Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi, és mikor jön meg az...

Mennyi, és mikor jön meg az árvasági összeg?

Figyelt kérdés

Szóval mennyi az árvasági összeg ha az elhunyt személy nem dolgozott?

+amikor kijönnek és tesznek fel kérdéseket,utána hány nap múlva kapom meg az első összeget? ja és még hány hónapra visszamenőleg kapom meg?köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 29. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megigényelted,akkor biztosan tájékoztattak mindennel kapcsolatosan.
2014. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A minimum 24ezer párszáz forint. Emellé kapsz egy vonatra-volánra használató kedvezményes papírt is.

Hozzánk nem jöttek semmiféle kérdéseket feltenni, szimplán beadtam minden szükséges dokumentumot és kb.egy hónapra rá meg is kaptam fél évre visszamenőleg.

2014. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Amikortól meghalt az illető szülő köv hónapba kapod. Nem fognak kérdezni semmit mert le lesz jelentve hivatalból és onnatol alanyi jogon jár, amíg nem leszel 25 és ha nappalis diák vagy.


Én 30.000 ft kaptam annó. és nem számít h dolgozott e vagy nem mert árvának számítasz és így jár.

2014. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
úgy volt h kellet valami papírt amit ellutasitotak és bekellet adni...aztán kijött 1 férfi egy papírral és megkellet mutatni a számlákat ..stb stb...erre hány napra következőleg fogom megkapni az elsőt..és szóval akkor félévre visszamenőleg kapom?
2014. márc. 29. 18:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és 15 éves vagyok és nappali közép iskolába járok
2014. márc. 29. 18:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem mindegy majd anyukád intézkedik , az úgysem a te pénzed lesz, hanem anyukád költi rád.
2014. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Félárva ellátás: abban az esetben illeti meg a gyermeket, ha a gyermek egyik szülıje hunyt el és az életben maradó szülıje nem rokkant.

A félárva ellátás összege ebben az esetben gyermekenként annak a nyugdíjnak (járadéknak) a 30%-a, amely az elhunytat öregségi, rokkantsági nyugdíjként, baleseti rokkantsági nyugdíjként, mezıgazdasági járadékként a halála idıpontjában megillette, vagy megillette volna.



Neked alanyi jogon jár 16 éves korodtól igazolni kell, hogy tanulsz

2014. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!