Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férfi ilyen? Ez a...

Minden férfi ilyen? Ez a biológia?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, az én szerepem annyi a történetben, hogy egy a baráti társaságunk, (amibe a párom is beletartozik, tehát nem akarom rávetni magam a srácra, és nem azon sírok, hogy észre sem vesz) és felmerült ez a téma. Pusztán kíváncsiságból írom ki a kérdést, és a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, ti hogyan látjátok?


34 éves, kedves, intelligens, felelősségteljes, egzisztenciálisan rendezett (nem kiemelkedő, de nem is rossz, plusz a Magyarországon élő szüleit támogatja a külföldi fizetéséből) férfiről van szó. Egy baráti társaságban vagyunk, nagyon jó a kapcsolat, és vele is átrágtuk ezt a témát, de nem tudott választ adni a kérdésemre.

Tehát: ő hangoztatja, hogy érett, komoly gondolkodású nőre vágyik, valakire, akivel potenciálisan lehet családot alapítani a közeljövőben. Aki szintén komoly kapcsolatra vágyik. Saját állítása szerint az se akadály, ha a nőnek gyereke van. Ez eddig rendben van, ő dolga, de. De.

Akármikor sétálunk az utcán, vagy elmegyünk a baráti társasággal együtt strandolni, kimozdulni akárhová, az összes lány, akit megnéz, vagy megjegyzi, hogy igen, csinos, az kb kinéz 20-nak, vagy alatta. Egyszer se fordult elő, hogy "kinézett volna magának" egy jól karban tartott anyukát, vagy csak megjegyezte volna, hogy mennyire csinos az a 30'-as nő.


Az hagyján, hogy így nem fog megfelelő nőt találni, aki a saját elvárásainak megfelel, ez nem az én problémám, így nem is avatkozom bele. De most akkor mi is van? Hazudik magának? Vagy a pasik genetikailag a fiatalabb, ergo termékenyebb lányokra mennek rá még a harmincas éveikben is, mint az őskorban? Ha másra vágyik, miért nem abból a kategóriából válogat? Annyi csinos, ápolt harmincas-negyvenes nő van!


Érdekel, ti hogyan látjátok a helyzetet. Minden pasi ilyen? Találkoztatok már hasonló példával?


2014. júl. 13. 23:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Az érett, komoly gondolkodás nem feltétlenül kortól függ. Lehet, hogy egy 23 éves egyedülálló lány érettebb minden téren, mint egy 35 éves elvált anyuka. Nem az alapján mérik az érettséget, felnőtt gondolkodást, hogy ki hány éves, vagy szült-e már gyereket. A leírtak alapján ő egy kiforrott személyiségű, érett felfogású, csinos huszonévest szeretne maga mellé, ami az életkora alapján pont megfelelő is lehetne számára. Egy 34 éves egyedülálló férfi még bőven a családalapítás idejében van, nem kell jó karban lévő 40-es anyukák közül választania, simán találhat magának csinos, független huszonéves nőt is. A 40-es nők nem is hiszem, hogy egy ilyen férfit szeretnének társnak, sokuk, akiket ismerek, már nem akarna újra szülni ebben a korban, így inkább olyan idősebb férfit keresnek, aki már szintén túl van a gyerekvállaláson.
2014. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
34 éves férfi miért keressen 40-es nőt? Vele hogy alapít családot? 34 évesen egy férfi még bőven a fiatal kategória, legjobb korban van a családalapításra minden szempontból. Ezt pedig egy 40-es nővel nem tudja megtenni.
2014. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Más az utcán megfordulni egy jó csaj után és kiépíteni egy komoly kapcsolatot. Harmincasokkal azt hiszem már nem az utcán ismrekedik az ember.


Hiszen az utcán annyi időd van csak, hogy értékeld a külső jegyeit egy embernek, erre a fiatal lányok esélyesebbek.

2014. júl. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze, nincs lekésve semmiről. Csak a saját megnyilvánulásai alapján nem arra számítok, hogy a kb. 16-17, esetleg 20 éves lánykákat nézi ki magának, miközben állítása szerint amúgy egy vele egykorú nőt képzelt el maga mellé. A kettő nála nincs összhangban. Nyilván nincs lekésve pasi létére semmiről, és nem is az én dolgom, hogy végül 17, vagy 37 éves lánnyal/nővel jön össze, csak az állítás és a cselekedetei nem fedik egymás. Ezzel ő is tisztában van, de nem tudott mit mondani rá.
2014. júl. 13. 23:41
 5/16 Argloss ***** válasza:
88%

Bármennyire is fura, de az embereket is az ösztöneik irányítják. Nemcsak a férfiakat, hanem a nőket is. Olyan dolgok határozzák meg az életünket, amik nem is tudatosulnak bennünk.

Általában a külső az első dolog amit megtudsz egy emberről és ezután ismered meg a személyiségét. Ösztönös, hogy kihez vonzódunk, teljesen mindegy, hogy mit akarunk gondolni ezzel kapcsolatban. Ameddig élőlények vagyunk ez nem is fog megváltozni, de ez nem azt jelenti, hogy a végső választás csak ez alapján fog megtörténni.

