Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk összeköltözni és közös életet kezdeni,viszont sok akadály áll előttünk. Nem rég vesztette el sajnos a munkáját,és még nem talált másikat. Emiatt most nagyon érzékeny és maga alatt van. Egyikünknek sincs félretett pénze. Én dolgozom,viszont nagyon keveset kapok,ennek ellenére most elkezdtem gyűjteni, amennyit tudok félrerakok. Neki van két hitele is,a kocsi részleteit is fizetnie kell még2 évig,ráadásul baleseti is volt,és emiatt csináltatni is kellene az autót,és nemrég vett fel egy másikat is,amit 3 évig kell törleszteni ,viszont ennek hasznát nem tudja venni mert bár ott van,de amit kapott hitelt az lényegében most azért van ,hogy abból törlessze ezt a felvett hitelt. A szüleivel ha jól tudom közös számlán van. Szülői segítséget nem tudunk kérni egyik részről sem. Egyszerűen nincs pénzünk,nem tudunk miből elindulni. Olyan sajnos a családi légkör,hogy mindketten szeretnénk minél hamarabb saját életet élni és ezt együtt szeretnének megtenni. Ő nehezebben tudni lépni,mert a szülei,testvérei visszatartják,sajnos mindent ráhárítanak . A testvérei nem igazán akarnak elmenni dolgozni és segíteni, hiába többször ellett nekik mondva,hogy most rájuk is szükség van. Páromnak elege van ebből érthető módon,de amíg náluk nem rendeződik a helyzet a mi vágyunk annál később fog megvalósulni,ami miatt szenvedünk. Lelkileg próbálok segíteni és mellette állni ,anyagilag sajnos nem tudunk. Nekünk is vannak tartozásaink. Ez a helyzet mindkettőnket nagyon megvisel ,szeretnénk már végre együtt lenni, vagy legalább minél többet találkozni. Alig tudunk találkozni így is.

Mit tehetnénk ,hogy végre boldogok lehessünk együtt?


Akik netán voltak ilyen helyzetben ,vagy segíteni tudnak annak idején hogy tudtak közös jövőt alakítani nehéz helyzetük ellenére, szívesen venném a kommenteket .



2014. aug. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi anyagi helyzetetek mellett szerintem most képtelenség összeköltöznötök. A párod tele van hitellel, ráadásul munkája sincs (miből fizeti pl. most a hitele törlesztőrészleteit?).

Előbb ki kell lábalni valamelyest ebből a helyzetből, munkát találni a párodnak, utána lehet nézelődni. De még akkor is csak megfontoltan, mert az albérlet és a rezsi + megélhetés + mindenféle hitelek törlesztőrészlete mellett nem biztos, hogy meg tudnátok élni.

2014. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

most sehogy

nincs munkája, de csomó hitele van

korotok? nagyon siettek?

2014. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bármekkora is a szerelem, én ilyen pénzügyi kultúrával rendelkező férfival még járni sem mernék, nemhogy gazdasági közösséget vállalni.
2014. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"még járni sem mernék, nemhogy gazdasági közösséget vállalni."

Nem gazdasági közösséget vállalnának, hanem szerelemből együtt élnének.


Én úgy gondolom kérdező, hogy ha a párod elhelyezkedik, akkor igazán nem lesz akadálya ennek.

Ha ketten kerestek, egy kis garzont már tudtok bérelni a hitelek ellenére is. Szűkösen lesztek, de szeretetben. Ez a legfontosabb. Mondjuk gyereket még ne vállaljatok, mert ha ti még 2évig nélkülözni fogtok sok mindent, a gyereket ennek nem érdemes kitenni.


Én szorítok nektek, hogy együtt ki tudjatok lábalni ebből. Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe.

2014. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sehogy, és a magyar fizetésektől (elkeserítő) ne is várjatok sokat. Még ha talál is munkát, kb a törlesztőre lesz elég. Ha össze akartok költözni... lakbér (kisebb városban 1 szobás lakás 30ezer és ez olcsónak számít) plusz a rezsi... szerintem nézelődjetek külföldi meló után, ha vendéglátásba mentek a szálloda/hotel ad szobát+kaját, tehát majdnem az egész fizutokat félre tudjátok tenni. (én is dolgoztam kint 21évesen)


23/l

2014. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hajdú -Bihar megyében élünk,Debrecen közelében lenne jó lakást találni, mert így nagyobb az esély,hogy mindketten találunk munkát.

Volt neki munkája éveken keresztül ,csak történt a cégnél egy kis baj,és olyan embereket bűntettek akik semmiről nem tehetnek. Ő 29 éves én 24,nem hinném hogy ebben a korban hamar lenne egy ekkora lépés.

Szóba került a gyerek is, de még én sem állok készen egy gyerekre, és ő sem akar addig,még egy normális életet nem tudna teremteni.

2014. aug. 7. 18:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!