Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvihetem magammal a gyerekeimet?

Elvihetem magammal a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Elettarsi kapcsolatom felbomlott,o messze dolgozik,elvihetem e magammal a kicsiket mig o nincs itthon,mert egy masik varosban kaptam allast es lakast.Ha nem tudok elmenni eselyem sincs a gyermekelhelyezesben,mert ott tudnek munkaba allni.Ot viszont nem erdrklik a gyerekek,mert mig itthon volt is egesz nap nem volt itthon,en vagyok aki ellatja a gyerekeket,csak bosszut akar ralytam allbi.Bocsi ha hosszu lett.
2014. jan. 15. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem. Mi köze a volt élettársadnak ahhoz, hogy hol látod el a gyerekeidet? Pláne, ha őt nem érdeklik? Még ha házasok lettetek volna, a válóperben megszabhatnák, mikor kell neki odaadnod őket, de így?
2014. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A gyamugx szerint kozos a felugyelet iteletig.
2014. jan. 15. 19:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, a gyamugynek igaza van. Nem viheted el oket magaddal, csak ha a masik szulo is beleegyezik, illetve minimum egy ideiglenes birosagi elhelyezessel hozzad kerultek a gyerekek.
2014. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok... Ezek szerint regisztrált élettársak vagytok? akkor hülyeséget írtam, bocs
2014. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elso! Nem kell hozza elettarsnak lenni, boven eleg, hogy o az apja/anyja a gyereknek. AMig hivatalosna el nincs helyezve a gyerek, addg mindket szulonek azonos jogai vannak - akkor is, ha pl apuka meg a terhesseg alatt lelepett, de apai elismero nyilatkozatot tett
2014. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a szülők közötti kapcsolatnak semmi köze a gyerekekkel kapcsolatos jogokhoz, a gyerek apjának akár házasságon alapuló vélelem, akár apai elismerés esetén - egyéb bírósági intézkedés hiányában - az anyával azonos jogai vannak, és a felügyeleti jogokat a szülők közösen gyakorolják.
2014. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jójó, jogosan pontoztatok le... írtam már, hogy közben rájöttem, hülyeség. sorry.
2014. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem de ha nemérdekli beszéld meg vele.
2014. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk hazasok,sem bejegyzett elettarsak,a gyamugy szerint akarmelyikunk viheti oket,bar o nem akarja vinni oket,hiszen soha nincs veluk.Viszont igy hogy en masik varosban kaptam allast es lakast mit tehetek?Ha nem allok munkaba elveszitem a felugyeletet ez biztos!O viszont csak bosszubol adja be,mert el akarom hagyni.Ezzel fenyegetett is.3 eves a kislany es 5 eves a kisfiu.Ugyvedem szerint ha viszamegy kulfoldre dolgozni oda viszem oket ahova akarom,csak szoljak a rendorsegen es a gyamugyon hogy hova mentem!Annyira felek hogy elveszitem oket,pedig szuletesuk ota en foglalkozom veluk!!
2014. jan. 15. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan bejelented a gyámügyre, hogy ide és ide vitted a gyerekeket, ez az uj lakcímetek, tartózkodási helyetek Apukának ajánlott levélben szintén..Mivel dolgozik, igy személyesen nem tudtad értesíteni(ebbe senki nem tud belekötni) és lépsz.
2014. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!