Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem ott kell lennem a...

Nekem ott kell lennem a hagyatéki tárgyaláson?

Figyelt kérdés
Apukám nemrég halt meg és nemtudom, hogy jelen kell e lennem a hagyatéki tárgyaláson, mert van aki azt mondja igen, van aki azt hogy nem és van aki azt, hogy dönthetek. Nyilván szeretnék ott lenni, hiszen mégis csak az apukámról van szó. Azért vagyok bizonytalan, mert mindenki mást mond...Illetve a hagyatékit mikor mármint mennyivel a halál után szokták megtartani? 16/N

2013. dec. 30. 01:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatéki tárgyalás akkor van amikor az örökösök kifizetik a hagyatéki díjat. Amint ez megvan a közjegyző írni fog minden érdekeltnek egy levelet amiben tájékoztatja az illetőket a dátumról, hogy hol, hánykor és mikor jelenjenek meg. Mivel te csak 16 éves vagy, fiatalkorú valószínű, hogy nem fogsz részt venni a hagyatéki tárgyaláson. Helyetted a gyámodnak kell megjelennie. Menni mehetsz vele ha akarsz a gyámoddal, de személyesen te nem képviselheted magad. (csakis a gyámod)
2013. dec. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!