Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztél már így valaha?...

Éreztél már így valaha? Kisgyerekkel kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon fura érzés van bennem és érdekelne, hogy más is érzett-e már így, illetve, hogy szerintetek ez normális-e.


A volt párommal már lassan két éve szakítottunk. Neki van két unokahúga, mindkét kislányt ismertem a születése óta. A nagyobbik 4 éves, a kisebbik 2 éves volt, amikor szakítottunk. Imádtam őket, főleg a nagyobbikat, vele nagyon sok időt töltöttem, töltöttünk együtt a születésétől kezdve. Az életük minden részénél jelen voltam...amikor pici baba volt, többször virrasztottam vele éjszaka, hogy addig az anyukája tudjon aludni. Láttam, ahogy járni, beszélni tanul. Számtalan vicces és megható pillanatot éltem meg vele. Éreztem azt a hatalmas szeretetet, amit egy gyerek adni tud. Néha iszonyatos erővel rámtör a hiányuk. Most éppen nézegettem a képeiket a fb-on és a sírás kerülget. Annyira aranyosak, édesek és olyan rossz érzés, hogy már nem követhetem nyomon a fejlődésüket.

A volt párommal való kapcsolatomat magamban is lezártam, ez biztos. Egy éve van új párom, tehát nem rögtön a szakítás után lett új kapcsolatom. De a gyerekek ennek ellenére a mai napig nagyon hiányoznak. A páromnak ezt nem akarom elmondani, mert félek, hogy félreértené.


Valaki érzett már így? Hogyan tudnak így hiányozni?


Köszönöm.


27/n


2013. nov. 14. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
pszichologus
2013. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Megérettél az anyaságra.

Nem ők hiányonak hanem a gyerek saját gyerek.

2013. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
áttudom érezni a helyzetedet. én 4 éve vagyok a barátommal és a húga most 10 éves tehet 6 évesen ismertem meg és láttam ahogy ovisból sulis lett és megtanult olvasni és mostmár nagyszájú és rendetlen amit persze csak viccesen fogunk fel, de most lehet nevelni és segíteni az életét. ha most valamilyen oknál fogva szakítanánk és nem látogatnám többet a húgát megőrülnék mert szinte ő a legjobb barátnőm, gyerekes énem miatt. szerintem tuti találkoznék vele úgy h a "volt" barátom ne legyen ott, persze a 2 és 4 éveseknél nem olyan könnyen oldható meg. szervezz egy kis játszóterezést ahol ők is ott vannak. a mostani barátod meg ha szeret megérti meséld el neki h annyira megszeretted őket h a sírás kerülget példálózz úgy h Te mit éreznél ha mostantól nem találkozhatsz a legjobb barátoddal de közben látod a neten h milyen jó neki és te nem lehetsz a része? tuti megérti
2013. nov. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
a 2-es válaszadónak igaza van
2013. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak mondom te meg egy köcsög vagy!Szerintem azért mert a pároddal szakítottál attól még látogathatnád a gyerekeket nincs abban semmi baj ha az anyuka is engedi,de szerintem ez át fog formálódni ha lesz egy saját gyereked!Titkon legbelül már vársz az anyaságra és egy gyerekre!Szerintem jó anyuka válik belőled!A párodnak meg ha őszintén elmondod nincs abból baj!Ha félre érti akkor az azt jelenti nem bízik benned vagy vedd rá menjen veled!Ha nincs bizalom akkor már rég megette a fene azt a kapcsolatot!De légy őszinte elsősorban!
2013. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy megértem-e már az anyaságra. Azt mondom, hogy szerintem még nem. Nem minden gyerek láttán érzek így. A párom testvérének is van két gyereke, de ők szinte hidegen hagynak, nem érzek irántuk semmi különöset. Tudom, hogy ez nem szép dolog, de ez van. A nagyobb fiú elég neveletlen, nekem nem aranyos egyáltalán. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem kerülget a hiány érzése, ha bármilyen gyereket meglátok.
2013. nov. 14. 09:35
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő válaszokat.


Igen, gondoltam már arra, hogy felkeresem őket (a volt párom testvérét és a gyerekeket), hogy néha, mondjuk félévente találkozzunk. De nem akarom összezavarni a lányokat. Szerintem nem értenék meg...egész végig ott voltam az életükben, aztán eltűntem két évre, most meg visszajövök? A kisebbik túl kicsi volt, ő már szerintem nem is nagyon emlékszik rám. A nagyobbik szerintem még igen. Kb. fél éve összefutottam velük az utcán. A volt párom testvére nagyon aranyos volt, a nagyobb lánnyal is beszélgettem. Belenéztem abba a szép kis szemébe és nagyon fájt valami, az ő szemében is láttam a szomorúságot, szerintem nagyon szeretett ő is engem.

Szóval nem akarom felkavarni őt. Annál sokkal jobban szeretem.

2013. nov. 14. 09:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen volt ilyen, hasonló korú voltam mint te, csak egy 4 éves kislánnyal kapcsolatban.
2013. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltál már rá, hogy elrabolod őket? legalább az egyik téged illet.
2013. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig csak 3/4 évet töltöttem vele.
2013. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!