Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Németországi kitelepedés után...

Németországi kitelepedés után alsótagozatos gyerekeink könnyen betudnak e illeszkedni az iskolába, nyelvismeret nélkül?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Huh, hát ha egy szót sem beszélnek németül biztos elég érdekes lesz...
2009. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Addig boldogak lesznek amíg nem tudják mit mondanak a szemükbe.
2009. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mégis minek mennek suliba, ha nem tudják a nyelvet??? Sztem így fel sem veszik őket!
2009. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy alsótagozatos pillanatok alatt magáévá tesz egy idegennyelvet! Nem ártana a kitelepedést mondjuk nyári szünetre időzíteni, mialatt valamilyen szinten belejöhetne...
2009. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

A gyerekeim szintén alsósok voltak, amikor Németországba kültöztünk. Ök se beszéltek egyáltalán németül. Minden gond nélkül felvették öket iskolába - nem tudom, hgy az egyik elözö honnan szed olyan hülyeséget, hogy nem veszik fel. Az év végére mindeketten beszélték a nyelvet és elég jó eredménnyel zártak (átszámolva 3 - 4 jegyeik voltak).

Gyakorlatilag értetek már mindent, csak a beszédben voltak kisebb problémák, mert a szókincsük még elég kicsi volt. (És nem tudom, hogy miért lett volna jó, ha nem értik amit a többiek mondanak - megint egy hülye it olyanról, amiröl fogalma sincs.)

2009. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
simán. nagyon hamar megy. egy évet veszíteni fog, de az nem gond.
2009. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:13


igen, ez sajnos jellemző. elképzelnek valamit és azt ténynek állítják be. ez arra is vonatkozik, hogy máshol mi, hogy működik.

2009. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ma 17:45-ös: én is állandóan olvasok itt olyanokat NO-ról, az itteni életröl, kereseti lehetöségekröl, illetve a német nyelvröl (amikor forditani kell, vagy hogy helyes-kérdés), hogy a hajam égnek áll. Azt nem értem, hogy ha valakinek halvány göze sincs, akkor mit válaszol hülyeséget? És még sokszor neki áll feljebb...
2009. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor küldtem NO-ba zöld kezet :)
2009. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi! Kedves töled.
2009. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!