Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj van?

Szerintetek baj van?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem meg inkább mástól is, mert én túlságosan hajlamos vagyok csak a rosszra gondolni és én a bizonytalanságot nem bírom, képes lennék emiatt kilépni a kapcsolatból, mint hogy szenvedjek!

Szóval... 1,5 éve vagyunk együtt, decemberben jön a baba. Ő 22 én 21. 7 éve ismerjük egymást, és járásunk előtt 4 évig nagyon jó barátok voltunk! A babát szerettük is volna meg nem is, de próbálkoztunk, sikerült! Mikor megtudtuk h terhes vagyok én nem akartam elvetetni, ő igen, de mondtam neki hogy jó, szakítsunk, de én megtartom! Utána én azt mondtam hogy elvetetem, de látta h az nekem fájna, mondta hogy nem akar elveszíteni, hogy jó tartsuk meg. Nem beszéltem rá, magától döntött így!

Furcsa mostanában mert néha mondja h ő nem örül neki, nem is akar erről beszélni , viszont van hogy ő hozza fel magától, hogy mi hogy legyen ha meglesz meg miket kell még megvenni.

Kb egy hete már nem beszél hozzám annyit esténként, csak ülünk a Skype előtt. Ha megkérdem mi a baj a válasz, hogy fáradt.

Olaszországban dolgozik, havonta jár haza. Mostanában nagyon sokat dolgoznak, tudom hogy nagyon fáradt.

Csak olyan furcsa mostanában, nem annyira kedves...

Tuskók kíméljenek.



2014. szept. 3. 11:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így gyereket vállalni, hogy akartuk is meg nem is, nem egy jó lépés. Várnotok kellett volna, hogy biztosak legyetek ebben. Nekem az az érzésem, hogy ő volt alapból is bizonytalan ebben a kérdésben. Szerintem nincs felkészülve. Várnotok kellett volna! Azért egy kisbaba nagy felelősség és szörnyű azt olvasni, hogy egyszer te, egyszer ő mondja, hogy ne tartsátok meg. Könyörgöm, egy életről van szó! Szerintem a párodnak korai volt ez az egész, te ismered, neked kell tudnod, hogy baj van e. Próbáljatok leülni és beszélgetni, hátha megnyílik előtted és elmondja mit gondol. Éreztesd vele, hogy neked elmondhatja őszintén az aggodalmait, félelmeit, érzéseit. Próbáljátok higgadtan megbeszélni, inkább most derüljön ki, ha van valami. Igyekezz támasza is lenni, hátha az segít.
2014. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
... Nehéz kérdés ismeretlenül véleményt formálni ,főleg miután nem ismerlek benneteket . Talán mégsem kellett volna még nektek babát vállalni ? Egyenlőre . Előbb a lakhatásotok rendeződött volna .Vagy te költöztél volna a párodhoz (ami a jobbik verzió lehetne ) ,vagy pedig ő haza . A párod most érthető ,hogy nem érzi magát a helyzet magaslatán . Nem lesz itt gond ,csak idő kell .. A párodat se traktáld ,fog ő még örülni nagyon a kisbabájának ,hidd el . :-)
2014. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Én sose gondoltam komolyan h elvetetem!!! Csak úgy mondtam neki hogy hagyjuk végre a témát! Így van korai volt még! De ha meg annyira nem akarta, akkor miért nem engedett el!!! Nem volt kötelező velem maradni!!! +ő azt is gondolta h ha elhagy nem tartanám meg, de nem tette!
2014. szept. 3. 11:24
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok! Szerintem is hagyj neki egy kis időt, megszületik a baba, biztos benne is elindulnak az érzelmek :)Próbáld otthon biztosítani számára a nyugalmat. Lehet neki most nehezebb egy kicsit. Boldog babavárást!
2014. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

A lakás meg van, ahova költözünk, a szüleim egyik háza.

Tudom h nagyon szeret! Én vagyok az első nő az életében akit hazavitt, akit felvállalt...

2014. szept. 3. 11:26
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam egy kicsit! :)
2014. szept. 3. 11:27
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, van akiknél fel sem merül a szakítás, mások meg simán szétmennek. Ismeretlenül ezért nem tudunk semmit mondani.
2014. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

El lett kapkodva, nincs körülöttetek rendezett élet.

Túl gyorsan jött a baba, nem védekeztetek?

Össze se házasodtatok, nincsenek rendben a dolgok körülöttetek.


A párod nem örül a babának, ez teljesen egyértelmű. Remélem, hogy amikor először kézbe veszi, akkor azonnal beleszeret, de most azt érzi, hogy összeomlott körülötte minden.


Várjátok meg a baba érkezését, és ha utána sem javul, akkor el kell gondolkodni azon, hogy van-e értelme folytatni így. Őszintén drukkolok, hogy jól sikerüljön, a KICSI érdekében elsősorban.

2014. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
A bab érdekét fogom nézni! Ha nem megy elhagyom, mert az sem jobb ha veszekednénk előtte! Csak az a baj, ha én egyszer elhagyom, nem tudnék visszamenni hozzá, ő pedig 100% hogy megbánná. Ezért szeretnék türelmes lenni!
2014. szept. 3. 11:32
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szakíts vele. Várd ki a végét. Ez normális, hogy egy kicsit fél...mert végülis apa lesz, szülő, képzeld magad a helyébe, egy csomó minden járhat a fejébe. "jó szülő leszek?", "el tudom tartani a családom?". És még hasonlók. Mindkettőtök élete megváltozik, a babára ne úgy tekintsetek, mint egy teherre. Meglátod, amiko megszületik, akkor a parod is másképp áll majd a dolgokhoz. Szeretni fogja a gyereket. Meglátod! Téged is szeret s szeretni fog. Most van egy kis hullámvölgy, de ez mindenkinél így van. Minden rendben lesz, kedves kérdező! :) Próbálj vele sokat kommunikálni, nem feltétlen a babáról, van rengeteg téma. Sok sikert s egészséget a babának! :D
2014. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!