Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám felesége ingyen babysitte...

Apám felesége ingyen babysitternek néz, apám meg neki ad igazat. Mit csináljak, hogy végre megváltozzon a hozzáállásuk?

Figyelt kérdés

Sajnos egy házban lakunk és a költözés egyik fél részéről sem megoldható, mi nem tudunk miből, apámék meg nem akakrnak menni.

Fél éve apám feleségül vette a barátnőjét, aki annak rendje és módja szerint beköltözött a 4 gyermekével. Az egy dolog, hogy azóta csupa mocsok minden, mert a takarítást még hírből sem ismerik, de most még a gyerekek felügyeletét is rám akarják bízni, mert én "úgyis itthon vagyok" a 8 hónapos fiammal. Az elején még nem volt ez zavaró, de már ott tartunk, hogy a nyaralásukat tervezgetik kettesben, mert én "úgyis itthon vagyok" és tudok vigyázni a gyerekekre. Már mondtam nekik szépen, mondtam nekik csúnyán, hogy ez így nem jó, de nem foglalkoznak vele, sőt apám egyenesen engem tart hisztis p***ának, amiért még ennyit sem tudok nekik segíteni.


2014. jún. 13. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

pedig erre nincs más megoldás csak egy másik város :)


picit számoltam


négy gyerek meg a tied az öt, és négy felnőtt


az rengeteg egy házba, teljes káosz, menekülj

2014. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Én megmondanám, h PONT AKKOR nyaralok én is, és megoldanám, hogy elmenjek egy hétre, oldják meg máshogy.
2014. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

nem értem kié a ház

ha apádé és oda alapítottál családot, akkor ennek bele kellene férnie

2014. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Veluk laksz, akkor nem ingyen, hanem lakber fejeben.


A megoldast meg irtad magad is, el kell koltozni es a sajat labatokra allni. Ha volt mire gyereket vallalni, akkor legyen mire koltozni is. Nem igaz hogy egy kis garzon berleti dija annyira oriasi osszeg.

2014. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

"Magácskának mégis mi köze, hogy apu kivel köt házasságot, és kit költöztet a saját házába?"


Mivel nem ismerjük a család történetét, ne feltételezzük, hogy a ház egyedül apukáé.

Bennem az merült fel, hol van a kérdező anyukája. Ha elváltak, és a házat apukája vette, akkor tényleg az ő háza.

Ha viszont szomorúbb esetben meghalt az anyuka, akkor az anyukája részét, tehát a felét a kérdező örökölte, feltéve, hogy egy szem gyerek. Ebben az esetben éppúgy joga van ott lakni, vagy azt mondani, hogy ha a család nyaralni meg, vigyék a gyerekeket is.

2014. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Őszödi Ferenc ***** válasza:
14%

"az anyukája részét, tehát a felét a kérdező örökölte, feltéve, hogy egy szem gyerek"


Ez esetben apuka kizárólagos(!) özvegyi haszonélvezete hun van?

2014. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha újraházasodik megszűnik a haszonélvezet. Vagy ez már máshogy van az új törvény szerint?
2014. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Piros Szegfű kartárs valamit benézett, az apa özvegyi haszonélvezete az új házasságkötéssel MEGSZŰNT.
2014. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Mielőtt elindulnának nyaralni, előtte egy órával lelépnék a gyerekemmel a férjem szüleihez látogatóba pár napra. Ha ennyiből se esik le, csak a különköltözés a megoldás.
2014. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Őszödi Ferenc ***** válasza:
25%

1. Ne temessük el a kérdező anyukáját, lehet, hogy elváltak a szülei

2. Tessenek utána nézni az új PTk-nak, a Maguk élete lesz könnyebb, nekem mindegy, mit hisznek, vagy nem hisznek

3. Amennyiben a kérdezőnek nincs jogalapja a házban lakni, én nem kardoskodnék, mert nem jó kisgyerekkel az utcára kerülni

2014. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!