Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok!...

Külföldön élő magyarok! Külföldön született gyerekek magyar anyakönyviét és útlevelét a kinti magyar nagykövetségen kell megigényelni? Jól tudom?

Figyelt kérdés

Vagy hogy megy ez a procedúra?Nem nekem kell, hanem húgomnak született Amerikában kisfia, és szeretné a magyar papirjait elintézni, csak hát itthon nincs lakcímük.Ő kapott zöld kártyát, mivel a férje amerikai.

Előre is köszi a válaszokat, és reagálni lehet hogy csak holnap tudok.De köszi mindenkinek aki ír:)


2009. dec. 8. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Lehet a követségen is intézni, de a legegyszerűbb itthon. Ha mindkét szülő magyar állampolgár akkor csak be kell jelenteni, ha az egyik szülő nem magyar, akkor neki írásos beleegyező nyilatkozatot kell adnia. Szükség van a születési anyakönyvi kivonat hiteles fordítására.
2009. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen lehet a kovetsegen.De mi otthon csinaltuk.A mi kisfiunk Kanadaba szuletett,kettos allampolgar lett.
2009. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legközelebbi konzulátuson és nem a nagykövetségen. Nagykövetség csak egy van minden országban és ök ilyennel nem foglalkoznak, a legközelebbi magyar konzulátust kell felkeresni.

èn a németországban élö barátnömnek jártam utána itt kint a konzulátuson.

Azt mondták hogy ha a házaság nincs hitelesítve magyarországon akkor elöbb azt kell megtenni, de nekik meg volt, mert egyébként is akkor érvényes ha a magyar országon is bejelentett a házaság. Soval így egyszerübb mert kellett a házasági anyagkönyvi kivonat magyar változata, a gyerek születési anyakönyvi kivonat hiteles fordítása és még fizetni is kellett érte. személyesen kellett az apának és az anyának is aláírni a papirokat a konzulátuson.

2009. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az en kislanyom Angliaban szuletett, es a nagykovetsegen lehetett az utlevelet es az anyakonyvit egyutt kervenyezni(3 honap alatt lett meg)! Le lehetett tolteni a nyomtatvanyokat a honlapjukrol, mindket okmanyhoz volt egy egy igenylolap, az utlevelhez, hogy milyen cimre kerjuk, 4 kitoltott apasagi nyilatkozat, 2 igazolvanykep a babarol, ja es asszem vinni kellett egy megcimzett boritekot is, es 120£ba fajt. Nezzetek meg a honlapjukat, ott fent van minden! Ja es az en babamnak magyar az apukaja is! Es nem kellett magyarorszagi lakcim sem! Lakcimkartyat itthon tudnak igenyelni, es mindket szulonek jelen kell majd lennie, annal pedig arra vigyazzanak, hogy meg abban az evben csinaltassak meg, amikor az anyakonyvit, mert kulonben allampolgarsagi igazolast kell lekerniuk (3 honap), mi emiatt szivtunk, es meg mindig nincs lakcime! Remelem segitettem!
2009. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ja tnyleg a forditast en is kifelejtettem
2009. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat és az infokat:)
2009. dec. 9. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!