Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasznos lehet leülnünk közösen...

Hasznos lehet leülnünk közösen beszélni a párom exével vagy még inkább felhergelnénk a kedélyeket?

Figyelt kérdés

Tömören én 12 év után elváltam van egy 3 és fél éves kisfiam, párom 11 év után jött el az exétől és velünk él a 9 éves lányuk. Már úton van a közös gyermekünk is. Nagyon harmonikus és boldog a új családunk, szerencsére a gyerekek is szeretik egymást nagyon. Csak sajnos a párom exe viselkedik nagyon hülyén. Anno mikor összejöttek a párom csak a szeretője volt a nőnek, akinek akkor már férje és gyereke is volt. Aztán eljött a férjétől pár év múlva lett közös gyerekük is. A nő a kapcsolat alatt több szeretőt is tartott, amikor a párom tudott, mert mindig megbeszélték ezeket csak mikor a nőci már érzzelmeket is táplált egy két férfi iránt akkor a párom szólt neki, hogy akkor így nem csinálják tovább ezt a nyitott kapcsolatot. Aztán mikor a közös kislányuk 6 éves volt szó nélkül lelépett a nő karácsonykor és 10 napig nem tudták elérni. Akkor 3-4 hónapig különéltek, de a nőci már akkor lemondotta a kislányáról a házért cserébe. Aztán mikor elfogyott a pénze visszahívta őket, de 3 hónap után megint szétmentek. De a párom megmondta a nőnek, hogy most akkor Ő költözzön el, mert a gyereket nem fogják párhavonta költöztetni. Ezután jött másfél év amíg külön éltek, kislány a páromnál. Ezalatt az idő alatt ismerkedtünk meg mi, aztán a nőci anyagi okokból megint vissza akart menni, mivel a ház a nő nevén van ezért a párom megengedte neki, hogy visszamenjen, de úgy hogy csak együtt laknak és semmi egyéb nincs köztük.

A nőci azt gondolta, hogy a párom majd idővel szakít velem, de mikor látta, hogy ez nem történik meg fél éven keresztül fenyegetőzött öngyilkossággal, aztán végre szeptemberben összeköltöztünk az én lakásomban. A gyermekeink velünk vannak. Az exe kijelentette, hogy engem látni sem akar és hogy a párom még a házuk elé se merjen velem jönni. Szerintem mi nagyon korrekt módon állunk a helyzethez. A nőci folyamatosan mossa a kislánya agyát mikor nála van ez még elviselhető, mert két perc alatt megcáfoljuk a nőci állításait és a kislány látja is az igazi anyja és a köztünk lévő emberi különbségeket. De ami zavar, hogy a héten kijelentette, hogy milyen ember a párom, hogy a múlt héten csak kétszer hívta fel öt percre és, hogy mikor kivittük hozzá hétvégén a kislányt a párom nem ment be hozzá köszönni. Most meg két napja kikapcsolta a telefonját és nem tudjuk elérni. Nem tudom mi a célja ezzel. Mintha szándékosan nem akarná tudomásul venni, hogy Ő már csak a múlt. A párom nagyon rendes vele, ha v-mit szerelni kell vagy segíteni a ház körül megy hozzá. Engem ebben az zavar, hogy a párom sem áll elé határozottan, hogy a régi helyzet már nincs és szokja az újat.

Én szívem szerint elmennék hozzá a párommal, hogy végre lásson engem is és közösen leülnék vele beszélni, de a párom meg a kislányára való tekintettel nem nagyon szeretné ezt.

Tanácsok?


2014. jan. 7. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre semmi okosat nem lehet mondani.

Eleve milyen férfi az aki tűri, hogy az asszony megcsalja, de sebaj amíg nincs érzelem...???

Aztán meg "megengedi, hogy visszaköltözzön, és együtt laknak amíg Ti elvileg párkapcsolatban vagytok. Aztán még vissza kell menni szerelgetni ezt azt, mikor semmi köze a házhoz???Te meg ezt így hagyod? Ez így baró?


Hát ööö...nem tudok semmit sem tanácsolni, ez úgy szar ahogy van. Ne csodálkozz. Nem lepődnék meg ha még kiderülne más is...

2014. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem itt a leüles nem nagyon segit.

Az en exem is hasonlo, de ö zaklat is.

El lett neki magyaräzva nem egyszer, hogy fejezze be, mert nem fogok hozzä visszamenni.Lakäst vältottam miatta, a hivatalnäl letiltattam a hozzäfereset az uj lakcimemhez, de valahonnan megis megtudta.

Ö a jelenlegi päromnal akarta elerni, hogy elhagyjon.


A te pärod exe egy elmebeteg.Itt a szep szo nem nagyon fog hasznälni.

2014. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben szerintem a párodnak van igaza, jobb ha te nem mész. Látod már így is hogy nem ismer téged hogyan viselkedik, ha te odamennél még rosszabb lenne.

Azt viszont a párodnak kéne megértetni vele hogy már nincsenek együtt, nem kötelessége hívogatni vagy látogatni őt- hacsak nem a gyerekről van szó.

2014. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne eröltesd rá a párodra az akaratod...felesleges. Meg minek akarnál vele találkozni? Ez olyan "minden lében kanál" dolog nekem... az egyik tanáro volt ilyen középsuliba, aki mindenbe beleütötte az orrát mert kíváncsi volt. Maradj meg a s**ggeden, üljél nyugiba és hagyd rájuk a dolgot. Ha a párod összeszedi a "tökét" és végre kiáll az igazáért, akkor hurrá, de ha nem akkor szenvedjen, te meg vagy eltűröd neki vagy elhagyod... Minden családban vannak nem túl hétköznapi dolgok, még ha apróság is. Az asszony majd túlteszi magát rajta, csak idő kell neki meg lelki béke... Te ne akarj a családtagja vagy barátnője lenni neki, ne akarj rajta segíteni még ha a jó szándék vezérelne is. Mindenki törődjön a saját dolgával. Te törődj a gyerekeiddel és a meghitt otthon megteremtésére, ami meg más házában zajlik még akkor se érdekeljen, ha bekavarhat vele... Aki meg tud vezetni a nő, azt úgyis megvezeti, aki meg nem hagyja magát azt nem lehet. Csak nyugi! És kitartást!
2014. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mivel a párom huszonévesen "habzsolta az életet" a volt párja meg 18 évesen már gyereket szült, ezért gondolta, úgy a párom, hogy a szexuális kíváncsiság miatt engedi a nyitott kapcsolatot az exének, mert nem akarta, hogy idővel lelépjen tőlük és otthagyja a gyerekét ilyen dologért.

Egyébként tegnap este szóltunk a szomszédoknak, hogy nézzenek a nőcire és él és virul, azt üzente, hogy most elege van a világból és majd valamikor visszakapcsolja a telefonját. Tök hülye! A párom a lányát kíméli az anyjától, mert nagyon görény a nő a saját gyerekével is és mindennel a kislányát terheli.


Nem fogok vele foglalkozni, mert az ex elássa saját magát a párom és a gyereke előtt is lassacskán.


Köszi a válaszokat!

2014. jan. 8. 17:31
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs mit. próbálj higgadtan hozzáállni ehhez a dologhoz.
2014. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!