Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt bírálják el?

Mennyi idő alatt bírálják el?

Figyelt kérdés

Ideglenes intézkedés iránti kérelmet nyújtottam be a bíróságra a gyermektartásdíj ügyében, mert nem jövök ki a havi bevételünkből anélkül a pénz nélkül, nem tudom fenntartani magunkat.


Mennyi idő körülbelül, míg egy ilyen soron kívüli kérelmet elbírálnak és jogerőre emelkedik?



2014. febr. 20. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem fél év. attól függ milyen ügyes az ügyvéded.
2014. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Másfél hónap múlva lett jogerős. A beadás után a következő héten a tárgyaláson meghozták az intézkedést, és 15 nap múltán jogerőre emelkedett.


Az eljárás hivatalosan: a beadást követően legkésőbb a következő tárgyaláson meg kell hozni az ideiglenes intézkedést, amely előzetesen végrehajtható, tehát mindegy hogy jogerős-e.


Tehát maximum 2-3 hónap alatt meghozzák a legrosszabb esetben is, ha jól számolok.

2014. júl. 3. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!