Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Normális az ilyen?

Mit tegyek? Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Anyukámnál kb. 1.5 éve rákot állapítottak meg. Meg is műtötték nyomban. Előtte is sokszor mondta, hogy minden az én hibám, meg apukámé. (20éves lány vagyok.)

Amióta pedig megműtötték, mindig azt vágja a fejemhez, hogy miattam lett rákos, minden az én hibám, ami vele történik. Reméli, hogy most lelkiismeret-furdalásom van, és ha ő meghal, akkor azaz én lelkemen fog száradni. Meg, hogy majd minden ismerősének, barátjának elmondja, hogy miattam lett beteg, és miattam halt meg, hogy engem kell okolni mindenért.

Komolyan nem tudom mit vétettem (azon kívül, hogy megszülettem), hogy ezt érdemeljem?! Már többször gondoltam arra, hogy világgá megyek és lesz, ami lesz velem, akárhol jobb lenne, csak ezt ne kelljen hallgatnom. Fáj, hogy ezt vágja a fejemhez, az utóbbi 3 hónapban, nap, mint nap megkaptam, ennek eredményeként ez alatt az idő alatt több, mint 30kilót lefogytam, mert gyomorgörccsel jövök haza. Nem szeretek haza jönni, rettegek, hogy mikor kapom meg újra és újra az adagot.

Mit tegyek szerintetek? Sajnos, nem tudok elköltözni, mert még tanulok, keresetem meg annyi nincs. Rokonokhoz nem tudok menni, mert a nagyszüleim nem élnek már.


Köszi


2009. dec. 23. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nem csak a rák miatt beteg, hanem szellemileg is - rákot nem valaki miatt kap az ember, hanem azért mert nem müködik rendesen az immunrendszere.

Ha tudod, az ilyen megjegyzéseket ne vedd figyelembe, és tartsd anyukád betegségi tünektei közül az egyiknek.


De azt is megteheted, hogy ha legközelebb elkezdi,akkor megkérdezed, hogy mit tettél szerinte, ami miatt beteg lett. (Az is lehet, hogy csak nem akart volna te´ged megszülni és ez a baja veled...)


Egy biztos, te nem vagy hibás, nem vagy oka a betegségének. Egyébként megpróbálhatsz kollégiumba menni, vagy valakivel együtt albérletbe menni.

2009. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Apukáddal mi van?Ő nem tudna segíteni? Vagy az orvossal kellene beszéélni,hogy adjanak neki valamilyen nyugtatót.Nem értem,hogy miért te lennél a hibás? A rákot senkei nem kapja el ilyen okból!.Valószínűleg fél a fájdalmaktól és a haláltól.,azért ilyen anyukád.
2009. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Elég nehéz helyzet. Írtad, hogy apukád is megkapja ugyanezt, beszélgess vele, próbáljátok kitalálni együtt, miért viselkedik így anyukád! Esetleg üljetek le hármasban, ha épp viszonylag jó kedve van, és beszéljétek meg! Mondd el neki, hogy nagyon bánt téged, hogy miközben te aggódsz miatta, ő téged okol minden ok és logika nélkül.
2009. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Sima rosszindulat, az ilyen nem anya. Hacsak nem agydaganata van, pontosan tudja mit beszél. Ennél nagyobb gusztustalanságot, mint azt vágni a gyerek fejéhez, hogy miatta lettem rákos...

Még egy lelkiterrorista, aki a saját életét elb@szta, és a környezetét okolja... Amennyiben agydaganat, úgy elnézést kérek...

2009. dec. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem fog meghalni, ne aggódj.

Nem rosszból mondom, de az ilyen emberek nagyon szívósak.Meg fogod tudni, hogy mit vétettél, ne félj, életed végéig hallgathatod majd.

Egyébként ezzel nem lehet mit csinálni, el kell engedni a fülünk mellett..nehéz, de meg kell próbálni nem válaszolni semmit ezekre.Te tudod nagyon jól, hogy ez nem a te hibád, hogy erről senki sem tehet, és hogy anyukád csak maga mellől marja el az embereket, ha így folytatja. (Mert ha majd téged nem tud bántani, talál mást.)

