Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hajtassak be 2milliót?...

Hogyan hajtassak be 2milliót? Zsákutcába kerültem.

Figyelt kérdés

2006-ban az élettársam belekönyörgött egy autó hitelbe.Ami csak az én nevemen szerepel.CcA. 4millió.Idén szépen lelépett egy másik nővel.Engem szépen itt hagyott a hitellel,rengeteg állattal,rossz házzal (mert cart mindenre),ráadásul munka nélkül.Ő vákllalkozó szalad a szekér neki.Amikor elhuzott innét mondta,hogy a törlesztés felés fizeti.Havi 30-at.szerintetek betartotta?Én meg egyedül nem bírok 60ezret törleszteni.ha eladom a kocsit még akkor is Bar-os lennék.

Segítsetek,adjatok tanácsot.Tudom én voltam hülye,hogy belementem,de 2006-ban még minden rendben volt.És akkor már 6 éve együtt voltunk.Annyira jellemtelen hogy még a telefont sem veszi fel,hogy megmondja szevasz,nem törlesztek:(


2009. dec. 4. 09:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
nem vagyok ügyvéd, de az a baj, hogy a neveden van a hitel. Így minden téged terhel. De remélem jön nálam okosabb, hátha tud jobban segíteni....
2009. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

A kocsit mindenesetre add el. 3 éves kocsinal jelentősen esik az ára, de a legtöbbet az első évben. Ha 3 éve törleszted, akkor már ki kell tudnos fizetni belőle a fennmaradót.

Add, el fizesd vissza a hitelt, szerintem még maradnia is kell.

2009. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Az előttem szólóhoz csatlakoznék... ne ragaszkodj a kocsihoz, add el, mielőbb - ha kell kicsit ár alatt is.


Kezdj tiszta lappal! Ez a lényeg.


Ilyen emberen nem fogod tudni behajtani. Jogilag nincs esélyed, pénzed nincs. Még az lenne sanszos ha igazi verőlegényt fogadnál fel, de az vissza is elsülhet, mind jogilag, mind másképp. Egyszóval mindenképpen add el az autót és ne bánkódj az egészen, már nem érdemes... zárd le.


több sikert kívánk neked a további élethez!

2009. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is gyorsan add el az autót, amit kapsz érte, abból ki tudod fizetni a hitelt és nem kerülsz bar-listára. Minden papírt őrizz meg, mert jobb a nyugalom.


A ház miatt egyelőre ne bánkódj, ha egyedül maradtál, amúgy is jobb eladni és egy kisebb otthont (ház vagy lakás) választani, amit egyedül is fenn tudsz tartani.


Behajtani szinte biztos, hogy nem tudnál semmit. Ha törvényesen akarod, akkor előbb jogerős bírósági ítélet kell, ez maga 3-4 év, utána a kétséges eredményű végrehajtás újabb évekbe telik. Közben minden költséget, díjat neked kell megelőlegezned és mint írtam, korántsem biztos, hogy valaha visszakapod.

Verőlegény először is törvénytelen, még a volt párod megy majd a rendőrségre és ellened indul eljárás, másodszor nem 2 forint az sem.

Ellenben, ha (érthető módon) hajt a bosszúvágy, felnyomhatod az apehnél (névtelenül is tehetsz bejelentést), hogy bejelentés nélkül dolgozik, vállalkozik, illetve, ha be nem jelentett alkalmazottja van, a fekete munkáltatást a munkaügyi felügyelet is szívesen megkapirgatja.

2009. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
gondolom, az autó nem a te neveden van, igaz?
2009. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
ha az ö nevén van a hitel, akkor az autónak is az ö nevén kell lennie, mivel az a hitelfedezet
2009. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Hitel átvállalással is el lehet adni autót. Szerintem ebben a helyzetben ennél jobb megoldást nem nagyon fogsz tudni találni.
2009. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

"Hitel átvállalással is el lehet adni autót"


_igen csak sz.rt sem fox érte kapni,örülj ha vki elviszi az autót a hitellel együtt..

2009. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

"gondolom, az autó nem a te neveden van"


Míg az autó ki nincs fizetve addig a banké.

2009. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

13.04-essel értek egyet.

A legrosszabb amit tehetsz, hogy a banknak visszaadod. Állapotfelmérés után olyan értéket találnak ki, hogy még fizetned kell nem keveset.

2009. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!