Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológus kérdés. Ti mit...

Pszichológus kérdés. Ti mit gondolnátok erről? Hosszú.

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni az alaphelyzetet. Exemmel évek óta külön vagyunk, de van egy közös gyerekünk. Sajnos nem sikerült normálisan különmenni, és a gyereken keresztül próbál büntetni. Mivel 400 km távolság van köztünk, a kéthetente hétvégék nem megoldottak, ezért teljesen a kénye-kedvére vagyok bízva abban, hogy mikor és mennyi időre hozhatom el magamhoz a gyermekemet. A nyáron hosszabb időt tölthetett nálam, és ekkor kezdődtek a gondok. Ekkor ugyanis azt hazudta a gyerek az anyjának, hogy a párom meglökdöste. Aztán amikor visszavittem a gyermeket, még más egyéb hülyeségeket is belebeszéltek, pl. hogy nem vittük sehova (pedig fényképeim is vannak), meg hogy nem engedtük neki, h felvegye a szép ruháit. Ennek az lett a következménye, hogy a gyermekem mindig sírva fakadt, ha szóba került, hogy jöjjön hozzánk. Hiába mondtam az anyjának, hogy nálunk meg haza nem akar menni, mintha meg se hallotta volna. A lényeg, h pszichológushoz vitte, mert mi biztos valamit csináltunk a gyerekkel. Én ezt helyeseltem is, hiszen nincs rejtegetni valónk. Felajánlottam, hogy kifizetek egy magándokit, de ő ragaszkodott vmi ingyeneshez, már ez is gyanús volt. Felhívtam az óvodát, ott azt mondták, hogy nincs miért aggódnom, a gyerek szeret nálunk lenni. Gyámüggyel és ügyvéddel is beszéltem, akik azt mondták, hogy ez sajnos teljesen normális reakció a gyerektől, még ha kéthetente hétvégén is vinném, hát még így, és az anyának lenne a dolga, hogy a gyereket felkészítse a láthatásokra. A pszichológus a szokványos 3 helyett 4 alkalommal kérte vissza a gyermeket, és habár azt ígérte, hogy felhív utána, ezt nem tette meg, és nem is veszi fel nekem a telefont. A gyermekem anyja annyit mondott, hogy a távolság és az utazás került sokszor szóba a pszichológusnál, meg hogy a nyári hosszabb láthatás nem volt jó, túl hosszú volt, és inkább gyakrabban, rövidebb időre kéne vinni a gyereket (az anyának is mindig ez a mániája). Amúgy szeret engem, meg a kistestvérét is imádja. Csak azt nem értem, hogy miként vigyem gyakrabban, rövidebb időre a gyereket, ha maga az utazás oda-vissza egy nap, és mint kiderült, a gyereket ez megviseli. Ez nekem eléggé ellentmondásos. Meg azt sem értem, hogyha csak ennyiről volt szó, akkor miért kellett a 3 helyett 4 alkalommal mennie a gyereknek, és miért kell továbbra is járatni. Ha valakinek van tapasztalata, ötlete a témában, az legyen szíves, írjon vmi választ, én nem nagyon értek ehhez, csak találgatok, és furcsállom ezt az egészet.

2013. dec. 17. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos még kicsi a gyereketek, nem nagyon érti, mi történik körülötte. Neked új párod van, 400 km-re laktok egymástól, és gyakorlatilag utazik egy napot, hogy számára egy"idegen" (párod) emberrel, és egy alig látott apukával töltsön el hosszabb-rövidebb időt. Ez még engem, felnőttet is megviselne, nem csodálkozom egy kisgyereken, akinek nyilván az anyja jelenti a nagyobb érzelmi biztonságot, hisz vele él, őt ismeri igazán.


Én ebben az esetben csak azt tudnám javasolni Neked (látom hogy egy nagyon intelligens és normális apa vagy), hogy próbáljatok meg az exeddel normális baráti viszonyt kialakítani, segíteni egymást pont a gyerek miatt. Ne legyenek egymásra mutogatások, ne kelljen egy ilyen kicsi gyermeket pszichológushoz vinni már ovis korában. Mi lesz később?


Esetleg közelebb költözni nem tudnátok hozzájuk? 400 km még országon belül is elég durva azért.

