Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki felvilágosítana?

Frank1997ize kérdése:

Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

1.Eljegyzés, 2.házasság, 3.Esküvő.

Ha rosszul tudnám valaki kijavítana engem?

Az eljegyzés az hogy megkérem a barátnőm kezét.

A házasság az hogy összeköltözök a barátnőmmel akinek a kezét már megkértem?

És az esküvő van mindig utoljára amikor már hivatalosan és végleg össze vagyunk adva?

Ne tessék megbántani ezzel csak szeretném megtudni hogy mi melyik és melyiknél milyen folyamatokat kell végrehajtani.

17 éves vagyok de már nagyon készülök a felnőtt korra egy csomó olyan dolog van amit még csak most 16-17 évesen tudok meg és egyszer én is át fogok esni ezen a három fomyamaton még nem mostanába tervezem ezeket hanem majd olyan 6-7 év múlva és előre is köszönöm a válaszokat.zöld kéz az persze menni fog minden értelmes válaszért.



2014. szept. 3. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Az esküvő alatt esküszöl meg, hogy a barátnőddel örökké együtt maradsz, vagyis örökké házas leszel vele. Tehát a házasság csak utána jön, és addig tart, amíg mondjuk el nem váltok, vagy amíg meg nem hal valamelyikőtök.


Nem voltál még esküvőn?

2014. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja de.Egyszer az unokabátyjám esküvőjén csak én most a templomos esküvőre gondoltam én mindenképpen olyanon akarok részt venni majd mikor nekem is eljön az ideje
2014. szept. 3. 08:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy az ő esküvője a városházában volt megtartva
2014. szept. 3. 08:21
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Házasság, esküvő ugyanaz, nincs köze az összeköltözéshez. Akár úgy is házasodhatsz, hogy nem éltek együtt.

Polgári szertartás a hivatalos, de lehet templomit is tartani. Templomi önmagában nem érvényes, mármint jogilag.

2014. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most már legalább ezt is tudom,így már szerintem én is a polgári szertartást fogom választani mert eddig nem is tudtam hogy van hivatalos és nem hivatalos is
2014. szept. 3. 08:31
 6/11 A kérdező kommentje:
És mennyi pénzbe kerül egy esküvő szervezés?ki szervezi az esküvőt?
2014. szept. 3. 08:34
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Az esküvőt általában a pár szervezi.

A költségek a pár ezertől milliós összegig rúghatnak, attól függ mit akartok és mire van keret.

Az én esküvőm kb 200ezer volt, bár pontos összeget nem tudok mondani.

50e volt a ruhabérlés

Kb50e az ital

Autók benzinköltsége

Kaja(otthon főztük) javarészt háztájiból

Fotós 30e.

Összesen 28an voltunk.

2014. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Aki vallásos, annak általában egymás után van a polgári és az egyházi esküvője (egy napon; vagy pár nap különbséggel, ilyenkor a polgárit lezavarják csak a két tanúval és az egyházit követi a lakodalom, azaz a buli). A kis esküvőt már leírta valaki, de sok helyen szokás hatalmas lagzit tartani, akár 100+ vendéggel, ez simán belekerülhet egymillióba is. Abban is van különbség hogy adnak-e pénzt a vendégek a párnak, van ahol nem szokás (ez a ritkább), máshol akár az esküvő költségének a fele, vagy akár az egésze is visszajön.
2014. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalos, jogilag elismert az, amin az unokatesód is "átesett", mert azt írtad, tanácsteremben tartották. Ezt a fajtát fogadja el az állam, a templomi "csak" ráadás, szép, és kinek-kinek a vallása miatt is szükséges. Eljegyzés után következik az esküvő, és miután megesküsztök, utána jön a házasság, ami (valaki már írta) örökké, vagy válásig tart. Együtt élni nem kötelező, egyiknek sem előfeltétele. Amikor valakik esküvő/házasság előtt összeköltöznek (vagy akár még eljegyzés előtt is), azt élettársi viszonynak hívjuk, ők élettársak. (Ezt is be lehet jelenteni hivatalos úton, de nem kötelező, és ha később lesz esküvő, akkor felesleges is.)
2014. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

Eljegyzés akkor van, ha megkéred a párod kezét és felhúzzátok egymás ujjára a karikagyűrűket.

Ezután következik az esküvő. Ehhez nem kell előtte együtt élnetek. (Csak ma szokás ez)

Meg lehet esküdni úgy, hogy csak a két tanú van jelen, és nincs lakodalom.

A lakodalom költségeit régen, és legtöbb helyen még ma is, a szülők állják.

A költségek függnek attól, hogy hány vendéget hívnak meg.

Azt ostobaságnak tartom, ha nincs pénz lakodalomra, az ifjú pár évekig spórol rá. Azután elvárják a vendégektől, hogy kifizessék a vacsorájuk árát, azért, hogy visszajöjjön a lakodalomra költött pénz.

Nem attól függ a házasság sikere, hogy mekkora volt a lakodalom.

2014. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!