Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan nevet szeretnék a...

Olyan nevet szeretnék a gyermekemnek, ami nincs az engedélyezett utónevek között (Dianna). (Nektek is tetszik? ) Mi a teendőm és mennyibe kerül ezt elintézni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az egy db n-es verzióval mi a bajod?
2014. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Sztem ugyanolyan, mint a Diána..

Így csak a cukorka jut eszembe róla...szerintemez esetben felesleges hercehurca

Ti tudjátok:)


Elvileg pénzbe nem kerül

[link]

2014. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Diana.. Ilyen név van. 1 betű már tényleg nem számít.
2014. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. elfogadod az engedélyezett változatát

(Diana, Diána)

2. vagy elindítod az engedélyeztetési procedúrát

[link]

"A fenti alapelvek kizárólag a Magyarországon született, itt élő magyar állampolgárok névkérelmeire vonatkoznak."

2014. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Állitólag ha kijelented hogy nem magyar, hanem valamely kisebbségi nemzetiségi vagy (nem csak cigány, hanem esetleg lengyel, szlovák, stb) akkor engedélyeznek más utóneveket is!
2014. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem tetszik, mert a diannás cukor jut róla az eszembe. Amúgy nem mindegy, hány n betű van benne?
2014. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez tipikus nincs probléma, ezért hát csinálunk magunknak eset.
2014. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

A dianás cukrosoknak üzenem: a klasszikus műveltség pedig lepörög? Ugyan honnan kapta a "diannás" cukor a nevét? talán Di Annáról, ugye? Olvasni azt minek...


Tündéreim, KI volt Diana, a névadó? Görög megfelelője ARTEMIS (magyarosan írva Artemisz). Barátod a gugli.


Kérdező: A Diána nagyon szép név, fölöslegesen görcsölsz a két n miatt. Nem fogják engedni, mert van egy nagyon-nagyon hasonló név (Diána). De ha van fölösleges kidobnivaló pénzed, akkor kérd meg a sepc. enegedélyt.

2014. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, nem kell tündérezned...

Azt hiszem mindannyiunk nevében kijelenthetem, tudtuk, hogy nem a cukorka volt előbb...

De akkor is az jut eszünkbe róla, mert azt szoktuk dupla n-nel ejteni (habár 1 n az írásmód)

De mondhatnám, hogy a lila kisbolt jut eszembe, ahol marokszámra ettük a cukorkát, avgya barátnőm akivel ettük...leírtam mire asszociálok...



Ráadasul gyanítom te pontoztad le a válaszomat, amiben én veled ellentétben válaszoltam a kérdésre..


Mivel te csak minket oktattál ki, és téves információt nyújtottál, mivel nem kerül pénzbe..


Nah ez nem volt hasznos, le lehet pontozni..

2014. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérvényezni kell az MTA-nál. Ha ők elfogadják, akkor adhatod, ha azt mondják, hogy nem, akkor nem.
2014. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!