Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemrég kezdtem el dolgozni,...

Nemrég kezdtem el dolgozni, anyámék elvárják, hogy a fele fizetésemet hazaadjam. Normális ez? Így hogy tegyek félre a saját életemre?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 15:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Beszéld meg velük,hogy TE x összeget szeretnél félre rakni,és szeretnéd,ah magadra is jutna,tehát ennyit és ennyit tudsz adni a kasszába.Vagy bizonyos számlákat Te fizetsz,és rendben vagytok,Ha normálisak,akkor meg fogják érteni.

2009. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
ha velük élsz akkor szállj be a rezsibe ha külön akkor ne tedd meg,mert magadat is el kell tartanod.az én szüleim is ilyenek.de mivel nem velük lakok hanem pároméknál ezért nekem egyértelmű volt hogy ide adom a fizum felét.
2009. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos a mai helyzetben ez a normális dolog!Otthon eszel melegedsz tisztálkodsz stb.az a természetes ha hozzájárulsz a költségekhez!
2009. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Én boldog lennék ha a számlák,kaja,törlesztő mellett megmaradna a fizetésem fele!Ne lázadj jó dolgod van!
2009. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Persze,hozzájárulok én szívesen,na de a fele fizummal? Így sohasem fogok tudni külön önálló életet kezdeni. :(
2009. nov. 19. 15:49
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

15:46 vagyok!

Számoljátok ki a rád eső összeget a rezsiből,kajából,,,de lehet,hogy valóban elmegy erre a fél fizetésed,,hacsak nem keresel nagyon sokat!

2009. nov. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Ha mondjuk például keresel 70 ezer körül,adj nekik egy 20 ezrest,és ha kapsz fizun kívül kajajegyet,akkor azt add nekik,vagy egyéb juttatásokat,azt is ajánld fel,hogy odaadod.Például egészségpénztári kártyából megveheted a családnak a gyógyszereket.Ha ez nem lenne elég anyudéknak,akkor vállalj még valami számlát,például telefon,internet.A többi viszont szigorúan menjen takarékszámlára,illetve magadra is egy kis költőpénz.Egyezz meg velük,csak megértik majd!
2009. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
azt beszéld meg velük, hogy annyit adsz bele, amennyit költesz. rezsi rád eső része, kaja rád eső része. ezzel az erővel te is elkérhetnéd az ő fizetésük felét
2009. nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%

Az sem mindegy szerintem, hogy hány éves vagy. Mert pl. szerintem más a helyzet, ha épp most érettségiztél 18 évesen és más, ha 22-25 évesen most fejezted be az egyetemet/fősulit és úgy van most az első munkahelyed. Mi hárman vagyunk tesók, ketten lányok érettségi után elköltöztünk otthonról és magunkat tartottuk el onnantól kezdve. Nem kértünk egy fillért sem otthonról, és nem is használtuk az otthoni dolgokat, albit fizettünk, meg rezsit, teljesen egyértelmű volt, hogy nem is kértek tőlünk semmit. A középső tesóm vagy 35 éves koráig otthon lakott, elvárta, hogy még a szüleim járjanak lábujjhegyen, nem adott bele semmibe csak élősködött rajtuk. Neki úgy tűnik, nem volt természetes, hogy talán már neki kellene besegítenie, ha már otthon eszikalszikfürdik stb.

Úgy gondolom, a szüleid azért kérnek tőled hozzájárulást, mert nekik maguknak sem könnyű minden számlát fizetni. Az biztos, hogy még így is te jársz jobban anyagilag, mintha elköltöznél.

2009. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi a segítséget mindenkinek.
2009. nov. 19. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!