Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellene, hogy zavarjon?

Nem kellene, hogy zavarjon?

Figyelt kérdés

Anyumék elég egyértelműen különbséget tesznek köztem és a tesóm között, és ez anyagiakban is megnyilvánul. Miután ráíratták tesómra a ház harmadát, utána pár évvel később neki kezdtek el fundamentás lakásalapot gyűjteni (amit tesóm külföldön el is tapsolt), és most nemrég nagymamámmal közösen több, mint egy millát kapott a kocsitartozásának a kifizetésére. Anyum állítja, mindketten ugyanott járunk kb. a pénzösszegekben, amit tőlük kaptunk, de nekem olyan dolgokat is felír anyum, amik van közösen lettek elhasználva, vagy jóval kevésbé értékes dolgok, mint amiket a tesóm kapott. Ráadásul anyum sokszor nagylelkűen mondja, hogy persze vegyük meg ezt vagy azt, kisegít..stb, de utólag felírja, mikor nem látom (vagy van,hogy akkor , ha látom, ez változó). Ezeket a dolgokat elmeséltem páromnak, és totál ki van akadva anyum viselkedésére, és pontosan ugyanaz jutott eszébe, hogy akkor most vagy legyen anyum nagylelkű, de akkor ne vésse kőbe, hogy az volt, vagy akkor írja fel, de akkor le legyintsen, ha vásárol nekem valamit, hogyha az - úgy tűnik - mégsem ajándék?


A kérdésem azt volna: kellene, hogy érdekeljen, hogy ilyen különbségeket tesz tesóm és köztem, vagy ne szóljak, ne is nehezteljek, hogy a szüleim kinek és mire adnak pénzt, hiszen az övék?


Más családokban ez hogy van? Ott is ilyen megkülönböztetések vannak? Pároméknál egyik gyerek nevén sincs semmi, de ott legalább igazságosan nincs egyik nevén sem.


Egyébként anyum valószínűleg nem volt ilyen eredetileg, de úgy tapasztaltam, nagyszüleim vele és a tesóival pontosan így bántak anno, és még most is így bánnak: van a tökéletes gyerkőc, a többi meg csak " a béna kis eltartott". Egyszer a nagyim ott, nagy családi körben elővette a kis füzetkéjét, és hangosan felolvasta, hogy anyuméknak (nekünk)mennyit adott a házépítésre. Akkor sógornője mondta is,hogy bezzeg ők egy fillér nélkül építették fel a házukat. Ez nem igaz, utólag kiderült, hogy minden gyerek kapott pénzt vagy valamiféle támogatást arra,hogy legyen fedél a fejük fölött..anyumnak mindenesetre nagyon rosszul esett ez,hogy úgymond így megalázták, és arra gondoltam,hogy talán ez a tüske miatt lett ő is ilyen, mint nagyszüleim.



2014. márc. 9. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ez egyáltalán nem szép dolog, hogy így számon tartod, kinek mennyi jutott.

A szüleid döntése, hogy kit hogyan támogatnak.


Felnőtt ember vagy, most már a saját keresetedből kellene a saját igényeidet finanszírozni, nem?


És látod, az anyukád is fel volt háborodva, a nagyid pedig helyretette őt, helyesen.

2014. márc. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felnott emberként marhára nem érdekel, hogy ki mit es mennyit kap.
2014. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokkal többet kaptok mindketten, mint elvárható lenne. A szüleiteknek a felnőttkori botlásaitokat nem kötelező megfizetni, sőőőőt, szerintem külön rossz mert nem tanultok meg felelősséget vállalni.

Ez a füzetbe felírogatás pedig számomra teljesen idegen.

Én azt mondom, ne foglalkozz vele. És örülj, ha egyáltalán felnőtt korodra még anyagilag támogatnak, mert ez még akkor is ritkaság, ha te összehasonlítgatod a tesódéval.

Sok családban ez fordítva van, h a fiatalok támogatják a szülőket.

Gondolom, a szüleid inkább oda segítenek, ahol jobban kell.

2014. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért az durva, hogy a szülő döntése, hogy kit támogat. Nekem is van két gyerekem és köpnék egyet, majd aláállnék, ha az egyiknek ennyivel többet adnék. Undorító. De igaz, a szülő dolga...
2014. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez most jól felidegesített. Azt támogat, akit jobban kell? Szerintem egyformán kellene...

Nagymamám mindent egyformán elosztva adott nagybátyámnak és apámnak, unokáknak pedig arányosan többet, mivel ketten voltak bátyám részéről. Nagybátyám sokkal jobb módú volt, mint mi, mégsem kaptunk mi többet, merthogy apám szerencsétlenebb, meg, nekünk jobban kell. Mégis milyen gondolkodás ez? Undorító. Fel vagyok háborodva.

2014. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"És látod, az anyukád is fel volt háborodva, a nagyid pedig helyretette őt, helyesen."


Anyum nem azon volt felháborodva (és nem is felháborodva van, hanem nagyon rosszul esett neki, nem egy a kettő), hogy csak őt említette a nagyim, mintha csak neki segítettek volna anyagilag, de ez nem így van, és ezt mindenki tudja a családban. Szóval az egy elég rossz megjegyzés volt nagyim részéről,, anyum szóhoz sem tudott jutni, annyira rosszul esett neki, és szerintem jogosan.

2014. márc. 9. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem keresnem veluk a kapcsolatot.Nyilvanvalo hogy a tesodat szereti jobban amugy meg tudod kinek kellene valami toluk hogy utanna jegyzeteljek a fuzetukbe.
2014. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én úgy látom, amit te kapsz azt nem támogatásnak látod, hanem ajándék, amit felháborító felírni, a testvérednél pedig támogatásnak.
2014. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na jó, rövidre zárom a témát azzal, hogy remélem, eredendően minden szülő egyformán szándékozik támogatni a gyermekeit.
2014. márc. 9. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!