Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lehet-e tagadtatni magam...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Ki lehet-e tagadtatni magam vagy kitagadhatom-e a szülőt?

Figyelt kérdés

Röviden: Anyám alkoholista és ez miatt rengeteg adósságot halmozott fel (jelzáloghitel, áruhitel, személyihitel stb.)-hozzáteszem már fél éve nem fizeti egyik hitelét sem. A lakás ára nem fedezi az összes hitelt. Biztosítás nincs egyiken sem szóval ez mind az én nyakamba fog szakadni ha esetleg meghal? Lehet-e ez ellen valamit tenni? Van-e valamilyen kiskapu? nem szeretném ha az ő hülyesége miatt menne tönkre az életem. Segítsetek! Köszönöm.

24F


2010. jan. 7. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

És olyan megoldás nincs h hozzád költözteted anyukádat, segítesz neki leszokni a piáról, és az ő pénzéből elkezditek törleszteni a hiteleket?


Vagy beszélhetnél is vele, h ez így nem frankó.


Illetve egy pszichológiai vizsgálat után lehetsz a gyámja, és akkor elvileg nem vehet fel több hitelt.


De nem hiszem h kitagadhatod magad. Ezt kitalálták már a bankok, szal ez a te sarad lesz így is-úgy is

2010. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet mondani az örökségről,akkor az adósságról is,de minden pozitívumról is,mint pl,lakás,autó stb.
2010. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy értem,hogyha lemondasz az örökségről,akkor nem csak a hátrányokról,de az előnyökről is ( ha van).

Van testvéred?

2010. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na tessék, akkor van ilyen megoldás, és ahogy leírtad a lakással se mennél semmire a hitelek miatt, úgyhogy veszteni valód nem nagyon van
2010. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az örökhagyó szaldója negatív, akkor értelemszerűen nem kell elfogadni az örökséget. Ha van egy tízmilliós ingatlan és van 12 millió forint adósság, akkor le kell mondani az örökségről. És akkor nem szakad a nyakadba a 12 milliós adósság, de nem lesz 10 milliós ingatlanod sem.

Ha van egy tízmilliós ingatlan, és van hárommilliós adósság, akkor nem adósságot örökölsz, ha elfogadod, hanem hétmillió forintnyi "ingatlant", hiszen megéri átvállalni az adósságot, mert jobban jössz ki.


A te esetedben - ha az adósság több - akkor egyszerűen nem kell elfogadni az örökséget.

2010. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Az örökséggel együtt az adósságról is lemondhatsz, amennyiben nem haladja meg az örökség összegét. Ha az adósság több, akkor viszont követelhetik tőled. Én így tudom.
2010. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Az örökös csupán az örökség értékéig "felel" az adósságért.Nem a középkorban élünk.

A ciki az,ha anyukád tönkre teszi magát és haláláig fizethetsz az eltartásáért.na ez alól nehéz kibújni,úgyhogy valamit tenni kellene,hogy ne igyon tovább.Orvosok,pszichológusok,vagy bárki,aki segíthet..

2010. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de a negatív örökségről nem lehet lemondani!Mi sem tudtunk az alkoholista fater után.Mikor meghalt én kiskorú voltam az anyám utána járt és azt mondták neki,hogy a nevemben nem mondhat le semmiről vagy kifizeti ő a sarat akkor, vagy addig kamatozik az adósság amíg nagykorú nem leszek és akkor fizethetek én.Szerencsére nem volt sok sara eladtuk a bútorait stb így megúsztuk de a bankok automatice továbbgörgetik és nem hagyják veszni a pénzüket.Javaslom a neten keress rá a kerületedben lévő családsegítő szolgálatokra ott ingyenes jogi tanácsadás is van.Ott vannak okos emberek akik érdemben tudnak foglalkozni az ügyeddel.Ne halogasd.
2010. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden bíróságon van hetente egyszer panasznap, ahol INGYENES jogi tanácsot adnak. Javaslom, hívd fel őket, hogy mikor van, és menj be tanácsot kérni. Ott diplomás jogásztól kaphatsz hiteles jogi tanácsot, sokkal jobbat, mint itt, ráadásul egy fityinget sem kell érte fizetned.
2010. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. első kommentelőnek irom hogy egy alkoholistát nem olyan egyszerű leszoktatni a piáról ha ő nem akarja, márpedig nem akarja. 10 évig próbálkoztam és elég volt. ha meg segítek neki anyagilag akkor én is tönkremegyek. akinek van ilyen a családjában az tudja miről beszélek. amugy van még 2 kiskorú testvérem nála és egy nagykorú egyetemista szal csak én dolgozom. a végén 2 gyereket is kapok ajándékba, de a hitellel együtt már nem tudom ezt bevállalni. azt tudom hogy le lehet mondani az örökségről, de ha túllépi az adósság az örökség értékét akkor mi van? mert itt azt irjátok hogy valószínű akkor a különbözetet fizetni kell, valahol meg azt olvastam hogy nem. tényleg jobb lesz ha ügyvédhez forulok de azért még irjatok ha tudtok valami okosat. köszi.
2010. jan. 8. 12:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!