Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm ha becéznek, van...

Gyűlölöm ha becéznek, van rendes nevem, de a barátom nem képes leállni, hogy legyek ennél egyértelműbb?

Figyelt kérdés

Állandóan nusz musznak, cica füle mülének és egyéb gügyögös neveken szólt, engem meg a hideg veríték kiver ezektől.

A szívem, életem, ezek nem zavartak soha, de ezek a gyerekes dolgok nagyon idegesítenek.


Már a kapcsolatunk elején szóltam, kértem, hogy ne becézzen, de semmi. Ha meg nem figyelek oda amikor így szólít, akkor besértődik... nem vagyunk már kiskamaszok, én 24 vagyok ő 27 mégis a dedó színvonal megy. Én is a nevén szólítom, vagy életemnek, szívemnek max. De nem gügyögöm körbe


2014. jan. 7. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
kezd el körbe gügyögni hát ha észre veszi hogy milyen idegesítő... Én se szeretem ha becéznek, én se szoktam becézni, aztán a párom egyszer megjegyezte amikor "húsomnak" szólítottam.. Mondtam neki, hogy igen, én akkor becézek valakit ha már idegileg kikészít mert értetlenebb mint egy óvodás...
2014. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Inkább értékelnéd, hogy szeret valaki...

Lehet már kapni egész olcsón vérnyomáscsökkentőket.

2014. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

#2

A szeretetet nem becézgetéssel meg gügyögéssel kéne kimutatni, hanem úgy, hogy például tiszteletben tartjuk a másik kérését.

2014. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Valószínűleg már nagyon megszokta, hogy így szólít, az elején határozottabban kellett volna neki megmondanod, hogy te ezt nem szereted. Szerintem annyit tudsz tenni, hogy nem reagálsz, ha gügyögve szólít, előbb-utóbb hátha észbe kap.
2014. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Szülj neki gyereket, hogy legyen kinek gügyögjön!
2014. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a szeretet itt kezdődik és abban merül ki, hogy ovis mód beszélünk egymással. Ezer más módja is van, amikor kifejezi, hogy szeret.


Pl ő sem szereti ha Rónai úrnak hívom. Ez a vezeték neve. Akkor hívtam így, amikor valami miatt alkalmi süket lett.

2014. jan. 7. 14:15
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

engem attól ráz a hideg, ha szívemnek, életemnek, kincsemnek, drágámnak hív. mi a gügyögős neveket preferáljuk, de ez is időszakonként változó, régebben voltam mókuska, gyíkocska, bogyó, mostanában cincizzük egymást. én őt nagyon sokáig macsekoztam. de nálunk ez így megfelelő, pedig huszonévesek vagyunk. ehhez szoktunk hozzá.


amúgy ha egy ilyen probléma lekommunikálásával bajok vannak, akkor ott nem hiszem, hogy a becézés lenne a fő probléma.

2014. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A linkre válaszolva: nincs bajom azzal, ha törődik velem, ha érzem, hogy én vagyok a gyengébbik nem. Nő vagyok és nem óvodás.
2014. jan. 7. 14:18
 10/25 A kérdező kommentje:
Éltünk boldogan.A "problémája" az, hogy ő még mindig a rózsaszín felhőben lebeg. És se lát se hall úgy szeret. Ezt ő mondta. Eddig mind a két volt barátom felfogta ha ezt kértem tőlük. Az első "kérlek ne cuncusozz" után megkérdezték, hogy miért ne? Elmondtam, hogy nem szeretem, anyukám adott nekem tisztességes nevet, hívjanak azon
2014. jan. 7. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!