Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem nem normális?

Ez csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés

Még régebben láttam egy dokumentumfilmet 2 lánytestvérről. A kisebb lány előtt volt egy másik kislány is ki meghalt. A legkisebbet pedig ugyanarra a névre keresztelték mint az elhunyt kislányt. Nekem ez olyan fura. Ráadásul a kicsiről úgy beszéltek,mintha a másik lány reinkarnációja lenne.

Csak nekem fura az,ha egy halott testvérről nevezik el a másik gyereket?


2014. ápr. 8. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is fura, én az elvetélt magzatom nevét sem adnám a következő babának, de nem tisztem kijelenti hogy nem normális az, aki mégis megteszi.
2014. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30-40 évvel ezelőtt ez még Magyarországon is elterjedt dolog volt.
2014. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

pl két Hunyadi László volt :-)

testvérek voltak


régebben mikor a csecsemő halandóság nagy volt akkor ez teljesen normális dolog volt

2014. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Láthatatlan Húrok című filmről beszélsz?
2014. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,arról.
2014. ápr. 8. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Csaladban van ilyen a 70 feletti korosztalyban. Az mas vilag volt, nem annyira meglepo ha egy baba meghalt.
2014. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen a családban, egyik öcsém a másik nevét kapta. Engem nagyon zavart, de egy hétéves véleménye sajnos nem sokat számított. Az eredmény az lett, hogy felnőtt fejjel is komplexusai vannak, azt hiszi, mindig a halott bátyjához hasonlítja mindenki. (Aki néhány hónaposan halt meg,)
2014. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen a családban. Nagypapámat Lajosnak hívták. A dédszuleim elso gyermeke fiú volt, aki így édesapja nevét kapta, de sajnos meghalt pár hónaposan. A második gyermeknek más neve lett, de a kovetkezo, konkrétan édesapám megkapta a Lajos nevet. Mikor kicsi voltam, akkor furcsa volt látni, hogy nagypapám sírján ez áll: X család, X lajos és kisfiuk Lajoska. Ekkor azt éreztem mintha az apám lenne eltemetve. De ha nekik jó volt így, hát nah... Egyébként nem egyedi eset ez.

Szerintem az a beteges "a kicsiről úgy beszéltek,mintha a másik lány reinkarnációja lenne" nah ebbol lesznek gondok késobb. Nagymamám mindig úgy beszélt az elhunyt fiáról, hogy tényleg szeretettel, de érezhetoen úgy, hogy már nincs koztunk. Nem láttam a filmet, de szerintem ott a szulok nem tudtak túllépni a kislányuk elvesztésén. Azzal, hogy úgy beszélnek a kislányról, mintha már elotte élt volna, az olyan, mintha igazából egy személynek gondolnák a két lányt.

2014. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!