Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Ti mit tennéte...

Hogyan döntsek? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van 2 testvérem, de a nővéremmel (3 évvel idősebb és csak apámról tesóm) nem tartom a kapcsolatot már több mint 10 éve. Hosszú történet de nagyjából leírom, hogy mi a helyzet. Világéletében hazudott, de 15 éves kora körül elkezdett lopni (még tőlünk is) meg cigányokkal kezdett barátkozni akik belevitték a rosszba, mondjuk az anya magasról leszarta mert ő is olyan. Volt egy veszekedés apánk meg az anyja között és azóta nem jött hozzánk a "nővérem". Nem tekintem testvéremnek mert megutáltam a viselkedése miatt. 17 évesen szült egy kölyköt (meg azóta még hármat) akiről persze nem tudtak gondoskodni és apámtól kérték a gyerektartást miközben a csaj nem is járt suliba meg egy csomószor megbukott. Sok gondot okozott a családomnak. Ez még csak a negyede annak ami van, de most ennyi elég. A lényeg az, hogy nem rég felkerestek mert állítólag beteg és műteni kell és lehet, hogy én lehetnék donor csak leszarom, hogy mi van vele mert kb 10 éve nem is láttam meg nem is hallottam róla semmit csak most így hirtelen, viszont tisztában vagyok azzal, hogy talán megmenthetném. Elmondtam nekik is hogy nem érdekel de egyre többet gondolkozok rajta csak nem tudom mit csináljak, rohadtul nem érdemelné meg! Lehet hogy most meg van rólam a véleményetek de tényleg borzalmas nő és utálom is. 24/F
2013. dec. 22. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ebben neked kell döntened.
2013. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, de egyedül nem megy. Szükségem lenne mások véleményére is.
2013. dec. 22. 23:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen kapcsolat után én nem vállalnám be.
2013. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be...meg ki tudja, lehet, hogy kamuzik.
2013. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nehéz válaszolni, mert én jóban vagyok a testvéremmel, és nem is tudom elképzelni, hogy ennyire rosszban legyünk, mint ti. Természetesen azok után, amit leírtál, megértelek.

Nem hiszem, hogy bármit is tenne a testvérem, nem segítenék neki, ha szükségem lenne rá.

2013. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szüksége lenne rám

Már kicsit álmos vagyok :)

2013. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy talán hazudnak de nem látom értelmét ilyen dologban, bár ki tudja mi jár a hülye fejükben. Csak valahol a lelkem mélyén tudom, hogy talán egy életet megmenthetnék (de gondolom úgyis találnának mást, meg ez most kicsit csúnya lesz de nem hasznos a társadalomnak).
2013. dec. 22. 23:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! És milyen donor kéne neki? Mert ha pl.vérre vagy csontvelőre lenne szüksége, ami úgyis újratermelődik, talán belemennék. Nem miatta, a saját lelkiismeretem miatt. (Én spec ilyen hülye lelkis vagyok :-) Az lenne bennem, hogy na, én milyen jó ember vagyok, hogy ezek után is rendes vagyok vele.)

De ha pl.vese-vagy májátültetése lenne, ott nem lennék donor. Mert az túl nagy műtét ahhoz, hogy egy nemszeretem személy miatt belemenjek.

De a döntés a tied!

2013. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont. Attól függ, hogy mi kell neki. A csontvelő az oké, meg mostmár van valami spéci technológia, hogy őssejteket vesznek tőled (vérvétel+vmi gyógyszert be kell venni). Ez oké. Neked semmi hátrányod nem származik belőle, gonoszság lenne nem adni.


A vesémet viszont nem adnám ilyen esetben. Az igenis kockázat, csak olyannak adnám oda, akit annyira szeretek, hogy bármit megtennék az életéért. Egy ilyen testvér nem ez a kategória.

2013. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom az utolsók véleményét, csak olyanból adnék nekik, ami újratermelődik, tehát nem "nyomorít" meg egy életen át.

Szerveket nem adományoznék egy ilyen embernek. Megmondom őszintén még egy rendes embernél sem vágnám rá egyből, hogy igen, de ilyen esetben nem is gondolkoznék a dolgon.

2013. dec. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!