Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy család megbízott a temetés...

Egy család megbízott a temetés szervezésével, tavaly is részt vettem ennél a családnál, részben, végül egy nagy veszekedésbe torkollott a temetés vége, mit tegyek? Kérhetek-e rendőri védelmet, vagy biztonsági szolgálat segítségét kérjem?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 02:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegy miért torkollott korábban veszekedésbe?

És nem mindegy hogy te egy ismerős vagy, vagy a temetkezési vállalkozó,más más a teendőd.

2014. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te ki vagy? Családtag, ismerös vagy hivatásos szervezö?


Ha tavaly sem tetszett nekik az, ahogy ment a dolog, ne vállald el, csinálja más valaki.

2014. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#1, te szereted újból és újból elkövetni ugyanazokat a hibákat? NEM, nem mindegy. Kérdésben meg megint nulla infó... Azt tedd, hogy leírod mi volt múltkor.
2014. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Te jo eg, akkor minek vallaltad el megint?!
2014. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én család barátja vagyok,illetve családtag,voltam mert a menyasszonyom onnan származott a nénit 24 éve ismerem és megkért,az utolsó kívánsága az volt,hogy én szervezem neki a temetését,ne olyan ""tiszteletlenül"" legyen eltemetve mint az öccse,hogy még koszorút sem vittek a temetésére a családtagok amit ő szóvá is tett,ami természetesen nem tetszett nekik.A másik dolog a sírhelyet is én csináltattam ami már szerintem egy vita forrása lehet.A néni öccse is mivel idős ő is azt szeretné,ha én intézném a temetést.A végrendeletet már elintéztem ügyvéd által még tavaly amiben az öccse örököl mindent,amit még ők nem tudnak,ingó és ingatlant is,tehát én nem tartok semmire igényt,amit ők szintén nem tudnak,mert nem lett velük közölve.Én nem tartok semmire igényt,ez a lényeg,nekem elég amim van,de ők ezt nem gondolom,hogy elhiszik,sajnos.Azt hiszik mindenki olyan mint ők.Borzalmas egy család,már elnézést a kifejezésért.Nagyon szépen köszönöm a segítséget,de egy kicsit tartok a bajtól.Életemben még ilyen helyzetben nem voltam és ilyen temetésen sem.
2014. ápr. 15. 09:27
 6/12 anonim ***** válasza:

A végrendeletben le van írva minden, hogy ki , mit örököl. Miután a tudtukra lesz hozva, és nem szerepelsz benne, akkor miért hinnék azt, hogy mégis??

A másik pedig az, hogy attól függetlenül mert te szervezed, kikérheted a többi közeli hozzátartozó véleményét, valahol azért nekik is van beleszólásuk, vagy lehet kompromisszumot kötni. Mégiscsak az ő vér rokonunk, te pedig valahol egy barát vagy, aki segít, és meg lett kérve a szervezés lebonyolításában. De ettől függetlenül, összebeszélhetsz a családdal, ki, mit szeretne, és össze lehet egyeztetni a dolgokat. Pl. koporsó választása, sírhely kiválasztása, stb. Lehet, hogy az a bajuk, hogy te úgy intézkedsz, hogy ki sem kéred a véleményüket, vagy még csak nem közlöd velük, hogy mik a terveid.

2014. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
elvileg egy idegen nem is intézheti a temetést, csak a hozzátartozók közreműködésével vagy meghatalmazással.
2014. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen mert a néni így kívánja,hogy senki ne szóljon bele a (esetleg a testvére),de holnap jön és vele beszélem meg a további teendőket tehát akkor marad a meghatalmazás.Így akkor nem köthetnek belém,remélhetőleg.?Nagyon szépen köszönöm és további szép napot mindenkinek, és jó egészséget.Üdv.:
2014. ápr. 15. 13:13
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs közvetlen vérrokon,csak az öccse.A néni egyedül él és ha én nem nyitok rá ajtót akkor senki.Köszönök mindent,További szép reggelt és napot kívánok mindenkinek.Üdv.:
2014. ápr. 17. 05:55
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem te ne intézz semmit. az öccse az örökös, akkor ö neki kellene intézni a temetést és közölni mindent a családdal. Ne foly bele ilyen dolgokba ha nem muszály. legfeljebb vidd el a bácsit a temetkezési irodába hogy intézze a dolgokat.
2014. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!