Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek valaki, aki...

Van köztetek valaki, aki külföldön él és megváltoztatta a nevének írásmódját? (pl. Peter Péter helyett, Esther Eszter helyett, stb) Hogyan zajlott ez? Csak akkor lehet megtenni, ha az állampolgárságod is megváltozik, vagy elég ott élni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mar bocs, de ha kulfoldre koltozol akkor a legelso ami megvaltozik a neveden az ekezetek, mivel kint ezek a betutiposok nem leteznek ezert meg sem kell valtoztatni, mindenki Peter-nek fogja irni.
2013. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, szeretném, hogy hivatalosan, a papírjaimon is az átírt változat szerepeljen majd, pl. útlevél, ilyesmi. :) (És nem csak ékezetről van szó, a saját és férjem neve is a másik példához van közelebb.)
2013. dec. 10. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
És ennek mi a franc értelme van? A legtöbb nyugati ország fullon van bevándorlókkal, senkinek sem származik sem előnye, sem hátránya abból ha megváltoztatja a keresztnevét.
2013. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De én szeretném?! :D
2013. dec. 11. 15:46
 5/8 A kérdező kommentje:
...illetve tudom, hogy van ilyen, csak nem tudom, mi ennek a mente. Ennyi.
2013. dec. 11. 15:46
 6/8 A kérdező kommentje:
*e
2013. dec. 11. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Estherre az agyatlan zsidómániások változtatják, mert fingjuk sincs, hogy nem is zsidó név.
2014. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hála az égnek nem Eszter a nevem, csak példa volt. Amúgy azóta már kiderítettem, állampolgárnak kell lenni hozzá. Másképp nem lehet. Úgyhogy kivárom. Puszi!
2014. dec. 13. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!