Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mástól várja a megoldást...

Miért mástól várja a megoldást? Ő nem tud lépni, hogy jobb legyen.

Figyelt kérdés

Kolléganőm együtt él egy férfival. Elmondása szerint a pasi nem fizet semmit, ő tartja el, testiség sincs közöttük, a gyereke gyűlöli, neki elege van. A pasi csajozik mellette, millióegy társkeresőn fent van, alkalmanként randizik is a nőkkel.

Idáig semmi probléma nem lenne, mert "Az ő élete". Én nem akartam belefojni, mert nem az én dolgom.


De egyszerűen nem értem. Ő nem teszi ki a pasit, mert sajnálja, mert szegény, mert mittudomén micsoda. És minden egyes nap nekem panaszkodik. Eleinte próbáltam tanácsot adni, de már két éve ez van, és egyáltalán semmit nem tesz azért, hogy jobb legyen az élete. Mondtam, hogy én a helyében adnék a pasinak egy nagy zsákot, hogy szedd a cuccod és húzz innen az egyik szeretődhöz. Erre megkaptam, hogy én érzéketlen vagyok, meg túl kemény.


Ti hogy látjátok? Az én hibám, hogy nem tudom már ezt tolerálni? Tényleg ennyi ideig kell tűrni egy kapcsolatban? Rég túl lehetne az egészen, de ő csak a kifogásokat keresi.


2014. jan. 2. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kapcsolatát úgy intézi, ahogy akarja, de a neked való panaszkodást le kellene építened. aláírom, h fárasztó lehet 2 éven át azt hallgatni, h nem tud és nem is akar segíteni magán
2014. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy az életét megoldja, ahogy akarja, de egyszerűen már sok, hogy minden egyes nap ezt hallgatom. Tegnap előtt kicsit durvábban, határozottabban mondtam el a véleményem: hogy kezdjen valamit, vagy fogadja el, hogy így fognak élni 20 év múlva is, de ha csak sajnáltatja magát, azzal nem lesz jobb a helyzet.


Ma ugyanúgy elkezdte...

2014. jan. 2. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne nagyon reagálj rá, csak az udvariasság keretein belül. ne mondj olyat, amit tovább lehet fűzni. muszáj leépítened, mert ez most a te problémád és a megoldás nem feltétlenül az, h ők szakítanak, hanem hogy már nem neked meséli el :)
2014. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a megoldást várja mástól, hanem a sajnálatot.
2014. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy te annyit tudsz tanácsolni, amennyit eddig is. Ha ezt túl érzéketlennek tartja, akkor ne neked panaszkodjon. Szerinte úgyis érzéketlen vagy, ennyi bele fog férni :-)
2014. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom hiány amit már kisgyerkkorban az emberbe nevelnek.
2014. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Ha mindennap elmondja, te is reagálj mindennap ugyanúgy. De szóról-szóra, és észrevehetően. Mondjuk elkezdi mesélni, te meg színpadiasan a szád elé kapod a kezed, és megjátszottan: "Hát, ez borrrzasssztó!!" Másnap ugyanígy reagálj.


Vagy simán rászólsz, mint a barátokra szoktunk, ha másodszorra mesélnek egy sztorit. Elkezded neki mondani: "Ezt már mesélted. Nem emlékszel? Tegnap ugyanígy ültünk, és elkezdted mondani, hogy a Béla... "


Addig, amíg fel nem fogja.

2014. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem, hogy úgy rontja el a saját életét ahogy akarja, csak téged hagyjon békén ezzel.

Jó ötlet, hogy reagálj mindig ugyanúgy szóról szóra vagy azt is csinálhatnád, hogy amint belekezd te leállítod, hogy nem szeretnél erről beszélni és vagy elkezdesz másról beszélni vagy arrébb mész onnan.

2014. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Kipróbáltam, hogy mindenre ugyanúgy reagálok. Nagy hiszti lett belőle, egész nap nem szólt hozzám. Szerintem jó úton haladok.


Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2014. jan. 3. 15:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Szegény barátnőd biztosan elkeseredett, és úgy van, hogy ennél jobbat nem talál, és inkább beletörődik.Ha férfi lenne,azt mondanám, hogy puhap*cs...
2014. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!