Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyeneket mondani...

Miért kell ilyeneket mondani egy házasságra és család alaításra készülőknek hogy nem könnyű és hasonló hülyeségek?

Figyelt kérdés
Azért mert valakinek egy elcseszett élete van,akkor azt jelenti hogy már mindenkinek az?Egyszerűen nevetségesnek tartom hogy emberek a saját elbaltázott életüket akarják másra vetíteni,és ha neki nem úgy sikerült ahogy tervezte,akkor már másnak sem lesz jó.Mire jó ez a rémiszgetés?
2014. aug. 2. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem hülyeség, és igazuk van..


Csak jószándék miatt mondják..

Miért gondolod, hogyha valaki azt mondja nem könnyű, attól elba,tázott elcseszett élete van..


Én boldog vagyok a házasságomban, nem bántam meg.. De soha nem állitanám, hogy könnyű, mert nem az..

Nagyon sokan beleugranak mindenbe, és nem gondolkodnak...csaka. Rózsaszín köd van előttük..

Vagy mint pl most te, azt hiszed, hogy azért mert elmodnják van nehezseg, és nem mindig könnyű, már azt hiszed, hogy nekik szar életük van.. Ebből én arra következtetek, hogy a kapcsolatotok eddig csak hullámhegyekkel volt teli, pedig vannak hullámvölgyek is( főleg a családalapításkor nehéz kezelni a megváltozott élethelyzetet)

Ha pedig voltak már mégis hullámvölgyeitek, akkor tudnod kel miről van szó..

Szerintem egy kapcsolatot sokszor az határoz meb, hogy a hullámvölgyeket hogyan kzeelik, hogyan élik meg, ogyan lépnek túl rajta..mert amikor minden rendben van, akkor könnyű nagyon boldognak lenni, és könnyűnek látni a kapcsolatot..


Nem szabad rémisztgetésnek felfogni, hanem egy figyelmeztetésnek, hogy számíts rá, és ne érjen váratlanul, ha nem mi den fenékig tejfel..

2014. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert tényleg nem könnyű.
2014. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért mert nem könnyű?Ki teszi nehézzé?Talán nem a 2 ember?Szerintem igen..
2014. aug. 2. 10:04
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Értelmes ember tudja, hogy a házasság, gyerekvállalás nem fenékig tejfel...>>>azoknak nem kell elmondani, mint egy óvodásnak

amelyik meg nem tudja, annak hiába mondod...

2014. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Úgy, ahogy az első írja. Egyáltalán nem könnyű, egy házasságért meg kell küzdeni, nem megy az magától, csak ideig-óráig. Kompromisszum, konfliktus kezelés, ezek nagyon fontosak. Nagyon fontos az is, hogy lépésben haladjon a kapcsolat és ne hagyjunk ki lépéseket, ne akarjuk túlsürgetni, mert ez mind csak kockázat.

Persze friss pároknak ez kioktatásnak hangzik, úgy hangzik, mintha nem bíznának az ő kapcsolatukban, de igazság szerint a tanácsot adó nem akar rosszat, nem akarja megbántani az ifjú párt. Pont azért mondják, mert tudják, hogy nem könnyű. És itt nem pár éves kapcsolat fenntartására gondolok, hanem egy életen át tartó kapcsolat fenntartásáról. Ha ezeket a tanácsokat olyan mondja, aki már 10-20 éve kapcsolatban él, azért lehet neki hinni. Sok kapcsolat működik 1-3 évig, aztán a különbségek tarthatatlanokká válnak. Én azt mondom, ha már eleve úgy kezdik, hogy pár hónap után akkora veszekedések vannak, hogy majdnem vége, vagy talán szakítanak is, csak kibékülnek, az ne nagyon számítson hosszútávú kapcsolatra. Ha már pár hónap után ekkora különbségek lesznek, hogy akar egy kapcsolatot fenntartani 10-20 éveig? Nem azt mondom, előfordulhat, ha azok a problémák megszűnnek, de általában a problémák csak nőnek, gyarapodnak, ha egyszer felmerülnek.

2014. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Úgy tűnik, a kérdező még nem volt hosszútávú kapcsolatban, mert még nem tudja, hogy nehéz, ha pedig ezt nem tudod, akkora pofára esésben lesz részed....
2014. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a házasságnál a riogatást én sem értem, viszont a gyerekvállalásnál meg pont, hogy nem riogatnak, hanem a világ legtündéribb dolgának állítják be. A szülést egy földöntúli élménynek, pedig na ott aztán tényleg jön a feketeleves.
2014. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Elég egy hangyányi értelmének lennie az embernek, tudja, hogy nem könnyű, és nem él rózsaszín ködben.


- a házasság, és a gyerek csomó pénzzel jár

- felelősség

- napi 24 óra készenlét az életed további részében

- kapcsolati krízis a gyerek miatt (gyakori)

- önállóság részleges elvesztése, mert alkalmazkodni kell a gyerekhez

- munkahelyi gondok (elküldenek, visszavesznek-e majd?)

...


Ez nem elcseszett élet, meg rémisztgetés, hanem realitás, baba!

2014. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Előttem szólók jól írták! Nem olyan mint elsőnek elképzelik, hogy élik az életüket és minden szép....

A házasság nem könnyű, és ez nem hülyeség! Te hol nőttél fel burokban? És ne gondold, hogy rossz a házasságom, csak reálisan gondolkozom!

2014. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem is idegesitett annak idejen, amikor evidenciakat mondtak "bolcs tanacskent" a rokonok. Olyanokat, hogy "azt azert tudni kell, hogy nem lesz minden nap fenekig rejfel, jonnek majd a problemak is am!" Mindezt ugy, hogy voltam 26 eves, tanultam 2 ev csaladgondozast, valamint 2 ev egyutt jaras es 1 ev eljegyzes utan keszultunk osszehazasodni a mostani ferjemmel. Egyszeruen nem tudtam mire velni: ez most tenyleg azt hiszi, hogy valami fontosat es ujat mondott??? Szoval vannak ilyen emberek; mosolyogni kell, bologatni es rahagyni. De azert amikor valaki 14 eves fejjel 5 perc ismeretseg utan hanyatt dobja magat "elete szerelmenek", vedekezni persze egyiknek sincs eleg esze, aztan jon a baba - "Nem baj, juuuuuuuj, de cuki lesz, hogy fogjuk egymast szeretni, milyen szep csalad leszunk!" Na ilyenkor azert megint mas a helyzet. Akinek egy kicsit is fontos a libuska meg a pattanasos mafla, aki teherbe ejtette, az ketsegbeesetten probalja meggyozni oket, hogy ez azert SOHA nem ilyen egyszeru.

Azt, hogy a Te eseted melyik tipusba tartozik, egyedul Te tudod eldonteni. :)

2014. szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!