Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindíg a kiestesó van elkényez...

Mindíg a kiestesó van elkényeztetve?

Figyelt kérdés
18/f vok, és van 1 L/13 éves kishugom. Azt vetem észre hogy neki minden el van nézve, ő mindent megkap, minden csak 1 szavába kerül, a szüleimnek furt nyalakodik.A házimunka elvileg őrá is tartozik, de mindíg minden énrám marad, a dorgálásokat is én kapom stb. Nálatok is így van ez? Lehet ezen változtatni? A családi beszélgetéseket már ne írjátok mert abból már rengeteg volt, és eredménytelenül.
2009. dec. 30. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy nővérem és mindig ő volt a kiváltságos. Ő mindig tanult én meg segítettem otthon.
2009. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában, mert ő a kicsi. Aztán úgy is marad.

Elég kaki. Próbáltad már bevonni őt is a házimunkába? Vagy valahogy szövetségeseddé tenni?

2009. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
18/f vagyok dettó, és szintén 13 éves húgom van. Hamarabb kapja meg mint én akkor, pl. telefon. Ezenfelül kicsit lanyhult a szigor, node kérlek, ha Te még a 13 éves húgodnak megengedett dolgokat tartod sérelemnek, akkor eléggé éretlen 18 éves lehetsz. Ő még gyerek, Te meg már nem.
2009. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
5 évvel ezelőtt más volt a helyzet gondolom nálatok is. És míg ő kicsi, addig te már mondhatni felnőtt vagy. Ha ő is 18 lesz, neki éppen ugyanúgy be kell segíteni a dolgokba.
2009. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan így van ahogy te leírtad. Én 24L vagyok a hugom 18L. Én is azt vártam, mint amit az előttem lévők leírtak, hogy ha majd idősebb lesz neki is több házimunka sbt jut, de nem így lett.
2009. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az öcsém az akivel mindig mindenben kivételeztek amióta csak megszületett. Felnőtt korunkras sem változott.
2009. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva van. A bátyám mindent megkap mert elvileg ő a nagyobb és vigyázni kell rá mert tüdőrákja volt,de az már 5 éve volt és teljesen meggyógyult,most 19 éves de nem csinál semmi házimunkát. Egész nap a gép előtt ül,anya viszi be neki a kaját meg a piát.Mindig megkapja amit akar és ez annyira idegesít már. 14/L
2009. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Héééé itt van 1 pici hiba. Amikor én voltam 13 tiszta más nevelést kaptam mint ő most. Az is volt h mindent hamarabb kap meg mint én.Nekem mindenért bizonyítanom kelet, neki semmit sem kelet tenie. Nade ha valami van mondva akk azzal vagyn hárítva hogy ő még kicsi.Ha üzletbe kell meni akk kicsi, ha szemete kell levini akk nem birja el, és az zavar a legjoban hogy ő ezzel viszaél.Lényeg hogy én ilyen idős koromba már kicsit életrevalóbb voltam, és annak elenére h én vagyok a F és ő a L valahogy én több időt toltok a konyhában. JA meg 1 kérdés van valakinek olyan kistesója akit befolyásol ez a Hana montánas őrület ?
2009. dec. 30. 18:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés... Csak én 13/L vagyok, a tesóm 9/F, szóval ez egy kicsit másabb, mint a te helyzeted.
2009. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

L/17 vagyok az öcsém 13. Anyám mindig engem cseszeget mindenféle házimunkával. Egy bizonyos idő után már elegem lett és elkezdtem cirkuszolni anyámnak is meg az öcsémnek egyszerre, hogy mi lenne ha a kicsi fia is besegitene a takaritásba legalább a szobánkban (sajnos egy szobánk van a öcsémmel)???? Erre anyám azt mondja, hogy "nem mert ő fiú és nem takarithat!" Na b.aszd meg, még ilyet se hallottam! Akkor elkezdtem tovább cirkuszolni, hogy " és mi van ha fiú? Ő talán nem él itt vagy mi van? Mindig ő csinálja a legnagyobb rendetlenséget, neked ez nem tűnt fel idáig??? Mi ketten meg állandóan mint valami hülyék csak dolgozunk utánuk (mármint öcsém meg anyum bikája után)". Anyám ekkor mélységesen elhallgatott és kiment a szobából. Aztán egy szép napon, karácsony előtt anyum letöröltötte a port a tesómmal. A gyerek akkorát nézett, én meg alig tudtam visszatartani a röhögést. Persze én is kellett takaritsak csak épp a konyhában. Kb. ennyi.


Szerintem te is rendezz jelenetet, és ha elég hatásos volt akkor nyert ügyed van! :D

2009. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!