2014. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Eszerint,amit leírtál tulajdonképpen csak béranyát keres.Arra lehet valóban jobb egy fiatal.Majd később elválnak az ilyenek (ismerem a típust)
2014. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van egy ismerősöm, akinek eddig 2 hosszú kapcsolata volt (5-6 évek), SOHA nem lépett félre, tenyerén hordozta mindkét párját, de igenis megnézte a csinos bigéket.

És akkor mi van? A kettő nem zárja ki egymást... Megnézi, pislog rá kettőt, majd hazamegy az általa elvárt igényes, intelligens nőhöz és nagyon hálás a sorsnak, hogy egy olyan van mellette, nem pedig egy buta csitri.

(Egyébként valóban, 34 éves férfi simán összejöhet egy huszonéves nővel)

2014. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

21 éves vagyok, és 38 éves párom van. Előtte 2 kapcsolatom volt, egy 1,5 és egy 2 éves. Vele közel egy éve vagyunk együtt. Én sosem voltam pasizós, bulizós lány, szerettem, ha van mellettem valaki, nyugiban, stb. Mindig is úgy képzeltem el, hogy fiatalon megyek férjhez, és családot alapítok. Persze előtte lediplomázok, dolgozok valamennyit, stb.


Az előző barátaim 22-26 évesek voltak. Ők még egyáltalán nem terveztek családot, tanultak még, vagy alkalmi munkáik voltak. A szüleikkel éltek, igazából nem sokkal viselkedtek felnőttesebben, mint egy tinédzser, gimnazista srác. Nem láttam egyikükben sem azt, hogy tervezhetnék velük közös jövőt.


A jelenlegi párommal már a kapcsolat eleje óta beszélünk a jövőről. Házasság, család, gyerekek. Neki már van egy gyereke, és még szeretne 1-2-t. Én is. És nem annyira a távoli jövőben, ahogy ő sem. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk, vele már érzem azt, hogy akár tervezhetek hosszútávra.


Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy egy huszonéves lány is lehet érett gondolkodású, akivel lehet családot alapítani. Vágyhat komoly kapcsolatra. Én pl. soha nem vágytam kalandozásra. Párom elmondása alpján mióta a gyerek anyjával nincsenek együtt nem volt komolyabb kapcsolata (5 éve). Ő is a harmincas nők közt keresgélt, velük ismerkedett, de mind elijesztette magától. Túlzásba estek azzal, ahogy próbálták megfogni, és már az ismerkedési fázisban házasságról meg gyerekekről beszéltek olyan vehemenciával, hogy márpedig nekik most azonnal kell, stb. Neki ez taszító volt. Velem is beszélt erről, de valahogy az más volt, az ő tempójában zajlott, és nem ijesztettem el azzal, hogy holnap gyereket akarok csinálni. Szóval most éldegélünk boldogan, és később lesz, ami lesz. Ha házasság és gyerek lesz, akkor örülünk nagyon. Ha kiderül, hogy nem működik, lesz mögöttünk egy kellemes időszak, és továbblépünk.

2014. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: sok boldogságot Nektek, szívből. :)

Mindenki másnak is köszönöm, mentek a zöldek.


A párom 32 éves, én 25 vagyok, 2 éve élünk együtt, közösen tervezünk. Én se voltam soha az a "tipikus" fiatal, nem igényeltem a nagy bulikat. Pontosan tudom, mennyire lehet felelősségteljes egy fiatal huszonéves, és mikor van az, hogy csak annak gondolja magát. Nem a korosztályom elleni támadásnak szántam a kérdést.

Azért akadtam fent a témán, mert a pasi, nevezzük Gergőnek, szóval Gergő, amikor szóba kerül, saját maga a formálja a szavakat, és mondja ki őket, amiben kifejti, hogy maga mellé egy harmincas nőt képzel el. (És a többi körítés, amit már leírtam.) Ehhez képest az ismerkedési listáján nem hogy nem áll harmincas éveiben álló nő, de a múltkor konkrétan elhajtott egyet, mert nem volt elég "fiatal". (Mondom, ha 17 évesekkel akarna összejönni, akkor az is az ő dolga lenne, és lehet boldogan élnének, nem ez a baj.) Miért mond ellent saját magának? Miért nem vallja be, hogy igen, nekem a fiatal lányok jönnek be? Őszintén, semmin nem múlik, és senki nem fogja kövekkel dobálni, hogy fúúúúj. Írtátok, hogy intelligens, kiegyensúlyozott fiatal huszonévesre vágyik. Akkor miért nem ezt mondja? Miért áltatja saját magát?

2014. júl. 14. 00:45
 10/16 Nitókrisz ***** válasza:
90%

Szerintem az is lehet, hogy ez ket kulonbozo dolog. Megnezi a fiatalabb lanyokat, mert ugy gondolja jo lenne veluk az agyban, de magat az eletet mas novel kepzelne el. Sok ferfi valaszt maganak felesegul szolid, visszafogott ertelmes stb. not, mert felesegnek, a gyerekei anyjanak ilyet kepzel, de mellette meg csalja a fiatal lanyokkal.... De olyan is van, aki ratalal a parjara es utana meg sem latja mar a fiatal csitriket :)


Amugy tenyleg vannak komoly, fiatal lanyok is, de altalaban a ferfiak nem rajuk figyelnek fel az utcan.

2014. júl. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!