2013. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Szia. Az alapprobléma, hogy ilyen messze kerültetek..Ez megnehezíti a kapcsolattartást és az anya részére egy rossz megoldásra való helyzetet teremt, ahol bánthat olyan téren, ami nem is igaz talán. Ha szereted és ő is, akkor ez közétek nyomulhat- és az anya indokában hamis színt öltet "biztos csináltatok valamit vele"

3 helyet 4:a pszichológus, ahogy elkezd foglalkozni, jönnek fel a dolgok, lehet, hogy egész más láncolathoz jutott, amit ki kéne oldani, de ez egy belső munka, nem nagyon jó, ha közben beszélnek róla (a gyerek előtt semmiféle ilyenről nem szabad beszélni, másról sem, nevelés kérdésekről sem úgy, mintha nem lenne ott pl a tanár elemzi a lelkét a szülőnek, miközben ott áll a gyerek - és persze úgy tesz, mintha nem is figyelne- de rettenetesen figyel, és mivel felnőtteknek való a szöveg, nem érti, csak azt, hogy "ez ő" -így nagyon sok káros dolog zuhan be a lélek mélyére, egy sötét gubancként - ezeket szokták "kihozni, kioldani" nagy kínnal a lélekgyógyászok.

A gyereket (hány éves?) ezt a fölötte lévő beszélgetések viselik meg, a belebeszélések. Kár, hogy az anya ezt nem tudja, és beáldozza a gyerek nyugalmát az ő keserűségének, hogy őt elhagyta az apa. Aki nem a gyereket hagyta el.

"Ennek az lett a következménye, hogy a gyermekem mindig sírva fakadt, ha szóba került, hogy jöjjön hozzánk"

Ez a feszültség az oka a sírásnak.

2013. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy nehéz a gyereknek, de pont mivel az anyja a biztos pont, sztem neki kellene a gyereket jobban felkészíteni ezekre a láthatásokra, nem pedig adni alá a lovat ilyen hülyeségekkel, hogy nem vehette fel a szép ruháit, meg nem vittük sehova. Próbálok normális viszonyt kialakítani az exszel, már annak idején is próbáltam, de amikor jön ilyen hülyeségekkel, meg nem adja oda a gyereket, mert csak, akkor elég nehéz. Közelebb költözni sajnos nem tudunk, itt van a házunk, a munkahelyünk.
2013. dec. 17. 09:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak azért ezzel a pszichológus-dologgal vigyázzatok, mert nem ritka, hogy ezen a ponton kezd eldurvulni a helyzet, aztán még jogi vége lesz az egész ügyeteknek! Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak ilyen területen, és csak azt tudom ajánlani, hogy ténylegesen védd le magad, ahogy csak tudod, nehogy gond legyen! (egy pszichológus)
2013. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy azt hozzátenném, hogy annak idején pont az anyja miatt kellett ilyen távolságba költöznöm, hogy el tudjam őket tartani, szóval már csak ezért is szemétség a részéről, hogy most meg zsarol...
2013. dec. 17. 09:20
 6/17 A kérdező kommentje:

9:19-es, mire gondolsz pontosan? Nem értem. Miként, mi miatt kell levédenem magam?

Amúgy azt az ügyvéd mondta, hogy sajnos a pszichológus sem feltétlen jó megoldás, mert azoknak a többsége is nő, és ált. az anya felé húznak, és egy sablonszerű eredményt hoznak ki, miszerint az anya a jó, az apa meg agresszív. Ez engem is eléggé kétségbe ejtett, és elkeserített, mert a pszichológusban bíztam, hogy az majd kihozza az igazságot. De amikor előjött ez, h az anya a biztos pont a gyerek életében, akkor egyből felrémlett, amit az ügyvéd mondott.

2013. dec. 17. 09:23
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy az anyjának kéne megváltoznia. Ez igaz is, de addig az anyja nem fog megváltozni, amig rád haragszik! Ezért írtam, hogy bármi áron, de próbálj meg vele jóban lenni. A gyerek érdekei miatt. Mivel az Anya nem olvassa ezeket a sorokat, így csak Neked tudunk tanácsokat adni. (első voltam).
2013. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Próbálok jóban lenni vele, de ez azért két irányú dolog.
2013. dec. 17. 09:35
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez hogy van nálatok, de próbálj a gyermek életében nap mint nap jelen lenni. Pl. jelöljetek ki estére egy időpontot, mikor felhívod telefonon minden nap, és beszélgettek. Kérdezd meg, milyen volt a napja, stb. Így közelebb kerül hozzád, és nem lesz annyira nyomasztó neki, mikor elviszed. És talán ezt az anyuka is értékelné és kicsit enyhülne az ellenségessége.
2013. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja ez nem rossz ötlet. A skype-pal még láthatnátok is egymást webkamerán keresztül.
2013. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!