Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg szeretnék keresztelkedni....

Meg szeretnék keresztelkedni. Felnőtt korban is kell keresztszülő? Számít az hogy mennyi a korkülömbség köztünk? (mármint keresztszülők)

Figyelt kérdés
2008. júl. 25. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem számít. legalábbis nálunk bérmálkozásnál volt, hogy a bérmaszülő fiatalabb volt a bérmálkozónál.
2008. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként keresztelkedni gyönyörű dolog. És egy felnőtt keresztszülőjének lenni nagy megtiszteltetés. Bizalmat, tiszteletet jelent. :))
2008. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Kell keresztszülő, de a korkülönbség nem számít. A római katolikus egyház szemében az a felnőtt római katolikus, aki bérmálkozott - így "hit" szempontjából Te nem vagy felnőtt, a keresztszülőd az - mégha az életkora kevesebb is a tiédnél.
2008. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugy volt hogy amikor lekonfirmáltunk a barátnőm nem volt megkeresztelve ő 18 éves és nem kellett keresztszülő.A szüleim elválaták volna hogy a keresztszülei legyenek de a pap mondta hogy felnőtteknél nem kötelező hogy keresztszülő legyen.

Ott voltam néztem hogy hogy is zajlik a felnőtteknél a keresztelkedés és hát eggyik felnőttnek sem voltak ott keresztszülők.

2008. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ katolikus vagy vagy protestáns. Protestánséknál felnőtt keresztséghez nem kell keresztszülő. Ennyi.
2008. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit OFF lesz, de meg szeretném kérdezni a kérdésfeltevőtől, hogy miért szeretnél megkeresztelkedni, ha nem titok?
2008. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4.válaszoló vagyok megint elfelejtettem mondani hogy a reformátusoknál van így a katolikusoknál nem tudom hogy zajlik a dolog
2008. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

valamelyikőtök kérdezte, miért szeretném.

csak azért mert apámék ezt nem tették meg helyettem kiskoromban.

és ne tartson senki álszentnek, hogy "csak úgy játszom magam a templomba, PEDIG MEG SE VAGYOK KERESZTELVE"

sajnos sok rossz ember él.

hát kb ennyi.

2008. júl. 25. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok az elhatározásodhoz. Egyébként én is felnőttként keresztelkedtem, mikor a gyermekeimet keresztelték. Úgyis az számít, hogy a lelkedben mi van. Lehetsz te kiskorodtól megkeresztelve és közben ateista lettél, de felnőttként is keresheted Istent attól, hogy picibabaként nem kereszteltek.
2008. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ZoltanPeter válasza:

Régi a bejegyzés, de néhány embernek még később is lehet hasznos. :)

A Római Katolikus Egyházon belül sem kötelező keresztszülő a felnőtt keresztség esetén.

Azt mondják jó, ha van, de ha úgy adódik, hogy nincs (pl. mert barátok, ismerősök, rokonok, stb. nem római katolikusok), elegendő un. keresztelési tanú is. (Keresztelési tanú esetében nincs jelentősége annak, hogy milyen egyházban keresztelték, illetve, hogy megkeresztelték-e.)

2013. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!