Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a rigolyás?

Figyelt kérdés

Párom tegnap kapott apósától egy szép nagy halat, hogy csinálja meg vacsorára. Én irtózom a halszagtól, és ennek a fajtának felettébb volt bukéja, ezért kitessékeltem a kertbe, hogy ott dolgozza fel konyhakészre. Már ekkor elkezdett morogni, hogy milyen finnyás vagyok én...

Utána figyelmeztettem, hogy ne fogdossa össze se a kilincseket, sem pedig az ajtón lévő függönyt, ami a konyhába vezetett.

Bejött a felpucolt hallal, elkezdte sütni, stb. Ez meg is volt.

Szólt, hogy a kilincset lemosta, mivel az is halszagú lett, én erre normális hangnemben reagáltam.

Nem sokkal később elkezdtünk veszekedni, hogy én milyen kényes vagyok, hogy kint kellett megpucolnia a halat, és hogy hogy lehet így élni, hogy egy halat nem vagyok hajlandó közelebbről elviselni.


Oké, végül abbamaradt a vitánk.


Másik: tegnap mesélte, hogy fura fazonok kószálnak az utcánkban, és hogy inkább bejött, nehogy kintről beszóljanak neki. Azt tudni kell, hogy a környékünk egyébként sem a legbiztonságosabb. Még kamerát is fel kellett szerelnünk a házra.


Ma, amikor mennénk a boltba, és húzom el a függönyt az ajtónál, érzem, hogy csupa halszag. Erre nagyon bepöccentem, hogy arra nem tud valaki ügyelni, hogy legalább a ruhaneműt ne halazza össze. Nem beszélve a kulcscsomóról, ami szintén halszagú lett. De az még a kisebb gond. Azt könnyedén le lehet mosni.

Mentünk ki a kapuhoz, és látom, hogy a párom kulcscsomója a kapu zárjában fityeg.

Na itt teljesen elborult az agyam. Osztottam őt, ami a számon kifért, majd végül faképnél hagyott, és ment egyedül a bevásárolni.


Szerintetek is én vagyok a paranoiás, kényes, hisztis, stb, és amiket még a fejemhez vágott, mert neki állt feljebb ahelyett, hogy elnézést kért volna?!



2014. máj. 3. 10:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
Megertelek, en sem szeretem a halszagot, a ferjed szimplan letojta, amit kertel tole. Nincs okod bocsanatot kerni, neki inkabb.
2014. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem a szövegből, hogy egész éjjel kint fityegett a kulcs a kapu zárjában... mert valami oknál fogva már nem először fordul elő vele, hogy elfelejt valami abszolút természetes dolgot elvégezni. Mondjuk kivenni a kulcsot a kertajtóból, ha aztán jön be a házba, és nem kint hagyni.
2014. máj. 3. 10:41
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

"Osztottam őt, ami a számon kifért, majd végül faképnél hagyott, és ment egyedül a bevásárolni."

Na itt szurtad el, ezert hagyott fakepnel. Nem osztani szoktunk, mint egy allat uvolteni, szavak megvalasztasa nelkul, hanem megbeszelni. Ha kell 100-szor is.

Ugy tunik nekem, a ferjed csak ugral neked, szavazati joga nincs. Hat, ha oneki jo...

2014. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3-as! Nincs az az ember, akinél 4 év után ne szakadna el a cérna. Azt ne mondja nekem senki, hogy sose szakadt még el a cérna. Direkt leírtam az előzményt. Hiába beszéltem neki, én lettem a rossz. Neked nem gurulna el a gyógyszered, ha a falnak beszélnél egész nap?
2014. máj. 3. 10:55
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Igen, rigolyás vagy.

1. Az egy dolog, hogy amit halas kézzel megfogunk az zsíros lesz, le lehet mosni, ezt meg is tette a párod. De hogy a szagokról ő nem tehet azt fel kéne fognod.

2. Ha gáz a környék valóban nem kéne a kulcsot a zárban hagyni, de ez miatt nem kellene ordenárénak lenni.


Közöld a pároddal, hogy ezentúl a szüleinél intézze a halas dolgait, szegény úgy is papucs, ezen már nem múlik.

Viszont egy kérdés: te megeszed az elkészített halat?

2014. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Én mindent megeszek,nem vagyok kényes,de feldolgozásra váró hal nem jöhet udvarnál beljebb.Meg másnál is azt látom,hogy kint pucolják.Ezzel nincs semmi baj,a férjednek kellett volna felérni ésszel,hogy ne vigye be,de kiakadni nem kellett volna ennyire.
2014. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Miért teszel fel kérdést, ha mindig az a vége, hogy neked van igazad? Ez sem fog tetszeni, de igenis te mentél messzire ezzel a viselkedéssel.
2014. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Kerdezo,

De, ige, elszakad a cerna, de nem viselkedek ugy mintahogy te leirtad.

2014. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

5-ös: Nem is arról volt szó, hogy ő tehet a hal szagáról. Viszont nekem felfordul a gyomrom tőle. Ezt nem lehet megértni? Ő ezt megértette, és kint pucolta meg a halat.

De az, hogy a kérésem ellenére mindent összefogdos, hogy aztán én moshassam ki, és még a kulcsot is kint hagyja, hagy jöjjenek be a házba... az kiborított.

Te hogy reagálnál a sorozatos ehhez hasonló esetekre?

Nem! Nem eszem meg az elkészített halat. Az elején közöltem is vele, hogy én nem fogok belőle kérni. Papucs? Egyáltalán nem az. Mindent megcsinálok neki.

A kérdésem egyébként sem erre vonatkozott, olyan következtetést meg nem tudsz teljesen levonni, amiről részinformációid vannak.

Köszi.

2014. máj. 3. 11:18
 10/25 A kérdező kommentje:
6-os: Kiakadtam, mert mindig eljátssza ugyanazt, és már nincs türelmem a gyermeteg hozzáállásához. Nincs gyerekünk épp azért, mert még nem vagyunk rá felkészülve. Nekem egyébként sincs sok türelmem, de ő mintha kb. gyereket kéne nevelnem.
2014. máj. 3. 11:19
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!