Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rendezzem ezt a kérdést...

Hogyan rendezzem ezt a kérdést a párommal? A lánya hozzánk költözött, előre megbeszéltük, hogy milyen elvárásaink vannak vele szemben, de most a párom mindent megenged neki.

Figyelt kérdés

A párom lánya 17 éves lesz hamarosan és elég problémás kamasz. Hozzánk is azért költözött 2 hónapja, mert az anyja egyedül nem tudta kordában tartani és mindannyian úgy gondoltuk, egy új helyen könnyebb lesz megváltoznia. Már a költözés előtt megbeszéltük a rá vonatkozó szabályokat, akkor úgy tűnt, ő is és a párom is komolyan gondol mindent, de most a lánya úgy manipulálja, hogy elkeserítő még nézni is. Erre sürgősen megoldást kell találnunk, de így tehetetlenek érzem magam.

A lány anyja is hozzánk fog költözni, amint kap a közelben munkát, de félek, hogy úgy csak mégtöbb lehetősége lesz a lánynak kijátszani a szabályokat.

Hogyan beszéljem meg ezt a párommal? Hogyan próbáljam megbeszélni ezt a lányával?


2014. márc. 13. 07:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Hozzánk is pár hónap múlva fog költözni párom lánya, ő 14 éves. Nálunk azért alakult így mert az anyja undorítóan bánik a lánnyal. Milyen szabályokat állítottatok fel? Nekem az elég furi, viszont, h párodnak a volt asszonya hozzátok költözik?! Na ezt tuti nem engedném. Egy ex se költözzön exhez, úgyhogy már van valakije és együtt is él az illetővel...
2014. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nekem sem az az álmom, hogy hozzánk költözzenek, de ez most egy olyan helyzet, amire egy fél országnyi távolságból nehéz lenne megoldást találnunk.
2014. márc. 13. 08:05
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Az ex is hozzátok fog költözni? Az "csodálatos" lesz. Úgy fognak hárman élni mint egy kis család, te meg idővel szedheted a sátorfádat. Nem is értem hogy ezt hogy tudod tűrni. A lány okés, de az ex az már sok. Én nem engedném.
2014. márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%

ex??? minek???

oldja meg, aztán vigye a gyereket is!

2014. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
A lany hany eves volt amikor elvalltak a szulei?
2014. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen normális elvárásaink vannak vele kapcsolatban, de már megkaptam tőle, hogy csak az életét akarom megkeseríteni... Minden nap este 7-re itthon kell lennie, tudnunk kell, hogy éppen, hol és kivel van, ha megy valahová azt előre be kell jelentenie. Az orvoshoz, védőnőhöz el kell járnia. Alkohol és cigaretta tilos. A házimunkába (főzés, mosogatás, takarítás) be kell segítenie, a kistesók körül is szoktam a segítségét kérni (pelenkázás, etetés).
2014. márc. 13. 08:38
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
Ezek tényleg normálisnak tűnnek. Mit mond a párod, mikor kérdőre vonod, hogy miért nem tartatja be az előre megbeszélt elvárásokat? Én ilyen esetben azt mondanám, hogy a párommal ketten minden este megbeszéljük, hogy aznap hogy sikerült betartatni ezeket. (A lánnyal azért nem, mert először a párommal kell megegyeznünk, utána lehet vele is.)
2014. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a testvérek gondozása ne legyen az ő dolga, mert nem az ő gyereke.

Ha a te gyerekeidnek joga van ott lakni akkor az ő gyerekének is szerintem. Egy ember megérzi ha nem szeretik. Próbáld meg szeretni, példát mutatni neki, ne éreztesd vele a felsőbbrendűséged.

2014. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
Mi a büntetés, ha megszegi a szabályokat? Mert az az, amit következetesen be kell párodnak is tartani. Szóval konkrét szabályokat, konkrét büntetéseket előre meg kell beszélni és betartani. Közben éreznie kell, hogy számíthat rátok, szeretitek. Nem könnyű, mert már elég nagy, hamarabb jobb lett volna elkezdeni vele az egészet. A testvérei körüli segítségbe én sem vonnám be, ha nem önszántából segít, mert még megutálja őket miatta. Ha mindent jól csinál, mivel jutalmazzátok? Mert ez is fontos. Kell neki a sikerélmény, és hogy érezze azt, hogy fontos, hogy szükségetek van rá.
2014. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Ó még vannak kisebb gyerekek is és úgy fogadod be a párod volt nőjét? Te ezt komolyan normálisnak gondolod?!? Nagyon de nagyon meg fogod bánni ha beengeded az exet a lakásotokba. Csak szólok.
2014. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!