Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árvaházakról valamit?

Szandy :) kérdése:

Árvaházakról valamit?

Figyelt kérdés

Ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni:

- meddig lehetnek ott???ha betöltik a 18-at, akkor arra mennek, amerre akarnak???

- ha kiengedik, akkor adnak annak a bizonyos személynek ruhát???

- hogy megy a tanítás???az árvaházban tanul, vagy rendes iskolában, mint a többi családos gyerek???

- ha mondjuk dolgozik és kap pénzt, akkor azt megtarthatja???

- ha elhagyta azt az árvaházat, amely X városban van, és beszerzi a kellő papírokat, akkor gond nélkül utazhat Y városba és ott is maradhat???



2014. jan. 5. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
nem léteznek Magyarországon
2014. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem minden kérdésre tudok válaszolni, de leírom, amit tudok (de nem baj, ha mások kijavítanak, mert már több éve olvastam ezeket, nem biztos, hogy jól emlékszem).

Hivatalosan ma már nem nevezik árvaháznak az ilyen intézményeket. 18 éves korukig lehetnek ott, addig állami kvóta jár utánuk, majd 2 millió forint lakásvásárlási támogatást kapnak fejenként. (Ezen mondjuk meglepődtem.) A dolgozás attól függ, hol, milyen jogviszonyban dolgozik. Ruhájuk nincs valami sok. Vannak intézmények, ahol azon belül folyik az oktatás, és van, ahol nem. Amíg be nem tölti a 18-at, nem költözhet csak úgy, engedélyek stb. kell hozzá, ha meg betöltötte, mehet Isten hírével.

2014. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
36%
Én ezeket nem tudom.Viszont annyit tudok,hogy egy árvaházas gyerek rengeteg veszélynek van kitéve.
2014. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

akkor én is írom sorba a válaszaimat :)

18 éves korodig... de nem biztos, hogy az intézetben leszel, lehet nevelőszülőkhöz küldenek . 18 éves kor után van lakásotthon fenntartva nekik (hülyeséget nem akarok írni, de talán 21-22 éves korukig... itt már önálló keresetből kell fenntartani a lakást, megoldani az öltözködést, a kaját... többen laktok egy ilyen lakásban)

ruháidat természetesen viheted magaddal.. az mind a

saját tulajdonod, nem az intézeté...

tanításról én még nem hallottam hogy bent lenne... hisz igazából kicsik (kis létszámúak az intézetek mert nevelőszülőknél van a legtöbb gyermek) tehát: rendes iskolába jár ahova minden más gyerek is...

ha dolgozol, igen az a te saját pénzed, nem veszik el tőled...

18 éves korod után oda mész ahova akarsz... de jobb a közelben maradni pár évig, hisz segítenek a kezdésnél...

ha jól tudom a családi pótlék megy egy számlára inden gyereknek, amit ha nagykorú lesz megkap...

2014. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

24 éves korodig maradhatsz. Ruhát a sajatodat magaddal viszed, amiket az evek alatt összegyűjtessz. (Erre kapsz évente 2 szer pénzt)

Attól függ. Ha eleve iskolakerülö vagy akkor tuti olyanba visznek amibe helyben van az iskola (általános). Amúgy rendes iskolába járnak mint az átlag. Ha dolgozol akkor x összeget le kell helyezz letètbe amit megkapsz amikor költözöl. Az utolsó kérdés kicsit magas nekem, ha arra gondolsz hogy pl én Balatonbogláron voltam intézetben, viszont amikor kikerültem pestre mentem élni. Aztán külföldre.

Az meg nem igaz hogy 2 milliot kapnak. Függ attol mennyi évet voltál bemt, az igaz hogy lakás pályázathoz kapsz külön pontot, és kaphatsz lakás felújításra pénzt. Persze minden számlával igazolva.

2014. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%

A 18 évesek úgy tudom totál üres zsebbel távoznak, általában vmiféle szakmát kitanulnak, ha igaz.Állást ha találnak is pénzük nincs bérelni vmit.

Sok öreg férfi felkarolja őket, egy kis ezértazért, és így a lányok nem halnak éhen és nem kell az utcán aludniuk, ha már nagykorúak.

2014. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!