Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet élni ennyiből vidéken?

Meg lehet élni ennyiből vidéken?

Figyelt kérdés

A párommal készülünk összeköltözni, és számolgattuk, mennyiből lehet majd gazdálkodni. Különböző településen élünk, az én lakhelyemen dolgozunk, de az ő lakhelyén (6 km távolság) fele annyiba kerül az albérlet, a bejárás viszont nem rossz, jó a környék, nincs kisebbség... :)

Ha levonunk minden meglévő fizetni valót (tandíj, telefonszámlák, hitel törlesztés), akkor havi 150-180e Ft marad arra, hogy éljünk, illetve 10e Ft étkezési utalvány. Ebből kellene fizetni az albérletet (20e Ft+ rezsi, ami legyen mondjuk 40e Ft).

Plusz költség lehet egy autó munkába járásra később (benzin ktsg erre kb 15e Ft, de a cég 12e Ft-tal támogatna, ha másik településre költözöm és autóval járok), de egyelőre busszal járnék, a bérlet 9e Ft, 80%-át cég állja, párom céges járattal jár.

Szóval, a kérdés az, hogy a mai világban, ha minden csekket, lakbért, állandó kiadást kifizetek, a megmaradó 100 ezer forint elég lehet élelmezésre, ruházkodásra, egy biztonságos szint fenntartására?



2013. dec. 7. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Tekintve, hogy mi négyen élünk havi kb. 120 ezer forintból, bátran ki merem jelenteni, hogy igen, ebből meglehet élni, még a jóra is futja belőle.
2013. dec. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Terveink szerint konyhakertünk is lenne, illetve néhány tyúkot is tartanánk, tehát egy-két dolgot meg tudunk termelni, valamint nagyszülőktől rendszeresen kapnánk a "hazait" (tyúk, kacsa, tojás, burgonya, savanyúságok, befőttek, zöldség-sárgarépa, borsó...).
2013. dec. 7. 18:55
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nagy lábon élni semmiképp sem szeretnénk. A cél az lenne, hogy amennyit csak lehet, meg tudjunk spórolni. Lehetőség szerint szeretnénk előbb a hiteleket letudni, illetve később ingatlanvásárláshoz is kellene alaptőke.

2013. dec. 7. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Menni fog simán, persze kérdés mekkora igényeitek vannak, de azért megoldható
2013. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Százezer maradna kajára? Mi hárman élünk ennyiből.
2013. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan meg lehet ennyiből élni.
2013. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Ha semmitek sincs, akkor miből jött a hitel? Tanulmányi? vagy mi?
2013. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszok alapján pozitív a kép.

Bevallom, én azért aggódom picit, mert a szüleimen folyton azt látom, hogy anyagi gondjaink vannak, pedig látszólag nem szórjuk a pénzt, és ha egy átlagot veszek akkor 300e Ft-ból kellene gazdálkodni (ebbe 30-70 ezer Ft között én is adtam eddig). Tény, hogy édesapámnak igenis minden nap kell a hús, nem eszik meg kétszer ugyanazt egymás után, hárman, ugyan keveset, de dohányzunk, stb... Szóval én is látom, hol lehetne spórolni, de főleg az élelem miatti "finnyásságuk" miatt nem megy.

Ezzel szemben hál' Istennek a sem a párom, sem én nem vagyunk válogatósak, a húsért (ami azt gondolom ma már drága tétel) sem nagyon vagyunk oda, és, ha még luxusként nézem a cigarettát is, hááát, legyen maximum 10 ezer forint, amit erre költünk havonta, de összeköltözés esetén terv az elhagyás.

Szóval, hogy mindenki értse, én azon aggódom, hogy nekünk menni fog-e, mert a példa előttem nem túl okos.

2013. dec. 7. 19:07
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha a cigit elhagyjátok, az már önmagában sok pénz. Szerintem ilyen feltételek mellett akár 30-40 ezer forintot is félre lehet tenni, a kert és a házi tojás elég sokat jelent összességében, télre lehet is eltenni belőlük fagyasztva, befőzve vagy szárítva.
2013. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nekem diákhitelem van (első képzésből maradt), illetve én vagyok a tandíjas is (még két év a másodikból), a párom pedig megduzzadt jelzálogalapú (szülői házra terhelve) szabad felhasználású CHF hitellel küzd, aminek "gyümölcsével", lelépett az exasszony...

Szóval, ha úgy vesszük, akkor két év múlva sokkal könnyebbé válik a helyzet, havi 50 ezerrel több jut minimum, mert egyébként meg nem keresnénk rosszul, csak amíg a suli-diákhitel-jelzálog trió működik, a jó fele elmegy a fizetésnek.

2013. dec. 7. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!