Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az árvasági pótlék kinek jár?

Az árvasági pótlék kinek jár?

Figyelt kérdés

Nem magyarázatra vagyok kíváncsi, hanem véleményekre.


Az egyik szülő halála esetén ki kapja az árvasági ellátást,kinek van joga a felől rendelkezni?A másik szülőnek vagy a gyereknek aki után jár a pótlék?

Mondjuk nyilván egy 12 éves gyerek ne rendelkezzen, vegyük azt,hogy egy 18 éves gyerek aki tulajdonképpen felnőtt, de a szülővel él.


2014. aug. 7. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Ejj-ejj...tipikusan olyan kérdés ez amit ITT a gyakorin ezen a hasznavehetetlen és haszontalan förmedvényen szoktak feltenni de azért válaszolok rá...


Öcskös!


Hiába próbálod rátenni a kezed az ÁRVAELLÁTÁSRA(és nem árvasági pótlékra!)az édesanyádnak vagy édesapádnak jár mint annak aki nevel!


Bár az ITTENI libsik úgyis azt fogják mondani hogy neked jár...de hazudnak.

2014. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A 18 éves gyerek igényelheti, hogy a saját bankkártyájára menjen az utalás, innentől nincs miről beszélni. Nyilván, ha a szülővel él, és a szülő anyagilag nem tudja megtenni, hogy eltartja őt is, be kell adnia a közös kasszába. (ez mondjuk nem jog, hanem erkölcs)

Off: Én kolis vagyok, kártyára kapom az árvaságit, és a kolira meg az utazásra költöm, a szoctámból, ösztöndíjból pedig én fizetem a kajámat, meg amikor itthon vagyok, anyukámét is.

2014. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt a szülö kapja a gyerekre, 18 éves kortól kérheti a gyerek a saját számlájára, viszont a szülö nem köteles eltartani többé.
2014. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

"A 18 éves gyerek igényelheti, hogy a saját bankkártyájára menjen az utalás"


SEMMILYEN pénz nem megy a KÁRTYÁRA, hanem csak a számlára - a kártyán NINCS SOHA pénz.

2014. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Véleményekre voltam/vagyok kíváncsi, az első a stílus miatt kapott egy mínuszt, a többieknek pedig köszönöm a választ!
2014. aug. 7. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy 18 év alatt a szülő(gyám) dönti el, hogy hova kapja a lóvét(vagy a saját, vagy a gyerekére[utóbbi eset egész megkönnyítheti a gyerek későbbi életét]) 18 év feletf, pedig már az árva döntheti el.

Én amint 18 lettem mentem átiratni a számlaszámot a sajátomra (a faterom csak elitta volna mindet)

2014. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az árvasági neked jár, az özvegységi az eltartónak. A gyereknek is kell igényelni, utánajárni stb. Apám meghalt, mikor 18 lettem, szal vágom a dolgot. 25 éves korig, vagy addig, vagy az első diploma megszerzéséig (de csak nappali tagozaton tanulóknak) a félárvának jár.
2014. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18 éves korig a szülő számlájára utalják és az ő nevére (öcsém kiskorú, édesanyám nyugdíjszelvényén szerepel az ő ellátási költsége is), 18 éves kor fölött pedig jön a levél, hogy tessék intézkedni, mert mostantól saját jogon kaphatja az ellátást a jogosult. A szülőnek onnantól nem utalják. (húgomét amint betöltötte a 18-at nem utalták anyámnak, pedig még a középiskolából volt 3 hónap, papírozás után visszamenőleg megkapta a saját számlájára)
2014. aug. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!