha előtte megkérdezed őt is. Szerintem neked van igazad, de azért én nem csináltam volna vitát a helyedben, hanem bocsánatkérően megcsókoltam volna és kész. :)
2013. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
68%
Ha a család vagy a gyerekeid nem szenvednek miatta hiányt, akkor szerintem nem pazarlás, hiszen ezzel sok kisgyerek mindennapjait tetted szebbé. Nagyon rendes Tőled! :-)
2013. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!