Keress egy mentálhigiénés központot a városodban, ott ingyenesen segítenek neked ezeket feldolgozni és kezelni..nem szégyen elmenni, sokszor még beutalót sem kell kérni.

2009. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az eddigieket azzal indokolta, hogy azért kapott miattam rákot, mert néha nem úgy jönnek össze a dolgok, ahogy ő elképzeli. Pl. ha véletlenül, nem olyan karácsonyi ajándékot veszek, amilyet ő pontosan elképzel. Vagy, hogy múlt hónapban, szerettem volna 1.5 év után fodrászhoz elmenni, hétvégén, mert csak akkor volt szabadidőm, és akkor azt mondta, hogy minden hülyeségemet, lehetetlen időpontban csinálok, és ezért kapott rákot.

Nem, nem agydaganat... írt fel neki a doki nyugtatót, azóta is szedi, de ugyanúgy szapul.

Apukámmal már beszélgettünk, hogy mit lehetne tenni, de igazából nincs szavunk anyukám ellen. Hiába próbálunk vele leülni, mindig azt kapjuk meg, hogy persze nem vagyunk tekintettel a betegségére és őt így tiporjuk a sárba, romboljuk a gyógyulását, miattunk gyógyul nehezebben és így akarjuk elérni, hogy meghaljon... Ígyis gyengelelkű vagyok, de amikor ezeket a fejemhez/fejünkhöz vagdalja nem tudom megállni sírás nélkül...

2009. dec. 23. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Mocskos roh@dék lelki terrorista... Egy barátomnak ugyanilyen anyja van. Egy nap elég lett, és azt mondta az anyjának, hogy elmész te a kurv@ anyádb@, soha többé rád nem nyitom az ajtót. És ezekkel nem is lehet mást tenni. Rohäd undorító féreg az ilyen. Szül egy gyereket, aztán meg tönkreteszi az életét. Te meg a sajátodat, ha nem lépsz. Apád is puhap.öcs már bocsánat, mert ő is tűri ezt. A rosszindulattól lett rákos, és az is tartja életben.

20 évesen egyébként költözz el otthonról, ha akarsz megoldod! 20 ezer Ft.-ért már lehet szobát bérelni. Ha pedig neked az nem jó, akkor tűrd el és ne panaszkodj. Nekem a nagyanyám ilyen egyébként, 5 évig próbálkoztam, hogy ne szidja az anyámat, utána pedig megmondtam, hogy még egy ilyen, és nem nyitom rá az ajtót többet, karácsonykor meg születésnapra kap egy hívást. Eljátszotta az esélyt, azóta pontosan úgy teszek ahogy megígértem. Lesz@rom, engem senki nem fog kikészíteni azért, mert elb@szta a saját életét! Az az ő dolga, nem az enyém! Mindenkinek van választása!!!!

2009. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egész életedben rosszindulatú volt veled?

Vagy csak a betegség billentette ki ennyire a normalitásból?

2009. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egész életemben ilyen volt, nemcsak a betegsége miatt. Amióta ez van, azóta fokozottabban kapom...

bánt az is, hogy amikor igazan van, akkor még nekiáll feljebb, elfordul megrántja a vállát, és még bocsánatot sem tud kérni. Egyszer sem hallottam még tőle ezt a szót, senkinek nem mondta.

2009. dec. 23. 22:04
 10/14 anonim válasza:

Elég érdekes a helyzet.

Ha anyukád ilyen magánakvaló, lehet hogy azért van, mert úgy érzi, nem kap elég megbecsülést. Lehet, hogy épp gyerekkorában alakult ez ki nála. És ez az állandó vádaskodás, ami régebb óta jelen van az életetekben, kiválthatta azt az okot, hogy rákos lett. Pl az idegtől legyengült az immunrendszere, és ez a folyamatos hercehurca...Lehet, hogy épp magának csinálta az egészet. Igazságtalan téged, és az apukádat vádolni az ő betegségéért, amikor lehet, hogy csakis a saját hozzáállása a baj okozója. Valószínűleg retteg a haláltól, és elkeseredett, és nem tudja máson kiüríteni magából az idegességet.

2009. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!