Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingyenélő? Mit tehetnénk?

Ingyenélő? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban a nővérem párja beköltözött hozzánk azt mondván "hogy csak addig marad nálunk ameddig nem talál albérletet vagy munkát."

Most február van... engem és az édesapám már rendkívül irritál az ittléte, arról nem is beszélve hogy lusta, udvariatlan és bunkó. A testvéremmel is már kezd megromlani az eddigi kis felépített kapcsolatunk miatta. Nem hajlandó munkát vagy lakást keresni, a múlt héten is amikor felvették egy kényelmes munkahelyre 3 nap után felmondott. Már annyira otthon érzi magát, hogy a zsemleszínű labradorunk fejét is alkoholos filccel összefirkálta ( az élő kutyusunkat!!!) azzal a magyarázattal hogy ez mekkora poén ( szerencsétlennek alig bírtam levakarni a fejéről)... Bunkó a barátainkkal, rokonainkkal és semmilyen költségvetésbe nem száll bele, magyarul mi tartjuk el őt. Tavasszal már szeretnénk kilakoltatni őt az apámmal, de az édesanyám ezt még nem annyira támogatja merthogy így a testvéremnek van önbizalma a vizsgaidőszak alatt, (hozzátenném hogy ő nem egy nyomorult, buta csúnya lány, sőt!) aki meg annyira vak a szerelemtől hogy mindent meg tesz neki... Szerintetek?



2014. febr. 19. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Apukád álljon a sarkára és tegye helyre a srácot! Ha nem is dobta ki eddig, de azt nem szabadott volna hagynia, hogy bárkivel bunkón viselkedjen, vagy beszéljen. Ha testvéred ezért még védi, akkor őt is tegye helyre apukád. Azért ez mégiscsak a szüleid lakása, nem a testvéredé és a barátjáé.
2014. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
szegény kutya...:-(
2014. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy idióta.Nyugodtan mondjátok meg neki,hogy nem vagytok hajlandóak tűrni az ingyenélését,és ha nem talál munkát pakolhat.
2014. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A szuleid nagyon turelmes emberek lehetnek hogy ezt eddig turtek. Nagyon bunko ember lehet ez a fiu mondjuk a kutya osszefestese utan en biztos kivagnam a cuccait az utcara.
2014. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Apikád mondja meg ha hónap égére nincs munkája innen megy.
2014. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt a helyzet lányom barátja lakott itt , a lányom már egy idő utánn meg is utálta mert még melette számító gépen játszott is állandóan. Nagyon nehéz volt kirakni a végén még mi voltunk a szemetek vele mert kitettük az utcára ( szerinte ) .Aztán mikor elment olyanokat mondott hogy meg gyűlöltük. Nővérednek tények elé kell állítani a barátját vagy elmegy dolgozni és fizet a rezsibe vagy mehet ahová tud . Nekem is sokat mondták hogy buta vagyok mért hagyom ezt , igazából sajnáltam is a barátját .Igen így ingyen élő.
2014. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy látom, hogy ti lényegében a konfliktust akarjátok mindenáron elkerülni. A nővéredre most nem számíthattok, az ő agyát most elárasztották a hormonok. Apukádnak kell odaállni kettőjük elé, és megmondani nekik, hogy a saját lányát szívesen eltartja, de egy vadidegen kölykét nem, legyen szíves, húzzon haza. Az anyukádat is helyre kell tenni, semmi baja nem lesz a nővérednek, ha nem lakik a nyakatokon az ingyenélő barátja. Sok ember lediplomázott már a világtörténelem folyamán enélkül.
2014. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Álljatok mindannyian a sarkatokra, és közöljétek először a nővéreddel, hogy vagy ráveszi a pasiját, hogy találjon munkát és albérletet, és amíg ott lakik adjon is bele rendesen a költségvetésbe, vagy pedig mehet Isten hírével az utcára. Ha nem használ, nem lehet mást tenni, mint kidobni. Ha nem akar menni, összepakolni a cuccát, és kitenni az ajtó elé.

Már nem azért, de nővéred hiába szerelmes, elég önző dolog az, hogy ennyire nem nézi, hogy a családnak terhére van-e a pasija, vagy sem.

Az meg a pofátlanság teteje, hogy a pasija bunkó mindenkivel, pedig nem más, mint egy ingyenélő pióca, aki belőletek él. Nem tudom miért tűrtétek el ilyen sokáig, tőlünk már biztos röpült volna.


Esetleg még azt megtehetitek (ha a nővéred nem regulázza meg), hogy ultimátumot adtok. X ideig ha nem talál munkát vagy albérletet, akkor csomagol, és megy.

2014. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Én kiraknám azonnal, hétvégéig kapna idõt összeszedni a cuccait.
2014. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer úgyis túl kell esni rajta hogy kiteszitek , eddig nem tett a dolgokért hogy jó legyen ezután sem igen fog.
2014. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!