Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? 21 éves...

Ti mit tennétek? 21 éves vagyok, és albérletbe szeretnék költözni. Csak rezsit kellene fizetni, a szüleim viszont lelki terrort használnak ellenem, hogy visszatartsanak az elköltözéstől.

Figyelt kérdés

Dióhéjban: lány vagyok, és egy régről ismert fiú barátomhoz akarok költözni. Nem akarok tőle semmit, és ő sem tőlem. Megbízható, de a szüleim nem ismerik őt, és azt hajtogatják, hogy biztos "más szolgáltatásokat" vár majd tőlem. Nagyon elkeserít, hogy nem bíznak bennem, ilyen dolgot gondolnak egy barátomról és olyan téveszméik vannak, hogy elrabolnak majd engem, és eladnak prostituáltnak.


Egyetem mellett dolgoznék, és úgy fizetném a havi kb. 20 000 összeget (plusz felmerülő költségek). Már régóta tervezgetem az elköltözést, mert nyomasztónak érzem a szülői házat, és a magam lábára szeretnék végre állni, magamról gondoskodni. Ennél jobb lehetőségre nem is igen számíthattam.


Félek, hogy a lelki terror miatt soha nem leszek majd képes elköltözni. Ki mit tenne ebben a helyzetben? Segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve.


2013. dec. 30. 18:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Vagy elmész, vagy siránkozol. A szüleid előbb-utóbb talán megenyhülnek.
2013. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%
Nezd, eleg keves a valoszinusege, hogy valaki csak a ket szep szemedert ingyen engedi, hogy nala lakj... EN is aggodnek anyadek helyeben.
2013. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Költözz!!!

Lehetőleg azonban ne haraggal váljatok el, mert bármikor szükségetek lehet egymásra. Magyarázd el, hogy felnőttél, és meg akarsz próbálni megállni a saját lábadon. Természetesen ezután is látogatod őket, ha lehetőség van rá, ők is elmehetnek hozzád.

Ha megnyugtatja őket, esetleg mutasd be nekik a lakótársad.

De a lényeg, hogy NE hagyd magad!!!

2013. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
44%
Én sem örülnék ha a lányom kiszolgáltatná magát egy idegennek.
2013. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Megértelek, de itt szerintem az egyetlen megoldás hogy erőt veszel magadon és elkötözöl. Egy idő után megenyhülnek és megszokják az új helyzetet.
2013. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egyszerűen csomagolj össze és menj. 21 évesen nem fognak tudni megakadályozni. Ne hallgass rájuk!! Ne hagyd, hogy telebeszéljék a fejed. És amikor már elköltöztél, próbálj meg leülni velük és nyugodtan megbeszélni a dolgot. Nehéz, de nem lehetetlen!

El kell szakadnod abból a környezetből, különben később még nehezebb lesz, ez adjon erőt! Kérj segítséget a barátodtól, esetleg megismerhetnék a szüleid is, mielőtt elköltözöl, hogy lenyugodjanak.


Sok sikert, drukkolok!

2013. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%

"Félek, hogy a lelki terror miatt soha nem leszek majd képes elköltözni."


Ha valakit 21 évesen a szülők lelki terrorban tudnak tartani, és attól tart, hogy nem tud lépni sem miatta, az jobb ha otthon marad. Akkor annak a 21 évesnek nincs kurázsija, hogy bárhol a világban megálljon a saját lábán.

2013. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Lépj túl ezen, és költözz el tőlük.

Ha már lesz egy kis munkatapasztalatod, könnyebben találsz jobban fizető diákmunkákat (én 80 és 110 között kerestem Budapesten idén), és több lehetőséged lesz a lakással kapcsolatban is, ha később úgy döntenél, hogy mégsem tetszik a barátodnál. Egyszerűen csak pakolj össze, és mondd, hogy majd péntek délután jössz. (Diákmunkát bármikor találsz, folyamatosan keresnek például árufeltöltőket vagy pénztárosokat, napokon belül kezdhetsz.)

Saját tapasztalatból mondom, hogy merj lépni, mert ott ragadsz, ha nem teszed.


L/21

2013. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%

Azért te sem gondolod komolyan,hogy semmiért alkalmazkodik hozzád egy férfi?

Elég naiv vagy,vissza mászni a küszöbb alatt még cikibb lesz belátva, hogy igazuk lett.

2013. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Te mit tennél, ha azt mondogatnák neked, hogy az anyukád felakasztja magát, ha elmész, meg hogy jól van, menjél, hagyd őket megdögleni? Ne vonj le légyszíves következtetéseket anélkül, hogy bármit is mondanál a dologról. Ez még csak a jéghegy csúcsa.
2013. dec. 30. 18:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!