Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól számít valaki felnőtt...

Mikortól számít valaki felnőttnek?

Figyelt kérdés
Csak mert valakik azt hiszik, hogy attól, mert valaki betölti a 18-at, rögtön felnőtt lesz. De nem felnőtt, csak nagykorú. Én például 16 éves vagyok, de el sem tudnám képzelni, hogy 2 év múlva én már "felnőtt" legyek, hisz én még gyerek vagyok és a gondolkodásom 2 év alatt sem fog megváltozni. Pár éve még barbiztam, szükségem van a szüleimre, ujjongok, ha egy helyes srác rám néz, gyakran mesét nézek reggel, hülye fejeket vágok és úgy fényképezem magam, szeretem, ha anyukám úgy bánik velem, mint egy kisgyerekkel, ha beteg vagyok, meg ilyenek. Szóval miért kéne valakinek felnőnie, mikor még csak 18-19 éves? Jó, van aki arra hajt, hogy minél felnőttesebbnek tűnjön, de van olyan, aki nem tudja ilyen hamar elengedni a gyerekkort, mert még gyerek.
2010. jan. 1. 01:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

19 vagyok és egyáltalán nem érzem magamat felnőttnek meg szerintem hülyén is hangzik egy 19 évest felnőttnek hívni...

nekem a felnőttség olyan 24 éves kortól kezdődik

de ez csak így elméletben mert lehet hogy mire én 24 leszek és még mindig olyan leszek mint amilyen most vagyok, akkor megváltoztatom a véleményemet :D

2010. jan. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 25 éves kortól nevezhető valaki felnőttnek:)

Úgy 20 után még csak fiatalfelnőtt.25 évesen már eljő az az idő mikor ideje lenne karierrt építenie/családot alapítania.Nyugi te még bőven gyerek vagy!Nem leszel elkésve semmiről!

24L

2010. jan. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így gondolom. Én mondjuk azt sem tudom elképzelni, hogy 20-21 évesen felnőttként gondolkodjam. Mert nem azzal van baj, hogy csak elvagyok, mint a befőtt és nincsenek céljaim, meg ilyenek, mert tanulok, meg minden, csak úgy érzem, hogy még abszolút gyerek vagyok és leszek jó sokáig. Például le tud kötni egy 5 éveseknek szóló mese is és azt nézem ilyen tejbetök fejjel az ágyamból:D Mamám is mindig azt mondja, hogy addig örüljek, amíg kislány vagyok, igaza is van. Elmegyek egyetemre, meg minden, de én még akkor is gyereknek érzem majd magam.
2010. jan. 1. 01:34
 4/31 A kérdező kommentje:
De akkor miért hangoztatják néhányan, hogy hú már 16 vagy, akkor legyen komoly pasid, 17, akkor kezdj el dolgozni, 18, akkor legyél felnőtt? Unokatesóm még csak 23 éves és megkérdezték, hogy mikor akar már gyereket, mert ideje lenne. Ez nem hülye gondolkodásmód? Mert jó, van aki ilyen 21 évesen vállal gyereket, de az olyan beállítottságú, viszont a többség szerintem nem.
2010. jan. 1. 01:37
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag idehaza 18 évtől. Gyakorlatilag egyéntől függ, érett felnőtté szerintem a huszas évei közepén válik az ember. Van, aki előbb, van, aki később.
2010. jan. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Mihelyst az ember tud felelőséget vállalni a tetteiért és viszonylag megfontolt döntéseket hozni, máris felnőtt.Sokan soha nem jutnak el idáig sajna.A felnőttség nem igazán korfüggő attól függ mikor fejlődik ki benne a felelősség érzet vagy felelősségtudat.
2010. jan. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

"miért hangoztatják néhányan, hogy hú már 16 vagy, akkor legyen komoly pasid" - szerintem nem hangoztatják, legfeljebb a 14-18 évesek... vagy a "komoly pasik". :D 16 évesen oké, az ember sokkal komolyabb, mint mondjuk 12-14 évesen, sokan ekkor élik meg első, érzelmileg is komoly kapcsolatukat, ami nem amolyan tini szerelem, talán ezért. De amúgy marhaság hogy 16 évesen legyen komoly pasid.

"17, akkor kezdj el dolgozni" - amikor 18 év a tankötelezettség határa, és egy jobb szakmához a végzettséget csak 18 fölött szerzed meg. Kicsit változott a világ. Hogy mennyiben jó és mennyiben rossz irányban, nem akarom kifejteni a véleményemet, de tény, hogy régen mondjuk egy óvónőnek elég volt szakközepes szakirányú végzettség, ma meg már dipoloma a minimum. Előbbi megvan 18 évesen, utóbbi immár 23. Nem mindig tartom ezt jónak, de ez van. Az viszont igaz, hogy ameddig gyermek az illető, legalább 18 éves koráig éljen is gyermekként, elég megtapasztalnia utána a munka örömeit. Nem ettől lesz valaki munkakerülő vagy sem. Sőt... Csak ugye régen 14 évesen már mehettek dolgozni. Most nem. Akkor ez volt a trend, most más.

"Unokatesóm még csak 23 éves és megkérdezték, hogy mikor akar már gyereket, mert ideje lenne"

Biológiailag valóban a 18-25 az ideális kor gyermekvállalásra. Csak társadalmilag ekkor még nem érett az ember. Hiszen ha valami komolyabbat el akar érni, eleve 23 éves koráig tanulnia kell, és csak utána tud nekiállni egzisztenciát teremteni. Ami szintén nem olyan könnyű, mint anno.

Persze van, aki olyan beállítottságú, és jó, hogy vannak olyanok. De a mai társadalomban...

2010. jan. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
100%

ha szerencsés, akkor sohasem. :)

legalábbis lélekben örök gyerek marad. én így vagyok vele!

huszonévesen nagyon komoly voltam, harmincas éveimben rájöttem, hogy túl komolyan veszem magam, és pár év alatt lelazultam. :D

a munkában komolykodok eleget, de azon kívül lélekben kb 20 vagyok. (sőt néha 10 :S )

és anyám szemében sohasem leszek felnőtt. :D

40F

2010. jan. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a 18-20 éveseket még nagyon gyereknek tartom. Bár akadnak kivételek mindig. Ott van a 30 éves exem aki még mindig gyerekként él az anyjával, egész nap a gépen wow-ozik, sosem dolgozott még. Meg van 16 éves barátnőm aki főz, mos, neveli az 5 éves húgát mert a szüleik folytok részegek. Neki muszáj volt felnőni.
2010. jan. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag 18 éves kortól számít felnőttnek. De szerintem akkortól, amikor képes lesz vállalni a tetteiért a felelősséget és a következményeket, ezenkívül el tudja tartani magát. Mert amíg ezek nem teljesülnek, addig a szülők is csak nagy gyerekként kezelik majd.
2010. jan. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!