Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldről kaphat valaki...

Külföldről kaphat valaki Gyest ha közben Magyarországon él, és külföldön csak egy albérletet tart fent?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyre tettem e fel a kérdést.Egyik ismerősöm fura helyzetbe került. összejött egy Olaszországban élő magyar lánnyal.a lány terhes lett (állítólag tőle). haza akar költözni és majd itthon szülni,(most még csak 4 hetes) de úgy hogy albérletet tart fent Olaszországban , hogy onnan kaphassa a Gyest. Lehetséges ez?
2010. jan. 6. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez azon múlik, hogy adott országban milyen törvények vannak. Magyarországon az a szabály, hogy az kaphat GYES-t, aki Mo-n él. Ezt ellenőrizni nem nagyon tudják, így csak azt nézik, hogy van-e Mo-n állandó lakcímed. Ha több, mint 3 hónapra külföldre költözöl, köteles vagy bejelenteni és akkor megszűnik a GYES folyósítása. Ha csak ideiglenes lakcím van, nem kaphat, de ha albérletet tart fenn Olaszországban, akkor valszeg oda be van jelentve állandó lakcímmel. Így kaphat majd GYES-t, de ez nem legális, mert ahhoz ott kellene ténylegesen élnie (bár lehet, hogy ott más a törvény, Mo-n úgy van, ahogy leírtam).
2010. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm Angliában él,és egy itthoni számlájára utaltatja gyerekek után a családikat,a kutya nem foglalkozik velük.
2010. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a gyes egyfajta szociális ellátás

akkor kaphatja külföldről, ha ott a szülést megelőzően volt bejelentett munkaviszonya, az is meg van határozva, mi a minimális idő

ráadásul, az unió legtöbb tagállamában, 3 vagy 6 hónapig folyósítanak gyermekekkel való ellátást, ehhez képest az itthoni 2 év - rengeteg

2010. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ
2010. jan. 6. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!