Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a kislányom...

Mit tegyek, ha a kislányom jobban szereti a sógornőmet?

Figyelt kérdés

A lányom 6 éves. A párom húga 21 éves és mostanában egyre jobban észrevettem, hogy a lányom mindig vele akar lenni, játszani, mindig hozzá megy oda a kis dolgaival. Ha 2 napig nem látja, akkor már hisztizik, hogy őt akarja. Ha van valami családi összejövetel vagy ilyesmi, akkor is mindig engem otthagy és odamegy hozzá, meg vele játszik. A legutóbbi közös nyaralásunkkor is minket mindig otthagyott, meg próbált lemaradni tőlünk, hogy vele, meg a barátjával menjen. Furán hangzik, de mintha azt a látszatot akarta volna kelteni, hogy Ő az ő gyerekük. Nekem ez nagyon rosszul esik, mert mindig mondogatja, hogy a Dorka (sógornőm) milyen szép, meg kérleli, hogy vigye el magával vásárolgatni, meg fotózásra (mert a sógornőm modellkedik), velem viszont soha nem akar eljönni sehova, meg kiabál velem. Jó, én nem tudom elvinni egy igazi fotózásra, meg nem tudok neki megvenni egy 20000 Ft-os Barbit, mert így is elég sok a kiadás. Sokkal rosszabbnak érzem magam, mint a sógornőm, mert ő fiatal, szép és nagyon csinos, meg sokkal érdekesebb életet él és emiatt a lányom is jobban szereti. Én próbálok jó anya lenni, nem engedek Neki meg mindent, de azért nem szenved hiányt semmiben. A sógornőm barátját is jobban szereti, mert ő is vicces, meg jófej, de én nem igazán szeretem, mert elég züllött az a pasi, meg felelőtlen és nem szívesen hagyom rá a lányomat. A páromnak már említettem azt, hogy úgy érzem, a húgát jobban szereti a gyerek, de ő azt mondta, hogy túlreagálom. Teljesen azt veszem már észre, hogy nem szereti, ha a közelében vagyok és a sógornőmre tekint úgy, mintha az anyja lenne..vagy a nővére. Túlreagálom vagy valamit tennem kéne? Már el vagyok keseredve kicsit.

31/N


2009. dec. 24. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl reagálod. Az én unoka öcsém is mindig velünk akar lenni, mert nálam mindent lehet, és dugiba csokit adok neki, és ebéd elött palacsintázni viszem. Alig várja hogy haza érjünk, mindig velünk akar lenni. 6 éves. De ha baj van ha fáj valami akkor anya, apa. Minket azért vár, mert mi vagyunk a kir´ly nagynéni nagybácsi, akinek nincs gyerke, és mi mindent megveszünk nekik. Az unokahugom kisebb és mivel külföldön élek így keveset látom, e az unokaöcsé´mmel voltam 3 éevs koráig.

Ez normális. A szülök örülnek mert mikor otthon vagyunk akkor a gyerek/ek csak velünk vannak.

SZülöként én sem venném meg a 600 Ft-os újságot, vagy nem mennénk a tópartra palacsintázni mikor otthon roskad a süti hegyek, vagy nem vennék neki drága játékokat évközben stb... de így megtehetem. A nevelésében semmi rossz nem lesz, az anyját ugyan úgy szereti.

2009. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzésem-és ezzel most nem bántani szeretnélek-,hogy Te nagyon-nagyon féltékeny és irigy vagy a sógornődre,és Neked kisebbségi komplexusod van mellette.Ez abból fakad,hogy önbizalomhiányod van,és saját magadat sem szereted és becsülöd meg eléggé.Mindent megteszel annak érdekében,hogy jó anya legyél,közben meg nem is vagy igazán biztos benne,hogy igazán az vagy.Önmagaddal sem vagy megelégedve,és ez bizony meglátszik rajtad.A gyerek ezt megérzi,akármilyen kicsi is.Lehet,butaságnak hangzik,de szerintem a gyereked érzi rajtad a szorongást,a feszültséget.Így ahhoz pártol,akin érzi,hogy szabadabb életet él.Nem tudatosan teszi azt,hanem ösztönösen.Figyelj,én biztos vagyok benne,hogy TE egy nagyon jó anya vagy.Öld meg magadban az irgységet,és próbálj csak a lányodra koncentrálni.Ne vedd zokon a viselkedését,ő egy kisgyerek még,de ahol érzi a szeretetet,és a felszabadult légkört,ott jól fogja magát érezni.Én így gondolom.
2009. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen szeret velük lenni. Ez nem baj, a gyereknek az a jó, ha minél több ember van körülötte, aki szereti.

Örülj neki, támogasd a jó kapcsolatukat!

2009. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én örülök neki, hogy szeretik egymást, de annak nem örülök, hogy a saját lányom semmi szeretetet nem mutat felém. Például múltkor itt voltak nálunk ismerősök a gyerekeikkel és az ugyanennyi idős gyerekek látványosan megölelgették, meg megszeretgették az anyjukat, de engem szinte eltaszít a gyerekem. Egyedül anyák napján adott puszit magától, meg ha valamit kap.
2009. dec. 24. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondok neked valami fontosat, ezt jól jegyezd meg, és mindig jusson eszedbe, amikor keseregni támad kedved.


Azok a gyerekek, akik érzelmi biztonságban nevelkednek, megkapják szüleiktől az a szeretet-adagot, amire szükségük van, azok viselkednek úgy, mint a te lányod. Bátran, megfelelő önbizalommal kalandoznak el a szülői hatókör biztonságából. Nincs igényük arra, hogy az anyjukon-apjukon csüngjenek, mert állanóan biztosított számukra a szeretet.


Persze tudom, hogy ez szülőként nem olyan jó érzés, meg jó volna még "babázni" velük, de hát egyre inkább közeledik lányodnál is a kiskamaszkor, az egyre nagyobb függetlenedési-leválási vágy. És ez bizony ilyen. Biztatót nem tudok írni, mert csak még ilyenebb lesz:)! Minél idősebbé válik, annál inkább kifejezi saját akaratát, elképzelését, és járja a maga útját.


De. Mindezt azért tudja így megtenni, mert jól neveltétek. És, majd, ha felnőtt lesz, meglásd, hálás lesz neked, nektek mindezért! (Csak türelem! Sokan vagyunk a te cipődben:))

2009. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Mondd el a sógornődnek, hogy érzel, és kérd meg, hogy mondjon rólad jókat a kislány előtt. Legyél vele te is, amikor vele van. Persze ez csak akkor jó, ha jóban vagy sógornőddel.
2009. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, ha meg rosszba vagy sógornőddel, szabd meg neki, hogy max. mennyiért vehet ajándékot a lányodnak. Nem jó, ha valaki pénzért veszi meg a gyerek szeretetét, el fog torzulni a kislány személyisége. Állj a sarkadra, te vagy a kislány anyja, a te felelősséged, hogy egészséges értékrendje legyen. Abban meg nem vagyok biztos, hogy egy ötévesnek sok keresnivalója van egy modellfotózáson. Én tutira nem engedném el. Ha hisztizik, hisztizik, minden gyerek hisztizik, a szülő dolga, hogy korlátokat szabjon neki.
2009. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet hogy te vagy rettentő irigy egyszerüen a sogornődre mert fiatalabb,modellkedik,több a pénze..? Ne hargudj nem bántani szeretnélek,de örülj inkább hogy a kislányod jól elvan a rokonaival és szereti őket,téged is szeret attol hogy nem csókolgat össze.
2009. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!