Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos emberileg, erkölcsileg...

Jogos emberileg, erkölcsileg az exhumálás - újratemetés - kérése ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nagyapám elhunyt, 28 évi házasság után az özvegye a lakóhelye szerinti temetőben temettette el, az első férjének a sírhelyébe.

A család fel van háborodva, és 5 év után mindenképp újra akarják temettetni a saját városuk szerinti temetőbe, ahol a család többi tagja is fekszik, megboldogult papám édesanyja, édesapja, féltestvére, nagynénje stb.


2013. dec. 30. 08:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nos, eselyes, hogy 28 év hazassag utan az özvegy tisztában volt a férje akaratával.... Nem kellene ujra temetni. Jo ott, ahol van. Nem kell háborogni, ők biztosan megbeszélték, hogy hogyan legyen, ha egyikük meghal.
2013. dec. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
A család 5 évvel ezelőtt hol volt, amikor temettetni kellett volna? Szerintem nem jogos más helyen elhelyezni ennyi idő után. A másik, hogy ez a nagypapa porhüvelye, a temetéy, sír igazából az életben maradtak miatt van.
2013. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek 2-kal. Pont ezt akartam én is leírni.
2013. dec. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

28 évi házasság után a feleségnek több joga van, mint a távol élő többi családtagnak!

Kegyeletsértésnek tartom ebben az esetben az exhumálást és máshová temetést.

2013. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

28 évi házasság után sem számítod a családtagjai közé az özvegyét? Ez visszataszító.

Ti olyanok lehettek, mint az én családom egyik ága, - 20 éve nem találkoztam velük, nem véletlenül.

2013. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nem egyáltalán nem jogos, sem emberileg, sem erkölcsileg. Egyfelől - ahogy már említették - nagyon valószínű, hogy megbeszélték ezt anno az özvegyével, másfelől ha belegondolok, ha majdan eljön az az idő, én is a TÁRSAM mellett szeretnék nyugodni, és nem anyám meg apám mellett... (még mindannyian az élők sorában vagyunk:))

A t. család meg majd erőt vesz a lustaságán, és nem akarja letudni a halottak napját 1 temető meglátogatásával...

2013. dec. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Jobb a holtakat nem bolygatni. 5 év után vettétek észre, hogy a nagypapa eltűnt?
2013. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A család fel van háborodva, és 5 év után mindenképp újra akarják temettetni"

Akinek nem lenne világos, hogy nem 5 év után vették a gyerekei észre, hogy "eltűnt" a papa.

2013. dec. 30. 09:22
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

7-es nem arra célzott, hogy 5 év után vettétek észre, csak szarkasztikusan fogalmazott.

A család miért nem a temetés előtt intézte el, hogy ne oda temessék? Miért pont 5 év után kell ezen lovagolni? De úgysem fogják ezt engedélyezni. Maximum ha a feleség is meghal, de szerintem akkor sem. Tudod egy kihantolást nem mondvacsinált indokokkal engedélyeznek, nem családi viszályok alapján.


Tudod én biztos kísérteném a családom, ha 5 év után úgy döntenének, hogy nem nyugodhatok majd a feleségem mellett, ha ő is utánam jön.

2013. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak nem valami új bizonyíték merült fel a nagyapa halálát illetően, amihez szükség van a kihantolásra, nem fogják engedélyezni. Tudod te, hány embert kéne kihantolni ezért évente? A sírásóknak aludni nem lenne ideje.
2013. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!